TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:33:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kondicija  (Pročitano 3831 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Jul 31, 2012, 09:21:23 posle podne »

Vidi ovako, trening maksimalne snage je jedini koji ima prenos na sve aspekte sporta. Nikad ne možeš biti dovoljno jak, a to da li ćeš dobijati kilažu zavisi većma od ishrane.

Moje mišljenje je da treba da radiš na snazi, ali da se obrati pažnja na tvoje godine, ako se ne primeti da postoji problem sa forsiranjem onda forsirati koliko god možeš. Tako ćeš jedino naći sebe u situaciji da si spreman na sve.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
javasluk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2012, 01:05:57 posle podne »


Yoga je super stvar...za rastezanje, ali opet nije ni čudo što ti preporučuje da izbaciš sve životinjsko iz hrane jer to je ta njihova istočnjačka filozfija ishrane...što se mene tiče to je glupost jer nemaju ni jednu tvrdnju sa kojom mogu da opravdaju svoje paranoične stavove po pitanju životinjskog proteina.

Ukoliko se tripuješ oko neke samilosti nad životinjama to je nešto sasvim drugo, ali bilo koji zdravstveni razlog je više protiv vegeterijenske ishrane nego protiv svaštojedne ;)

Kada kod mene doĂ°u vežbači ja od njih tražim da mi kažu šta žele da postignu svojim treningom. U teretani se to obično svede na nabacivanje mišićne mase i skidanje sala. Retko ko hoće da radi samo na snazi, to je posao za aktivne sportiste.

Budi iskren prema treneru, reci mu svoju komplet situaciju, a on ako je dovoljno dobar shvatiće šta hoćeš i znaće kako da ti pomogne ;)

To što si operisao žuč nema nikakve veze, imam vežbača (žensko) koja je nastavila maksimalno jake treninge mesec dana posle laparaskopske operacije, tako da se ne trebaš brinuti ;)

Ja nikad nisam imao ambicija za mišićnu masu, nisam se time nimalo opterećivao. Skidanje sala nikad nije na odmet, ali kondicije mi baš treba, pa ne mogu si dozvoriti da do petog-šestog kata počnem puhati.... ali ono što želim je izdržljivost za raditi svašta, to ću reć treneru da mi je to najbitnije, izdržljivost a ako se usput skine koji cm u struku super, ali treba mi kondicije, samo je stvar što ima 41.god a ne 20 ili 17-18, to su različite kategorije i traži različit pristup, zato se raspitujem, da čujem, da mi bude lakše kad doĂ°em kod trenera......
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2012, 09:05:57 pre podne »

Pozdrav i bez mnogo javašluka na forumu ;)

Lepo je to što si odlučio da sad zapneš, ali korim te što nisi ranije.

No, kažu da nikad nije kasno.

Ja sam trener nekih 5 godina i moji vežbači uvek krenu sa 3 treninga nedeljno. Tako da i tebi preporučujem isto.

Najbitnija stvar bi bila da unajmiš trenera ili da se osloniš na nekoga u svojoj okolini da ti pokaže kako se rade vežbe. Ovo je najbitniji momenat u treningu, jer to ti garantuje bezbedan trening i siguran rezultat. TakoĂ°e treba voditi računa o tome da si zagazio 40tu i trening treba prilagoditi tvom telu.

Početak treninga treba da bude nekih mesec dana pripremnog ili ti uvodnog perioda u kome ćeš lagano povećavati opterećenje na telo i ja to uvek radim na sparavama i postepeno prelazim na vežbe sa šipkom i bućicama.

Kao i svima i tebi preporučujem da pročitaš ovaj članak:

http://www.budifit.rs/osnovne-i-izolacione-vezbe/

Pošto nisi vegan imaš i dalje lakto/ovo namirnice, što je sasvim dovoljno da bi se namirile potrebe proteina, ali ni kao vegan nije nemoguće funkcionisati i trenirati.

Što se tih hemijskih promena tiče očekuj da ti se hormoni probude. Pogotovo ako si do sada vodio relativno neaktivan život. Ne nam kakakv posao radiš, ali pretpostavljam da je neka kancelarisjka varijanta. Jednom kada kreneš sa treninzima, organiza se budi na sve prave načine. Ukoliko si oženjen, gospoĂ°a bi trebala da se obraduje ;)

Dnevni termin treninga nema mnogo uticaja na efikasnost istog. Generalno treba da odabereš jedno vreme kada ćeš trenirati i da se držiš tog termina. Tako ćeš navići telo da trenira u isto vreme.


Naravno trener, da ne bi zaribo... i znam o ovome postepeno ulaženju, zato i sve ovo pitam.
ali i za (polu)kancelajske varijante treba kondicije, jer život svoje traži bilo na poslu bilo posle posla. Osjećam da kad treba potegnuti, nije to to, pa moram bez obzira..... Teretana mi je nekih 400 do 500 m od kuće. Nekad je treninge vodio tip koji bio trener bacača, to znam. Ne znam tko je sad, otići ću i pogledati, ali ovo pitam zato da znam šta poprilici da očekujem kad tamo doĂ°em i kažem što želim.
I još da pitam prije 12 godina mi je žuč operirana, povadili mi kamence jel to ima kakve veze? A voditelj kod kojeg idem na yogu, on opet navija da se sto više izbjegavaju jaja u prehrani?

Yoga je super stvar...za rastezanje, ali opet nije ni čudo što ti preporučuje da izbaciš sve životinjsko iz hrane jer to je ta njihova istočnjačka filozfija ishrane...što se mene tiče to je glupost jer nemaju ni jednu tvrdnju sa kojom mogu da opravdaju svoje paranoične stavove po pitanju životinjskog proteina.

Ukoliko se tripuješ oko neke samilosti nad životinjama to je nešto sasvim drugo, ali bilo koji zdravstveni razlog je više protiv vegeterijenske ishrane nego protiv svaštojedne ;)

Kada kod mene doĂ°u vežbači ja od njih tražim da mi kažu šta žele da postignu svojim treningom. U teretani se to obično svede na nabacivanje mišićne mase i skidanje sala. Retko ko hoće da radi samo na snazi, to je posao za aktivne sportiste.

Budi iskren prema treneru, reci mu svoju komplet situaciju, a on ako je dovoljno dobar shvatiće šta hoćeš i znaće kako da ti pomogne ;)

To što si operisao žuč nema nikakve veze, imam vežbača (žensko) koja je nastavila maksimalno jake treninge mesec dana posle laparaskopske operacije, tako da se ne trebaš brinuti ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2012, 08:58:41 pre podne »

Imam 41.g. osjećam da kondicijski se teško nosim, planiram rad u teretani, zanima me što mi fitness trener može preporučiti po tom pitanju? kriteriji? koliko puta tjedno? eventualno izbjegavanje pojedinih namirnica uz napomenu kako sam vegetarijanac a pored toga doktor mi je propisao dvije šumeće tablete kalcija na dan plus sviježi kravlji sir? koliko puta na 7 dana trenirati? kakve eventualne kemijske promijene su moguće u organizmu u prvih mjesec dana? da li dnevni termin treninga igra kakvu ulogu? ili preciznije da li je isto imati trening popodne poslije posla ili navečer oko dva sata prije spavanja?
Pre nego sto pocnes da treniras nije lose otici na lekarski pregled ,barem krvni pritisak i pusl da se premeri.nakon toga tvoj trener bi trebao da ti izmeri BF,telesnu tezinu,obime jer su to parametri na osnovu kojih ces pratiti promene i neki napredak u fizickom izgledu .Bitno je da znas koji su tvoji ciljevi i da oni budu realni shodno i tvojim godinama i fizickim mogucnostima.
sto se ishrane tice ,tu u pocetku treba biti obazriv u smislu da postepeno treba korigovati lose stvari.Za pocetak 3x nedeljno je sasvim dovoljno trenirati i onda postepeno doci do 5 treninga na nedeljnom nivou.
Sačuvana
javasluk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2012, 10:24:08 posle podne »

Pozdrav i bez mnogo javašluka na forumu ;)

Lepo je to što si odlučio da sad zapneš, ali korim te što nisi ranije.

No, kažu da nikad nije kasno.

Ja sam trener nekih 5 godina i moji vežbači uvek krenu sa 3 treninga nedeljno. Tako da i tebi preporučujem isto.

Najbitnija stvar bi bila da unajmiš trenera ili da se osloniš na nekoga u svojoj okolini da ti pokaže kako se rade vežbe. Ovo je najbitniji momenat u treningu, jer to ti garantuje bezbedan trening i siguran rezultat. TakoĂ°e treba voditi računa o tome da si zagazio 40tu i trening treba prilagoditi tvom telu.

Početak treninga treba da bude nekih mesec dana pripremnog ili ti uvodnog perioda u kome ćeš lagano povećavati opterećenje na telo i ja to uvek radim na sparavama i postepeno prelazim na vežbe sa šipkom i bućicama.

Kao i svima i tebi preporučujem da pročitaš ovaj članak:

http://www.budifit.rs/osnovne-i-izolacione-vezbe/

Pošto nisi vegan imaš i dalje lakto/ovo namirnice, što je sasvim dovoljno da bi se namirile potrebe proteina, ali ni kao vegan nije nemoguće funkcionisati i trenirati.

Što se tih hemijskih promena tiče očekuj da ti se hormoni probude. Pogotovo ako si do sada vodio relativno neaktivan život. Ne nam kakakv posao radiš, ali pretpostavljam da je neka kancelarisjka varijanta. Jednom kada kreneš sa treninzima, organiza se budi na sve prave načine. Ukoliko si oženjen, gospoĂ°a bi trebala da se obraduje ;)

Dnevni termin treninga nema mnogo uticaja na efikasnost istog. Generalno treba da odabereš jedno vreme kada ćeš trenirati i da se držiš tog termina. Tako ćeš navići telo da trenira u isto vreme.


Naravno trener, da ne bi zaribo... i znam o ovome postepeno ulaženju, zato i sve ovo pitam.
ali i za (polu)kancelajske varijante treba kondicije, jer život svoje traži bilo na poslu bilo posle posla. Osjećam da kad treba potegnuti, nije to to, pa moram bez obzira..... Teretana mi je nekih 400 do 500 m od kuće. Nekad je treninge vodio tip koji bio trener bacača, to znam. Ne znam tko je sad, otići ću i pogledati, ali ovo pitam zato da znam šta poprilici da očekujem kad tamo doĂ°em i kažem što želim.
I još da pitam prije 12 godina mi je žuč operirana, povadili mi kamence jel to ima kakve veze? A voditelj kod kojeg idem na yogu, on opet navija da se sto više izbjegavaju jaja u prehrani?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2012, 09:10:41 posle podne »

Pozdrav i bez mnogo javašluka na forumu ;)

Lepo je to što si odlučio da sad zapneš, ali korim te što nisi ranije.

No, kažu da nikad nije kasno.

Ja sam trener nekih 5 godina i moji vežbači uvek krenu sa 3 treninga nedeljno. Tako da i tebi preporučujem isto.

Najbitnija stvar bi bila da unajmiš trenera ili da se osloniš na nekoga u svojoj okolini da ti pokaže kako se rade vežbe. Ovo je najbitniji momenat u treningu, jer to ti garantuje bezbedan trening i siguran rezultat. TakoĂ°e treba voditi računa o tome da si zagazio 40tu i trening treba prilagoditi tvom telu.

Početak treninga treba da bude nekih mesec dana pripremnog ili ti uvodnog perioda u kome ćeš lagano povećavati opterećenje na telo i ja to uvek radim na sparavama i postepeno prelazim na vežbe sa šipkom i bućicama.

Kao i svima i tebi preporučujem da pročitaš ovaj članak:

http://www.budifit.rs/osnovne-i-izolacione-vezbe/

Pošto nisi vegan imaš i dalje lakto/ovo namirnice, što je sasvim dovoljno da bi se namirile potrebe proteina, ali ni kao vegan nije nemoguće funkcionisati i trenirati.

Što se tih hemijskih promena tiče očekuj da ti se hormoni probude. Pogotovo ako si do sada vodio relativno neaktivan život. Ne nam kakakv posao radiš, ali pretpostavljam da je neka kancelarisjka varijanta. Jednom kada kreneš sa treninzima, organiza se budi na sve prave načine. Ukoliko si oženjen, gospoĂ°a bi trebala da se obraduje ;)

Dnevni termin treninga nema mnogo uticaja na efikasnost istog. Generalno treba da odabereš jedno vreme kada ćeš trenirati i da se držiš tog termina. Tako ćeš navići telo da trenira u isto vreme.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
javasluk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2012, 12:18:59 posle podne »

Imam 41.g. osjećam da kondicijski se teško nosim, planiram rad u teretani, zanima me što mi fitness trener može preporučiti po tom pitanju? kriteriji? koliko puta tjedno? eventualno izbjegavanje pojedinih namirnica uz napomenu kako sam vegetarijanac a pored toga doktor mi je propisao dvije šumeće tablete kalcija na dan plus sviježi kravlji sir? koliko puta na 7 dana trenirati? kakve eventualne kemijske promijene su moguće u organizmu u prvih mjesec dana? da li dnevni termin treninga igra kakvu ulogu? ili preciznije da li je isto imati trening popodne poslije posla ili navečer oko dva sata prije spavanja?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.