TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:47:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jutarnji problem  (Pročitano 2328 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 04, 2012, 12:23:31 posle podne »

Rešenje za bezukusne ovsene........kesica cimeta i rešen problem. ;)

+ malo suvog grožĂ°a i sirovih badema... moja kombinacija ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 04, 2012, 12:19:42 posle podne »

Interesuje me koliko je ne ophodno unesti uh za dorucak?
Moje laičko mišljenje je da ih ne moraš obavezno jesti, ako ti toliko smetaju. Wtf neće ništa propasti ako ne pojedeš UH kad ustaneš. Pojedi meso, jaja, sir, šejk.. štagod proteinsko... pa posle 3 sata pojedi UH.
Ne verujem da će to vidljivo uticati na tvoj napredak u teretani... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 04, 2012, 12:16:24 posle podne »

Rešenje za bezukusne ovsene........kesica cimeta i rešen problem. ;)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 03, 2012, 09:28:48 posle podne »

da jesam...ovsane ne mogu da podnesem nikako,kao ni pirinac i krompir...nzm sta bi jos od uh,slozenih,mogao da probam da vidim da li ce ici... da li bi bilo ok da za dorucak unosim proteine sto mi nije problem npr jaja,a kasnije za drugi,treci obrok,kao i obrok posle treninga unosim i uh i proteine?
Interesuje me koliko je ne ophodno unesti uh za dorucak?

Ugljeni hidrati su ti neophodni za dorucak, zato sto obezbedjuju energiju za funkcionisanje gotovo svih celija u telu, bilo da treniras ili ne. Pored toga, ugljenim hidratima zapravo poboljsavas iskoristljivost proteina koje unosis, tako da vredi da pokusas da ih ubacis u obrok.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 03, 2012, 08:29:40 pre podne »

Iskreno, ugljeni hidrati su ti najneophodnij upravo za doručak....  jer su izvor energije za ostatak dana, i metabolizam je tada najbrži

da li jedeš kasno?  ukoliko imaš kasno večernje obroke, da li si pokušao da ih uneseš malo ranije?  da legneš sa "neopterećenim" stomakom.

bilo bi dobro da jedeš bar u roku od sat vremena nakon ustajanja... ne moraš odmah čim otvoriš oči..

Pokušaj sa nečim što više voliš,  npr.  neki lep integralni hleb sa kajganom od 3-4 jajeta npr.  i čašom jogurta... ?

ako ti žitarice ne prijaju, nemoj...
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 03, 2012, 02:28:11 pre podne »

da jesam...ovsane ne mogu da podnesem nikako,kao ni pirinac i krompir...nzm sta bi jos od uh,slozenih,mogao da probam da vidim da li ce ici... da li bi bilo ok da za dorucak unosim proteine sto mi nije problem npr jaja,a kasnije za drugi,treci obrok,kao i obrok posle treninga unosim i uh i proteine?
Interesuje me koliko je ne ophodno unesti uh za dorucak?
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 03, 2012, 12:10:46 pre podne »

Dugo sam imao sličan problem. Nisam imao problema sa stomakom, već jednostavno nisam imao apetita nizašta u prvih sat - sat i po od buĂ°enja. Tada sam taj problem "krpio" sa doručkom koji se sastojao od dozera wheya + kašike maslinovog(što mi je jako odgovaralo, ali sam bio nezadovoljan što ne mogu jesti "normalno"). Vremenom sam rešio tu frku sa apetitom. Jeo sam koliko sam mogao. Malo po malo povevaćao sam količinu hrane koju unosim u tom obroku, tako da danas bez problema pojedem 150g pirinča za doručak.

Moram reći da je to bio jako mukotrpan i dugotrajan proces. Nije se to moglo rešiti za koji mesec.

Da li si probao više izvora uglj. hidrata i na sve reaguješ isto?
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 02, 2012, 10:41:38 posle podne »

Radi se o dorucku..svi znamo da je to najvazniji obrok u danu itd itd...i da bi za dorucak trebali uneti i UH I proteine...Moj problem je sto nakon ustajanja sto bude oko 6 ujutru,prosto ne odgovaranju UH...ne mogu da ih jedem,ne prijaju mi,i kada ih jedem,da kazem na silu,stomak mi se duva... obicno nakon 3 sata nakon ustajanja mogu da ih jedem i kasnije u toku dana..problem je samo jutro... Da li jos neko ima slican problem? i da li je ok ovo sto mi se desava? Pozdrav svima ;)
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 18 upita.