TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 09:40:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko  (Pročitano 17339 puta)
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #69 poslato: Mart 05, 2013, 09:08:09 pre podne »

Naravno da smo se razumeli i imaš pravo da sam odrediš šta ćeš uzimati a šta ne. I ja znam da je pivo štetno ali, volim ga i ne izbegavam ga.  Samo sam želeo postaviti više informacija na forum, kako bi i drugi, koji manje znaju o mleku, mogli da se opredele. Mišljenje koje sam postavio je, za mene, izuzetno stručno i iz njega sam tek saznao za Kazein. Do tada sam znao samo to da posle perioda dojenja, velika većina srednje i južno evropskih naroda ne može da vari laktozu jer iz organizma gubimo enzim (laktazu) koji je to vario. Zadržava ga velik deo (autohtonog porekla) Skandinavaca, koji nemaju drugi izvor kalcijuma (povrće) a nemaju ni dovoljno sunčanih dana da bi sintetizovali vitamin D.
U prilogu je nešto za prijatelja koji je tražio recept za ishranu. Nemam ja svoj recept jer nisam stručan za to, ali jest dr Ana Gifing. Njen princip (patentiran) Hrono iskrane zastupa enzimsku teoriju bez brojanja kalorija. Princip Hrono ishrane svodi se na to da u toku dana treba jesti onu hranu za koju se u tom trenutku luče enzimi koji tu hranu mogu da vare, da je fermentiraju. U protivnom, ta hrana čeka "svoj red" na varenje i u tom periodu trune i luči toksine. Najlakše je to shvatiti kad to uporedite sa pravljenjem rakije. Da biste ispekli rakiju, voćka mora da fermentira i tada možete da je iskoristite, a ako je trula, ništa od rakije. Naravno, nije ovo reklama za alkohol (treba ga potpuno izbegavati), već pokušaj prikaza shvatljivog principa po kome se vlada "Hrono ishrana".
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #68 poslato: Mart 05, 2013, 12:58:54 pre podne »

@ Barajevo: Prvo,onako sam odreagovao o pricu o (ne)uzimanju mleka jer si krenuo djonom kao da smo mi ovde polupismeni. Ja sam diplomirani pravnik i mogu da se pohvalim da sam procitao ''Bogaoca'' knjiga,a i pored mene ovde ima podosta skolovanih ljudi.
Drugo,vecina nas je vec citala dosta tema o tome kako mleko ne treba uzimati. Naravno,kolege Ameri ti odmah i ponude supstitut u vidu bademovog mleka. Ali s obzirom da nam bademovo mleko nije ove godine rodilo,ta opcija otpada. Ja se pridrzavam Paleo tipa ishrane,i po njemu mleko i mlecne preradjevine treba da se izbegavaju. Ali s obzirom da sam rekreativac,3 dcl mleka za dorucak mi nece kvariti formu.
U sustini,ok je tvoja namera da ukazes na neke osobine mleka i mlecnih proizvoda,ali si to uradio na pogresan nacin. Bez mleka se moze,to je sigurno,ali ja ga licno jako volim i ne zelim da ga izbacim bas 1oo% iz ishrane. Mi smo mahom rekreativci,i to nam daje za pravo na odredjena odstupanja od ishrane koja je profi. Msm da smo se razumeli.
Sačuvana
Todor89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #67 poslato: Mart 05, 2013, 12:16:40 pre podne »

Sem SCITEC-a jel ima jos neki whey protein da se pravi u nekoj od zemalja EU?

"The Nutrition" je iz EU, imas Amino Whey, Amino Whey Hidro , Isolate, Kazein,celu paletu proizvoda, sto ti je to toliko bitno ?

To ladno Slovenci proizvode. Iskreno sad sam prvi put cuo za tu marku. Steta sto ima samo kod jednog drugog distributera.
Bitno mi je zato sto svi mi imamo iluziju da se u USA suplementi testiraju. To tamo niko ne testira a narocito ne FDA. Pa uzmi  kutiju DYM whey-a  i sitnim slovima je ispisano These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. Ista recenica stoji i na proizvodima drugih marki. Inace smatram da su DYM proizvodi jedni od najboljih.

Sad ce neko reci pa da ne testiraju oni ali testira se ovde na VMA tralala, ma dajte molim vas pa svi znamo koliko su oni strucni po pitanju ovih stvari.

E sad, moja mukica je sledeca:
posto je u USA aflatoksin dozvoljen do 0.5 po nekom mom laickom razmisljanju sledi da i WHEY sadrzi povisene granice aflatoksina. Jos me zanima da li sadrzi neke teske metale, da li ima neke GMO sastojke koji nisu naznaceni (ne mislim na DYM konkretno posto vec znamo da ima u nekim dozvoljenim granicama), sta se krije iza zasticenih mesavina...

Jos bih zeleo da naglasim da ja treniram, hranim se sto pravilnije i uzimam suplementaciju pre svega da bih bio zdrav. Tako da NE uzimam mleko zarazeno jednim od naj kancerogenijih supstanci u prirodi.

Jos jedno moje laicko razmislanje: ukoliko je suplement (bilo koje vrste) napravljen u EU onda zbog strozije kontrole ne bi smeo imati GMO, aflatoksin i ostala cuda sto ovi u USA verovatno trpaju.  

Izvinjavam se zbog duzeg post-a.

Hvala za The Nutrition.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #66 poslato: Mart 05, 2013, 12:11:58 pre podne »

Ja jedva cekam da nam Barajevo napravi jelovnik i postavi sliku svoje forme i od cega je tu formu dobio.
Hvala unapred.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #65 poslato: Mart 05, 2013, 12:06:47 pre podne »

Osecam se prosvetljeno. Kao tele u Indiji. Odoh da prospem svojih 22o litara Kravice.
xaxaxa
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #64 poslato: Mart 05, 2013, 12:06:13 pre podne »

ma lik valja srestvo za dezinfekciju bazena kao lek za sve i svasta sto posto...bilo je skoro u novinama...u zavisnosti od boljke menjas broj kapi..jedan moj lakoverni ortak pio te kapi jedno desteka dana i sve vreme pisao na guzicu i kad se pozlio liku koju mu je to zalivadio ovaj mu kaze pa to je normalno cistis se ....
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
pedjoni986
Gost
« Odgovor #63 poslato: Mart 05, 2013, 12:01:21 pre podne »

OK,i sta trebamo da jedemo Barajevo ondak ? Prosvetli nas druze,jer zivimo u tami.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #62 poslato: Mart 04, 2013, 11:43:22 posle podne »

Da li je moguće da ste svi, ljubitelji (kravljeg) mleka, na nivou teladi. Da li znate još i jednog živog stvora, koji posle perioda dojenja pije mleko (važi i za mlečne proizvode). Verujem da se mnogi od vas "mlekopija" čude zašto ne postižu očekivane rezultate a unose sve što im je preporučeno (i mleko, naravno) - pa baš zato što mleko sprečava da vam organizam apsorbuje sve ostalo što ste uneli (obratite pažnju u prilogu, na reč KAZEIN), onako kako treba.
Tko ima strpljenja i želje da uspe u ovom čime se bavi, obavezno da pročita ovo štivo - možda mu se "otvore oči".


Covece, u Americi neki ljudi jos veruju da je Zemlja suplja i da je neki njihov pilot prosao 'kroz' Zemlju iz pravca Grenland - juzni pol i izleteo s avionom a da je 'na putu kroz' Zemlju video civilizaciju vanzemaljaca.. Oni se tamo inace kriju i oni pomeraju tektonske ploce!

Cak prave i ovakve sajtove notmilk.com & nomilk.com odakle si ti verovatno pokupio svo to znanje..
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #61 poslato: Mart 04, 2013, 09:57:28 posle podne »

znaci sve zivotinje jedu jaja , a mleko nije zdravo da se pije u periodu posle dojenja ako sam te dobro shvatio
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #60 poslato: Mart 04, 2013, 09:46:24 posle podne »

pa nema ni mnogo zivuljki koje jedu jaja pa se ovde na forumu podavise od istih
Ovo je biser izjava - nema životinje koja ne jede jaja, bilo da je ptica ili sisar. gde si pokupio to saznanje da "nema mnogo ...."
Ja sam mislio da vežbači nešto i čitaju a ne samo da vežbaju
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #59 poslato: Mart 04, 2013, 09:34:22 posle podne »

Sem SCITEC-a jel ima jos neki whey protein da se pravi u nekoj od zemalja EU?

"The Nutrition" je iz EU, imas Amino Whey, Amino Whey Hidro , Isolate, Kazein,celu paletu proizvoda, sto ti je to toliko bitno ?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #58 poslato: Mart 04, 2013, 09:01:35 posle podne »

pa nema ni mnogo zivuljki koje jedu jaja pa se ovde na forumu podavise od istih
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #57 poslato: Mart 04, 2013, 08:23:28 posle podne »

Nije lose navesti neku studiju ili malo detaljnije biohemijsko objasnjenje...

Ima u prilogu, pogledajte. Nije ovo moje mišljenje. Izuzetno dobro je objašnjeno.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #56 poslato: Mart 04, 2013, 07:49:20 posle podne »

Osecam se prosvetljeno. Kao tele u Indiji. Odoh da prospem svojih 22o litara Kravice.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #55 poslato: Mart 04, 2013, 07:43:08 posle podne »

Nije lose navesti neku studiju ili malo detaljnije biohemijsko objasnjenje...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 18 upita.