TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:06:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc (pocetnik)  (Pročitano 2489 puta)
c4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72


« Odgovor #11 poslato: Septembar 16, 2012, 06:52:15 posle podne »

Pitanje...

Da radim ovaj fb 3 puta ned. ili 4 puta ned po 2 grupe misica?

I kad zavrsim 3 serije po desetak ponavljanja. Da se vracam posle opet na tu vezbu?

I ukratko zasto...
Sačuvana
c4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72


« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2012, 03:01:34 posle podne »

a inace naravno da nisam mislio da se pridrzavam ishrane 100 posto naravno da cu i ponekad da pojedem pljeskavicu i da necu svaki dan jesti pirinac i tunjevinu :)) nego od prilike... mislio sam kolicinski sto se ticu uh masti i proteina... i da li je dobro doba dana za te vrste hrane...
Sačuvana
c4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72


« Odgovor #9 poslato: Septembar 14, 2012, 02:55:21 posle podne »

hmm... vidim da svi imate slican odgovor na moje pitanje...

da dodam: bio sam gojazno dete, u 6-7 razredu sam bio baas bucko..
imao sam oko 75 kg najvise, a do pre 3-4 meseca sam imao 54 kg...
kao sto sam vec rekao imao sam problema sa zdravljem...
i apetit mi je bio 0, cak i ova ishrana sto sam ispisao je mnogo vise nego sto je po meni neka normalna kolicina(tj. da se najedem)
retko osecam glad stvarno
a necu da dobijem samo salo i da se gojim tako na silu, zato i hocu malo ozbiljnije da krenem sa ovim. stvarno mi nije problem da se pridrzavam jelovnika i da vezbam redovno (tj. kad to radim super se osecam :D )

za proteine sam citao da bi trebao da unosim oko 2-3g po kg a za uh nisam siguran pise svasta (oko 3-4 valjda)

razumem ja vas stvarno i hvala vam svima na brzim odgovorima! samo ne bih da krenem sa vezbama a da ne jedem dovoljno i jos na sve to izgubim misice

tako da ako mozete bar malo detaljnije da mi kazete neke stvari ja bih vam bio zahvalan svima, dosta citam i nemam nameru da davim ljude samo pise da mogu da postavljam pitanja koja me interesuju i da vam nije problem da mi odgovorite, pa sam probao i nadam se da ce mi neko dati malo konkretnije odgovore.. hvala opet svima sto su odvojili malo vremena da ovo procitaju i da mi odgovore :)

upravo sam se vratio iz pansporta i kupio proteine(par onih malih kesica...) odradio vezbe i super se osecam. svidja mi se scitec-ov kapucino! :D sad ce i neki pirinac i neka riba da se klopa :D

upravo sam dobio jos par odgovora dok sam pisao ovo ali ipak cu poslati kad sam vec iskuckao :)
« Poslednja izmena: Septembar 14, 2012, 02:56:57 posle podne od strane c4 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Septembar 14, 2012, 02:42:27 posle podne »

pa mislim da za 16 godina ideš u odličnom pravcu :)

ishrana je ok, lepo razmišljaš po tom pitanju, ali gledaj da ima što više raznovrsnosti.. da ti se ne svede ishrana na oslić i piletinu i pirinač... nisi takmičar... ubaci više vrsta žitarica, povrća, voće obavezno, ponekad integralna pasta, krompir, leguminoze, više vrsta mesa - crveno meso, različite vrste riba, ne samo tuna u  konzervi, ćuretina, goveĂ°e meso itd... pečurke.... gledaj da bude što raznovrsnije

suplementacija ti je ok,  ja bih ti preporučila da se držiš čistog whey proteina (npr Dymatize-ov Elite je savršen i još je na akciji), a pored toga bih ti preporučila Univeresal Daily formulu i Natrol omega 3 riblje ulje. 
i to bi bilo to, sasvim dovoljno za početak

želim ti lep napredak i javi ako ima pitanja ;)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Septembar 14, 2012, 01:15:41 posle podne »

Vidi se da ti je jako stalo da zivis zdravo i to je za pohvalu. Nemoj se mnogo opterecivati koliko ces cega pojesti u ovom periodu kada intezivno rastes i razvijas se jer ti je sada adekvatna ishrana najbitnija. Jedi raznovrsnu hranu ( kao sto je navedeno u prethodnim postovima ), u umerenim kolicinama, unosi dosta tecnosti ( min 8 casa vode dnevno ) i naravno nastavi da vezbas! :-)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #6 poslato: Septembar 14, 2012, 10:53:12 pre podne »

Sto vise mesa, ribe, jaja, mlecnih proizvoda, pirinca, krompira, povrca...sto se suplementacije tice to ostavi za kasnije sad se usresredi na ishranu...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2012, 10:36:47 pre podne »

U tvojim godinama treba da jedes sto raznovrsniju ishranu ne obaziruci se previse na brojke,gledaj da imas 4 kvalitetna obroka sa slozenim hidratima,ubaci crveno meso,pilece belo meso,cela jaja,mleko,sir...treniraj 4do 5x nedeljno po 2 misicne partije.
Sto se suplementacije tice whey i creatin su ti dovoljno ,a mozda je i bolje da taj novac bar u pocetku iskoristis za ishranu sto kvalitetniju.
Sačuvana
c4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72


« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2012, 10:24:19 pre podne »

Postujem misljenje... Znam sta hoces da mi kazes ali kad sam spomenuo pasulj itd... Na nekom drugom forumu bas su me kritikovali. Uglavnom da moram da budem ozbiljniji. Hvala na savetima tu sam da ucim

Pa pre god dana sam vezbao oko 2 meseca mada veoma neozbiljno... Pa sam ima frke sa zdravljem upale pluca I probleme sa stomakom pa sam pauzirao.. Ikrenuo sam opet pre nekih mesec dana I hocu da se uozbiljim. Evo juce mi je otisao whey od 500g.. Skupljao sam pare bas za ovo I noje mi ih zao ako ce biti rezultata. Ovaj fullbody radim neke 2 nedelje I gledam da se drzim ishrane max...

Svakako planiram u pansportu da kupim suplemente. Msm da sam procitao negde da svaki kupac dobija savet I preporuke. Mozda gresim
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2012, 08:58:52 pre podne »

pozdrav! treba mi par saveta, nov sam u svemu ovome pa me zanima par stvari :)
imam 16 god, 58 kg i visok sam 183cm...

ako vam je frka da sve citate odgovorite mi bar za suplemente (to mi je najvaznije za sada, posto planiram da ih kupujem sad)

1) ishrana:
obrok 1 (7:30)  - 3 cela jaja + 2 belanca, ovsenih (100g) + mleko, jogurt (250ml)
obrok 2 (11:30) - kifla integralna (100g), pilece (150g) i neka salata + mleko + jogut (250ml)
obrok 3 (PWM) (3:00)  - whey (40g), dekstroza (30g)
obrok 4 (4:00)  - tunjevina u salamuri (120g), integralni pirinac (100g) i neka salata
obrok 5 (8:00)  - oslic (200g), bademi(30g) i neka salata
obrok 6 (11:00) - ella sir (225g), orasi (30g) i neka salata
jel imate neke zamerke. da menjam nesto?


2) suplementi:
na raspolaganju imam nekig 100e. zanima me sta za te pare da uzimam od suplemenata? whey protein? isobolic? kreatin?... stvarno sam nov i treba mi vasa pomoc :D


PWM: whey (40g), kreatin monohidrat (5gr pre 5 posle), dekstroza (10g), maltodekstir (20g) ovako ili da menjam nesto?

3) trening (da radim fullbody, ili da radim po 1-2 grupe misica?)
dosao sam do ovoga(i ubacio po 2 vezbe za noge po danu..)
radim ih pon. sre. pet.

Dan A
1. bench press 4x10-12
2. testerisanje 4x10-12
3. letenje za zadnje rame 4x10-12
4. potisak sa cela 4x10-12(treba mi neka alternativa?)
5. stojeci dvorucni pregib 4x10-12
6. trbusnjaci 4x25
Dan B
1. mrtvo dizanje 4x10-12
2. veslanje u pretklonu 4x10-12
3. potisak ispred za rame 4x10-12
4 sleganje ramenima 4x10-12
5. propadanja za triceps 4x10-12 (nemam gde, alternativa? mozda*)
6. Stojeci dvorucni pregib uskim hvatom 4x10-12
7. Kosi trbusnjaci 4x25 (2x25 + 2x25)
Dan C
1. bench press 4x10-12 (jel moze 2 nedeljno bench posto radim kod kuce na klupici nekoj pa nemam gde kosi?)
2. bench bucicama 4x10-12
3. zgibovi 4x10-12(nmg da izvucem... a imam kod kuce sipku, neka alternativa ili da se podpomazem nekom stolicom minimalno?)
4. letenje za srednje rame 4x10-12
5 uski bench 4x10-12
6. biceps pregib bucicama 4x10-12
7. ona vezba sa podizanjem nogu 4x10-12 (nzm kako se zove)




Koliko dugo ti uopšte vežbaš?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Septembar 14, 2012, 07:20:47 pre podne »

Sa ishranom koju si naveo ostaćeš zauvek ispod 60kg. POtrebna ti je jaka i zdrava hrana, ne 6416413 puta preraĂ°eni ella sir, konzervirana riba, oslić iz tunguzije, dextroza iz kine...   

Moraš jesti mnogo više hrane. Jedi cela jaja. Mani se tunjevine u salamuri, jedi sve vrste mesa - ne raste se u tvojim godinama od 150g pilećeg belog i oslića. Jedi svinjetinu, teletinu, govedinu, junetinu, trpaj što više kalorija u sebe, krompir, pasulj, slaninu, sve salate neograničeno, sve jedi dokle može da stane u tebe. Ne treba ti kineska dextroza/maltodex u pwm, mani se dexa, dovoljno je merica wheya pomešana sa 5g kreatina, 10-15g bcaa... Hranu ne meri u gram, samo JEDI KOLIKO MOŽEŠ, tebi trebaju kilogrami, moja žena ima više kila od tebe...

Treba ti whey protein, kreatin i bcaa, ako baš imaš keša. Mada, u tvojim godinama 100 evrića je ceo svet (makar meni je tako bilo), bolje vodi neku devojku na večeru gde ćeš joj pokazati kakva si ljudina koliko možeš da pojedeš tako što ćeš odrati 2 svinjske kolenice pred njom i popiti 3 velika piva ;) ;) ozbiljno, čekaj malo da ta kilaža od hrane krene gore pa onda ulaži u suplemente- suplementacija ti neće ništa pomoći u ovom trenutku...

što se tiče treninga ima tu sto ku**ca što si popisao, ali ima tu iskusnijih da ti objasne, ja sam se već smorio malo  :)

dobrodošao 

Sačuvana
Arbeit macht frei.
c4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72


« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2012, 09:31:25 posle podne »

pozdrav! treba mi par saveta, nov sam u svemu ovome pa me zanima par stvari :)
imam 16 god, 58 kg i visok sam 183cm...

ako vam je frka da sve citate odgovorite mi bar za suplemente (to mi je najvaznije za sada, posto planiram da ih kupujem sad)

1) ishrana:
obrok 1 (7:30)  - 3 cela jaja + 2 belanca, ovsenih (100g) + mleko, jogurt (250ml)
obrok 2 (11:30) - kifla integralna (100g), pilece (150g) i neka salata + mleko + jogut (250ml)
obrok 3 (PWM) (3:00)  - whey (40g), dekstroza (30g)
obrok 4 (4:00)  - tunjevina u salamuri (120g), integralni pirinac (100g) i neka salata
obrok 5 (8:00)  - oslic (200g), bademi(30g) i neka salata
obrok 6 (11:00) - ella sir (225g), orasi (30g) i neka salata
jel imate neke zamerke. da menjam nesto?


2) suplementi:
na raspolaganju imam nekig 100e. zanima me sta za te pare da uzimam od suplemenata? whey protein? isobolic? kreatin?... stvarno sam nov i treba mi vasa pomoc :D


PWM: whey (40g), kreatin monohidrat (5gr pre 5 posle), dekstroza (10g), maltodekstir (20g) ovako ili da menjam nesto?

3) trening (da radim fullbody, ili da radim po 1-2 grupe misica?)
dosao sam do ovoga(i ubacio po 2 vezbe za noge po danu..)
radim ih pon. sre. pet.

Dan A
1. bench press 4x10-12
2. testerisanje 4x10-12
3. letenje za zadnje rame 4x10-12
4. potisak sa cela 4x10-12(treba mi neka alternativa?)
5. stojeci dvorucni pregib 4x10-12
6. trbusnjaci 4x25
Dan B
1. mrtvo dizanje 4x10-12
2. veslanje u pretklonu 4x10-12
3. potisak ispred za rame 4x10-12
4 sleganje ramenima 4x10-12
5. propadanja za triceps 4x10-12 (nemam gde, alternativa? mozda*)
6. Stojeci dvorucni pregib uskim hvatom 4x10-12
7. Kosi trbusnjaci 4x25 (2x25 + 2x25)
Dan C
1. bench press 4x10-12 (jel moze 2 nedeljno bench posto radim kod kuce na klupici nekoj pa nemam gde kosi?)
2. bench bucicama 4x10-12
3. zgibovi 4x10-12(nmg da izvucem... a imam kod kuce sipku, neka alternativa ili da se podpomazem nekom stolicom minimalno?)
4. letenje za srednje rame 4x10-12
5 uski bench 4x10-12
6. biceps pregib bucicama 4x10-12
7. ona vezba sa podizanjem nogu 4x10-12 (nzm kako se zove)


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.