TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:10:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Unos proteina-Velika prevara?  (Pročitano 31362 puta)
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2012, 12:26:52 posle podne »

Sa solo majcinom kuhinjom samo pojedini (mezomorfi) napreduju..... za sve ostale smrtnike to ne vazi.. :)

Tacno.. :)
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2012, 12:25:06 posle podne »

Sa solo majcinom kuhinjom samo pojedini (mezomorfi) napreduju..... za sve ostale smrtnike to ne vazi.. :)
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2012, 12:12:39 posle podne »

Ne znam imam toliko primera odstupanja od one teorije 2g p/kg i poznajem toliko ljudi koji imaju perfektno telo a ne bave se toliko ishranom, oslanjaju se na metabolizam, i mislim da jako velik deo u napredovanju ima sam trening.. Jako interesantna tema voleo bih da vidim sta imaju da kazu drugi ljudi sa foruma :)

ja sam radila rad na temu proteina u ishrani bodibildera pa sam proučavala i te druge tvrdnje... ako nisi sportista, ne bih preterivala sa njihovim unosom,ali ako treniraš druga je priča... protein ti je potreban za oporavak

vrlo jednostavno, ako želiš da izgradiš mišićnu masu bez dovoljnog unosa proteina napretka nema i to je to... 
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2012, 11:33:14 pre podne »

e stari moj da vidiš kako se raste od pite i sarme, samo kad se trenira kako treba. Sa pravim treningom narasteš i od vazduha :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2012, 10:29:01 pre podne »

Ne znam imam toliko primera odstupanja od one teorije 2g p/kg i poznajem toliko ljudi koji imaju perfektno telo a ne bave se toliko ishranom, oslanjaju se na metabolizam, i mislim da jako velik deo u napredovanju ima sam trening.. Jako interesantna tema voleo bih da vidim sta imaju da kazu drugi ljudi sa foruma :)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2012, 10:14:07 pre podne »

Mislim da je ovo velika glupost kakvih je uostalom pun internet.Ne znam nikoga da je stekao dobar izgled bez 5-6 kvalitetnih obroka bogatih proteinima,slozenim hidratima i mastima.Kad bi svi rasli od pite i sarmi gde bi nam kraj bio,svi bi setali kroz grad kao Arni.Koliko ih ja samo znam da treniraju godinama u mojoj teretani a kad vidim sta jedu nije ni cudo sto su svake godine isti.Ima ljudi koji mogu da napreduju sa sarmama i pitatama jer imaju dobru genetiku ali ako cemo tako znam momka koji super izgleda a ne trenira uopste...Ja dok sam jeo maminu kuhinju mesecima sam dangubio po teretani sve dok nisam poceo malo vise da se edukujem i citam..Kad sam poceo da jedem bb hranu u 6 obroka dnevno pokrenula se traka.Ni trening ni ishrana nisu put do uspeha vec to dvoje zajedno i odmor naravno..Suplementi cine mozda 5 % uspeha i nisu ni neophodni kao sto neki misle..
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2012, 08:23:43 pre podne »


ja mislim da je istina negde izmeĂ°u. Forumi nas uče da radimo po sistemu 2g proteina po kg telesne težine, koliko procenata P, UH, M, koliko obroka itd. i stalno potenciraju da je to jako bitno.

Po meni, za napredak u mišićnoj masi najbitniji je kontinuitet treninga i tri obroka dnevno koja su ''normalna'', i koje će spremiti svaka normalna domaćica u Srbiji: sarme, pite, pire krompir, jaja, pečeno pile, krmenadle, šnicle, pileće belo, grašak, pasulj, buranija, sve salate itd... Jesti, i biti srećan (i debo). Ne preterivati ni u čemu, ništa neće zaostajati. A klinci maltretiraju keve da im kuvaju oslića i kupuju precenjeni pileći file jer ih je neki guru sa foruma natovario da je to jedini način da će dobiti mišiće. S druge strane, suplementi u ishrani poistovećeni su sa ULTRA GIGA COOL PREČICAMA sa kojima se može dobiti 15kg mišića za 3 meseca, i neće se napredovati u teretani bez wheya ili kreatina. .. 

NAJBITNIJE JE TRENIRATI REGULARNO duži niz godina. Ništa neće doći preko noći, za nedelju dana, za par meseci --- potrebne su godine truda da se stigne do tela nekog fitness modela sa naslovne...
E sad, što su svi mladi ljudi opterećeni da li će uneti 120g ili 134g pilećeg belog, ili 7 badema ili 11 lešnika, i što sanjaju Ella sir mesto ženskog dupeta - to je nečija druga zasluga. 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2012, 07:54:47 pre podne »

Citao sam knjigu Convict Conditionig 2 i naleteo na ovo:

http://i.imgur.com/s0Twi.png

Ima li ovde istine i sta vi mislite o tome?
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2012, 08:03:07 pre podne od strane NIKOLICsss » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.