TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 03:48:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odgovori na pitanja o sagorevačima masti  (Pročitano 6753 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Septembar 21, 2012, 04:15:09 posle podne »

Tako je, dve KAŠIKE. :)
Sačuvana
IamWhatIam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


I am wg+hat I am

« Odgovor #16 poslato: Septembar 21, 2012, 04:12:17 posle podne »

Da se razumemo, dve kašike, ne kašičice?  :) Pametno je l'  :) Hvala puno!!  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Septembar 21, 2012, 04:09:19 posle podne »

Onda neka ti jedno serviranje budu 2 kašike wheya.

Whey staviš u šejker, završiš trening, naliješ vode i popiješ. Nema razloga da nosiš napunjen šejker i da ti bućka u torbi. :D

Isto i za L karnitin. Odmeriš, sipaš u nešto i tako poneseš, pa popiješ onda kada ti odgovara.
Sačuvana
IamWhatIam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


I am wg+hat I am

« Odgovor #14 poslato: Septembar 21, 2012, 04:05:31 posle podne »

I još dva pitanja  :) Kako napraviti dozer za whey pošto sam kupila onaj u kesi i nema dozera, a ne posedujem vagu  :P neka sugestija  :) i da li mogu napraviti whey ranije pa ga popiti kad treba, tj sme li da stoji? Isto pitanje i za L-karnitin?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Septembar 21, 2012, 03:59:44 posle podne »

Jedna od varijanti:

- omega 3: 2 do 3 kapsule dnevno, uz obrok
- Daily Formula: 1 tableta ujutru uz doručak
- Iso Whey Zero: 1 dozer odmah nakon treninga;
- L karnitin: 20-30 min pre treninga
Sačuvana
IamWhatIam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


I am wg+hat I am

« Odgovor #12 poslato: Septembar 21, 2012, 03:27:54 posle podne »

E pa ovako, uzela sam ono što mi je rečeno  :) dakle omega 3 twinlab, daily formulu, iso whey zero biotech, a sagorevač L karnitin tečni biotech-ov...nekako sam se skrpila  :) sada me zanima kako šta pijem ako biste bili ljubazni da me posavetujete, čitala sam dosta i raspitala se u prodavnici, ali bolje pitati sigurno još jednom  :) Hvala unapred  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Septembar 18, 2012, 08:33:23 pre podne »

Imam još pitanja  :) Koliko bi smetalo ako bih uz kvalitetnu ishranu koristila samo sagorevač, bez proteina, vitamina i minerala i omega tri ribljeg ulja? Svesna sam koliko je to potrebno ali mi studentske fin. mogućnosti to ne dozvoljavaju  :P

upravo to što je i Mirka rekla...  sagorevač nije neophodan.... bolje obezbedi ono što je esencijalno - vitamini minerali, omega 3...  to je najosnovnije... zdravlje, imunitet na prvom mestu... :=)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Septembar 18, 2012, 08:32:21 pre podne »

Slozio bih se sa Mirom,ako se nema finansija prvo se ulaze u ishranu pa tek sve ostalo dok sagorevac je tek na kraju.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2012, 10:57:25 posle podne »

U tom slucaju bolje se odreci sagorevaca a uz odgovarajucu ishranu koristi multivitamine i minerale i omaga 3...
Sačuvana
IamWhatIam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


I am wg+hat I am

« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2012, 10:45:15 posle podne »

Imam još pitanja  :) Koliko bi smetalo ako bih uz kvalitetnu ishranu koristila samo sagorevač, bez proteina, vitamina i minerala i omega tri ribljeg ulja? Svesna sam koliko je to potrebno ali mi studentske fin. mogućnosti to ne dozvoljavaju  :P
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2012, 12:46:45 posle podne »

Hvala na odgovorima!  :) U vezi ishrane znam dosta toga, studiram fakultet za sport pa se samo nameće  :) a i dosta je sreĂ°ena  :) a u vezi suplemenata sam čitala dosta toga ovde i interesovala se, ali opet sigurnije je pitati iskusnije  :) tako sam i mislila da krenem sa L kanitinom

po mom mišljenju za početak je odličan, uz aerobni trening i korigovanu ishranu.

Ima ih raznih,  taj biotechov je zaista povoljan, dobri su još i Carni X ako više voliš kapsule,  Carni FX u kesicama (malo jača doza), Dymatize-ov tečni l karnitin....
Sačuvana
IamWhatIam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


I am wg+hat I am

« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2012, 11:47:00 pre podne »

Hvala na odgovorima!  :) U vezi ishrane znam dosta toga, studiram fakultet za sport pa se samo nameće  :) a i dosta je sreĂ°ena  :) a u vezi suplemenata sam čitala dosta toga ovde i interesovala se, ali opet sigurnije je pitati iskusnije  :) tako sam i mislila da krenem sa L kanitinom
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2012, 08:56:55 pre podne »

Ćaos  :) Mene zanima koje sagorevače bih trebala da počnem koristim i sa čim još treba da ih kombinujem, ako sam dugo u trenažnom procesu, tipa godinama, zadnjih par meseci 2-3 sata treninga, nemam zdravstvenih tegoba, a želim da malo smršam i smanjim dosta svoj bf, da napomenem da nikada nisam koristila nikakve suplemente. Naravno volela bih da to ne bude nešto preskupo  :P Hvala unapred na odgovoru  :)

Ćao, dobrodošla na forum ;)

što se tiče daljeg napretka, on će najviše zavisiti od tvog načina ishrane (oko čega ti takoĂ°e možemo pomoći ovde),

a kad je u pitanju suplementacija za devojke koje treniraju, imam par predloga:

- whey protein tj. protein surutke - možeš ga koristiti posle treninga za bolji oporavak, eventualno u toku dana kao dodatni obrok ili užinu (milk šejk)
- omega 3 riblje ulje - za zdravlje srca, lepu kožu, kosu
- neki kompleks vitamina i minerala poput daily formule...

a sada da ti odgovorim na pitanje u vezi sagorevača
ako se potrudiš oko ishrane, sagorevač će ti dodatno pomoći da se ubrza proces i da odradiš bolji trening (mada niukom slučaju nisam za to da se trenira po 3 sata, ako nisi prof. sportista, to je izuzetak)
od sagorevača za početak za devojke L karntiin, npr Biotech l karnitin hrom (eto taj nije preskup, a odličan je).

Ako želiš malo jači sagorevač, koji sadrži i kofein, favorit meĂ°u devojkama je Univeralov Unidyne

Ako imaš pitanja, slobodno nas pitaj...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2012, 08:45:44 pre podne »

Prvo napravi temelj a to je ishrana.Ako je to sredjeno onda je na redu armatura: whey,vitamini,omega 3..krov je tek na kraju a u tvom slucaju kreni od pocetka a to je L karnitin.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Septembar 16, 2012, 11:19:23 posle podne »

U principu ti sagorevac nije potreban..samo ishranom mozes postici to sto zelis..ako vec nisi koristila suplemente bolje za pocetak uzmi whey protein...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.