TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:53:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko  (Pročitano 17268 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #24 poslato: Februar 20, 2013, 06:04:46 posle podne »

‎''ĂDukić Dejanović: GraĂ°ani moraju sami da procene da li će piti mleko ili ne''
Sačuvana
dingo666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 109

« Odgovor #23 poslato: Februar 20, 2013, 09:15:56 pre podne »

Ma poenta priče je da se na mala vrata ufura GMO soja za stočnu prehranu po sistemu otrovan kukuruz bolja GMO soda, klasično medijsko spinovanje!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Februar 20, 2013, 08:23:00 pre podne »

Mada,tesko da cu izbaciti mleko iz dorucka...nije da ne mogu,nego volEm...  ;)

baš to... kad bih izbacila sve što je "loše" ne znam šta bih jela...  u mesu hormoni, aspartam "otrov", voće povrće - pesticidi, mleko - alfatoksini, i tako dalje da ne nabrajam...  teško je tu biti pametan
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #21 poslato: Februar 20, 2013, 12:09:42 pre podne »

Mada,tesko da cu izbaciti mleko iz dorucka...nije da ne mogu,nego volEm...  ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 19, 2013, 10:44:57 posle podne »

Ima tu jedna sitnica koju ljudi ne razlikuju,a to je kad je nesto kontaminirano i kad je nesto toksicno.

Kontaminirano znaci da odredjena stvar u ovom slucaju hrana sadrzi supstance koje mogu biti stetne po nas,ali to jos uvek nisu jer su u dozvoljenim granicama.Tad ne moze biti stetno bilo sta,osim ako to isto ne unosite u velikim kolicinama i duzi period konstantno.

Ovo je kao i prica sa Aspartamom,pljuju to po novinama i pricaju price...clanke pisu novinari koji nemaju pojma,a ustvari Aspartam u tim kolicinama nije stetan.

Toksicno je nesto sto sadrzi recimo teske metale u kolicini vecoj od dozvoljene.

Kolicine su propisane na osnovu istrazivanja u kojima je dokazano da do odredjene kolicine te supstance nisu stetne...


Sve sto covek jede kako god to bilo proizvedeno u sebi mora imati Amonijak i sad neko pusti buvu jao Amonijak je stetan bla bla bla nemoj te jesti to,to,to i to...a ustvari Proteini se sastoje iz aminokiselina,a aminokiseline se izdvajaju iz Amonijaka...

Ko je ucio mikrobiologiju zna o cemu pricam...proces Amonifikacije to lepo objasnjava.


Ovo ce pre biti ona prica da je konkurencija dala lovu novinarima da ovo pisu nego sto je stvarno zabrinutost za zdravlje,jer da se svi ti silni novinari i ostala gospoda brinu za necije zdravlje mislili bi malo o tome sto u centru Beograda i a svakog drugog grada ima nekoliko desetina ljudi koji su beskucnici i nemaju da jedu.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #19 poslato: Februar 19, 2013, 10:00:13 posle podne »

A sme li da se jede ella sir ili mladi sir (kupovni)?Mogu li oni imati ta cuda u sebi?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #18 poslato: Februar 19, 2013, 09:31:48 posle podne »

http://www.vaseljenska.com/vesti-dana/MINISTAR-tvrdi-da-je-srpsko-MLEKO-bezbedno-apos-trazi-njegovu-ostavku/


Evo vec se javljaju :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Februar 19, 2013, 09:14:16 posle podne »

Popio sam celu Zorku Sabac i nista mi ne fali  ;D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #16 poslato: Februar 19, 2013, 09:12:28 posle podne »

ne sećam se kad sam popio čašu mleka... možda pre nekih 3-4 godine. Već je bilo reči o ovom ''mleku'' koje prolazi kroz procese sterilizacije, homogenizacije, vitaminizacije i bog te pita čega još dok ne stigne u tetrapak na kome piše ''Zdravo!''

Ok, mleko... ali niko ne pominje sir, jogurt, kajmak, na kraju krajeva i meso od životinja koje su se hranile tom hranom  :o
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #15 poslato: Februar 19, 2013, 08:35:30 posle podne »

A gde je onaj gnoj sa vimeta koji se stvara od muzalica.. U narednih 7-10 dana ja cu izbegavati mleko i mlecne proizvode... Verovatno ce uskoro da slazu preko novina i tv-a da je sve ok, i ja cu da poverujem :) Nema druge.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Februar 19, 2013, 07:55:48 posle podne »

Nije tu sad samo problem u samom prozivodjacu mleka. Da ne ulazimo u polemiku koliko je celuokupan sistem ove drzave pogresan,problem kod mleka je sto je ta supstanca stigla u mleko preko hrane (kukuruza) kojim se hrane krave. Taman sam pomislio da batalim ''Kravicu'' i predjem na njihovo,domace,kad mi veterinar objasnio da je to najcesce kod svakog mleka tako. Opet,tesi me malo to sto su dozvoljene norme za datu supstancu kod nas nize nego u EU.  :-\
Mada ,razlicite su vrednosti uzoraka kod razlicitih proizvodjaca.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2013, 07:26:42 posle podne »

Sta mislite o najnovijem testiranju mleka i previse toksina u istom??? Ima li neki proizvodjac koji nije otrovao mleko??

Ne znam šta da mislim, osim da se još jednom uverim da zdrava hrana ne postoji... nekako mi deluje to "trovanje" neizbežno, na ovaj ili onaj način...  možda nisam u pravu
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #12 poslato: Februar 19, 2013, 02:04:53 posle podne »

Sta mislite o najnovijem testiranju mleka i previse toksina u istom??? Ima li neki proizvodjac koji nije otrovao mleko??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Avgust 17, 2012, 01:16:32 posle podne »

u mega marketima, u ovim običnim ni ja ne nalazim, verovatno nije toliko tražena roba...
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2012, 01:06:56 posle podne »

Ja nikako ne mogu naći to bez laktoze. :S
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.