TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:43:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ella Sir ?  (Pročitano 25298 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Avgust 22, 2012, 02:48:07 posle podne »

Ok, pošto je tema o ella siru završena, zaključaćemo ovu temu. 
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #41 poslato: Avgust 22, 2012, 12:02:24 posle podne »

Ogromni placevi sa sve kucom i stalom se prodaju za strahovito male pare, pa izvolte...

Mislim da jos uvek imate i one bezkamatne kredite za poljoprivredna gazdinstva...
Sačuvana
ceash88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #40 poslato: Avgust 22, 2012, 12:34:44 pre podne »

Na kraju se sve svodi da, nista bez prave seoske hrane, mnogi se mozda nece sloziti, jer je seoska hrana po mnogima je masna, jaka....itd.... ali po meni zdravija je nego ova sto kupjemo po marketima. Ali i na selu je dosao brzi nacin zivota, ne u svim, ali u vecini, i gaje tovne pilice, retko ko da gaji pilice na stari nacin. Jer nema nista bolje dok pile ne kljuca po dvoristu i hrani se priridnom hranom. Tovni pilice se prvo kljukaju koncetratom i ne krecu se uopste, i imaju malo prostora, posle koncetrata, jedno tri nedelje se koristi prekrup, kako bi se ocistili od koncetrata, meso je bukvalno nejestivo ako se ne ocisti od koncetrata. Tako isto je i sa jajima, nisto dok petao ne nagazi kokosku :) i dok koka ne kluca po dvoristu. I domaca jaja,  su boljeg ukusa nego ova iz marketa i po boji zumanca se prepoznaju. Ellu sam skoro probao, ukus mi se svideo, ali i dalje vise volim domaci tvrdi sir, pogotovo ove planinske sireve. A i nijedna hrana u normalnim kolicinama ne goji. Ipak profi sportisti u zavisnosti od sporta, moraju da vode racuna, rekreativci bas i ne moraju da se opterecuju toliko. Domaca hrana ima vecu hranljivu vrednost, duzi je osecaj sitosti, i od domace hrane se dobija vise energije i samim tim vise snage i izdrzljivosti... i nema onih E330, E234 E no E ovo a retko ko zna sta je to i koliko je mozda stetno.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #39 poslato: Avgust 21, 2012, 11:55:28 pre podne »

Ne zaboravite na efekat "razmazana maca". :D Ja imam dve takve. Osim njihove hrane u konzervi, imaju vrlo, vrlo prefinjen ukus za "ljudsku hranu". Ne piju mleko uopšte, hleb ni da pipnu, pileća srca ne žele - već samo jetru, belo meso obožavaju, sireve ne žele itd. Sve ono što bi ulične mačke slistile u sekundi.

Dajte nekoj uličnoj maci bilo šta - poješće odmah. Svesno razmazujemo životinje i šta da radimo... :) Slabi smo na njih, jasno mi je. :)

A sto bi uzele ono losije kad ne moraju ;)
Slazem se sa ovim,a da ne pominjem da tovni pilici ceo svoj ''zivotni vek'' provedu u tesnom prostoru hangara po sistemu ''sto vise'',dok ovi moji trce po dvoristu ceo dan. Vec sam se konsultovao sa mojima da im ubacim jutarnji HIIT 2 puta nedeljno!  ;D
Domace u ovom slucaju jeste zdravije,samo je pitanje koliko je ko imao iskustva sa tim,pa moze da prica na tu temu.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #38 poslato: Avgust 21, 2012, 11:34:34 pre podne »

Ne zaboravite na efekat "razmazana maca". :D Ja imam dve takve. Osim njihove hrane u konzervi, imaju vrlo, vrlo prefinjen ukus za "ljudsku hranu". Ne piju mleko uopšte, hleb ni da pipnu, pileća srca ne žele - već samo jetru, belo meso obožavaju, sireve ne žele itd. Sve ono što bi ulične mačke slistile u sekundi.

Dajte nekoj uličnoj maci bilo šta - poješće odmah. Svesno razmazujemo životinje i šta da radimo... :) Slabi smo na njih, jasno mi je. :)

A sto bi uzele ono losije kad ne moraju ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #37 poslato: Avgust 21, 2012, 11:22:15 pre podne »

neko je negde stavio Ela sir na pijedastal nezaobilaznih/obaveznih bodibilding namirnica. Sir kao sir nije neophodan u bodibildingu i ko ga ne voli ne mora ga jesti. Ako nekom fali sir, jer ga inače obožava, a ne može da ga ne jede, nek pojede normalan sir jednom dnevno neće ugroziti formu mr. olimpije...
sve te varijante sladoled je - a nije sladoled, sir je - a u stvari nije sir, natren je- a nije šećer - čisto proseravanje. Ljudi manite se ele i ostalih varijanti sa 0.00001% masti i UH, na kraju dana to je najmanje bitno, a patite se ko crnci... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #36 poslato: Avgust 21, 2012, 10:54:22 pre podne »

Sta kazete za: http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00363/svjezi-sir2_363115S0.jpg
moze posluziti mjesto elle?
13.8g protein
1.5g UH
3.8g masti
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #35 poslato: Avgust 21, 2012, 09:07:23 pre podne »

Ne zaboravite na efekat "razmazana maca". :D Ja imam dve takve. Osim njihove hrane u konzervi, imaju vrlo, vrlo prefinjen ukus za "ljudsku hranu". Ne piju mleko uopšte, hleb ni da pipnu, pileća srca ne žele - već samo jetru, belo meso obožavaju, sireve ne žele itd. Sve ono što bi ulične mačke slistile u sekundi.

Dajte nekoj uličnoj maci bilo šta - poješće odmah. Svesno razmazujemo životinje i šta da radimo... :) Slabi smo na njih, jasno mi je. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #34 poslato: Avgust 21, 2012, 08:51:28 pre podne »

Macke nece jesti bilo sta...imam macku i znam kakve su ali nebitno...sta se drugo moglo i ocekivati na forumu...

istina, i naša maca neće da pije obično mleko sa 0 posto masti niti da jede bilo šta... i sa psom je isto... njihovo čulo mirisa je 100 puta jače nego naše,  oni znaju itekako...



Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #33 poslato: Avgust 21, 2012, 07:58:42 pre podne »

Macke nece jesti bilo sta...imam macku i znam kakve su ali nebitno...sta se drugo moglo i ocekivati na forumu...
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #32 poslato: Avgust 21, 2012, 02:15:18 pre podne »

E to jeste..nista bez domaceg pileta...ja po mom macku znam koliko je nesto dobro, ako on nece da jede neku sardinu i tunjevinu ni ja je vise ne kupujem...jedan je covek napravio eksperiment sa mackom i u jednu cinijicu joj je stavio domace piletine a u drugu kupovnu..omirisala je jednu pa drugu i slistila ovu domacu a ovu kupovnu trpanu koncentratima ostavila...
Kakve gluposti.. xD Ukenjalo macku slucajno da uzme domacu :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #31 poslato: Avgust 21, 2012, 01:00:02 pre podne »

E to jeste..nista bez domaceg pileta...ja po mom macku znam koliko je nesto dobro, ako on nece da jede neku sardinu i tunjevinu ni ja je vise ne kupujem...jedan je covek napravio eksperiment sa mackom i u jednu cinijicu joj je stavio domace piletine a u drugu kupovnu..omirisala je jednu pa drugu i slistila ovu domacu a ovu kupovnu trpanu koncentratima ostavila...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #30 poslato: Avgust 20, 2012, 09:52:56 posle podne »

Ma sad je jako diskutabilno sta je ''zdravo'' a sta nije. Moja porodica ima malo poljoprivredno gazdinstvo,i npr. piletina,tj.belo meso pilica koji se hrane iskljucivo kukuruzom i psenicom,bez koncetrata,nema veze sa belim mesom koje ja koristim i koje svi kupujemo. Tvrdo je,zilavo,treba da se kuva celo popodne da bi se mogao koristiti. A od jednog pileta mozda dobijes 2oo gr. belog mesa. Hocu da kazem da ni belo meso koje kupujemo u radnjama nije toliko cisto,jer se ti pilici hrane iskljucivo koncetratima,tako da danas za sve mozemo reci da je ''relativno''. Opet,i dalje furam Ellu pre spavanja sa kazeinom i vodom,zaledjeno. Msm da je finansijska situacija drugacija,kontam da bi svako pred spavanje popio 1,5 - 2 merice kazeina i kraj,ali nazalost ovde to nije tako.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #29 poslato: Avgust 20, 2012, 08:58:15 posle podne »

Nije zdrav,ali koliko toga nezdravog jedemo jbg..Pocev od belog mesa pa na dalje..Ja kad jedem sir,jedem ga da ubijem monotoniju odnosno da ne jedem i pred spavanje meso ili jaja..Kad bi imao para pijo bi kazein.
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #28 poslato: Avgust 20, 2012, 07:35:47 posle podne »

mislim da bi umro da jedem meso i taj poslednji obrok...A nadam se da nije toliko nezdrav sir kao sto alen kaze zbog tih procesa i cudesa..
 :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 19 upita.