TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:58:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ocenite amatercinu :)  (Pročitano 6962 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #33 poslato: Avgust 07, 2015, 09:09:21 posle podne »

Tek sad to vidim,na brzinu sam video temu,nisam gledao ni datum,nista...izasla mi samo prva strana sa slikama...klasicna ispala :D A Petarka brat ne odustaje.  :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #32 poslato: Avgust 07, 2015, 04:12:12 posle podne »

Dobar...

Forsiraj malo kosi benc,jedno 6-8 nedelja.
Sačuvana
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #31 poslato: Avgust 07, 2015, 04:07:15 posle podne »

Fale ti trbusnjaci, bez njih vidi se ko da imas sise. I to ne samo gornji abs nego i sa strane i donji. E kada to postignes to je vec drugi padez.
Ledja ti fale, ali si razvio ramena tako da ti i ne trebaju ledja. Donja ledja. Trapez ok. Podlaktice ok mada mogu biti jos bolje.
Radi da bucice lete da ti se razvuku te zenske grudi u stranu da na nesto lice, i trbusnjake vise mnogo vise.
Mada od nazat woow :-)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Jun 24, 2015, 08:30:22 posle podne »

pozz ljudi sutra mi stitze http://www.pansport.rs/components/com_virtuemart/shop_image/product/Amino_1900__325__4bb34e5e770e4.jpg..
pa neki savet kako da ga pijem sa kombinacijom kre alkayna i proteina? i kako kad ne pijem kreatin?

Moja topla preporuka bi bila da pre nego što se odlučiš za neki suplement uvek se konsultuj sa nekim "kompetentnim savetodavcem"...ne treba preterivati sa suplementima, staviti akcenat na prioritete, neke suplemente staviti u drugi plan( dakle, kada se budeš odlučio za rad na povećanju mišićne mase)...

Zapitaj se koliko su ti amino kiseline zaista potrebne? Kreaalkalyn?

Na scenu stupa i odnos ishrane, kao najjačeg antikatabolika( tj. odgovarajući odnos makronutrijenata) i potrebnih suplemenata...

U prehodnim "postovima" vidim da je problem bila ishrana, tj. unos hidrata i zdravih masti...da li si to korigovao?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #29 poslato: Jun 24, 2015, 03:26:46 posle podne »

Nisam siguran da li su ti uopšte bile potrebne. Moje neko viĂ°enje je da nema svrhe uzimati ih ako ne uzimaš dovoljne količine a verujem da je to tebi preskupo. Moj savet za konzumiranje 5+ tableta ujutru, isto toliko pre i posle treninga. Kre alkalin i protein piješ kao i do sad nista ti aminokiseline ne menjaju.
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #28 poslato: Jun 24, 2015, 03:05:02 posle podne »

 pozz ljudi sutra mi stitze http://www.pansport.rs/components/com_virtuemart/shop_image/product/Amino_1900__325__4bb34e5e770e4.jpg..
pa neki savet kako da ga pijem sa kombinacijom kre alkayna i proteina? i kako kad ne pijem kreatin?
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #27 poslato: Maj 08, 2015, 11:11:30 pre podne »

Hvala na savetima !
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Maj 07, 2015, 10:45:50 posle podne »

Eh, kada bi neko stvarno pročitao "docine" postove, sve bi bilo jasnije...  ;)

Opet ponavljam...

Inače, za ugljene hidrate je potreban dobar balans, a unos zdravih masti svakako mora da bude na zavidnom nivou...

Jako bitna stvar je i uticaj unosa hidrata na hormone štitne žlezde...naime, naša štitna žlezda proizvodi T4 ( tiroksin, „neaktivni” oblik hormona štitne žlezde)...konverzija T4 (relativno neaktivan hormon štitnjače) u T3 (aktivni oblik hormona štitnjače) je drastično umanjena kada se ne unosi dovoljno ugljenih hidrata. Hormoni štitne zlezde su glavni regulatori brzine našeg metabolizma...

MANJE T3 = USPORAVANJE METABOLIZMA=NEDELOTVORNOST „DIJETE”!

Iz ovih razloga je neophodno unošenje ugljenih hidrata ako želimo da svojoj muskulaturi damo priliku da nesmetano raste i razvija se, kao i da onemogućimo usporavanje metabolizma.

Dakle, ako unosiš manje od 70 gr hidrata dnevno, potrebno je da bar jednom nedeljno njihov unos podigneš na 2-3 gr po kg telesne mase...u protivnom, eto usporavanja metabolizma, stagnacije u skidanju masnih naslaga...i po završetku "dijete" još bržeg vraćanja "sala" - "jo-jo" efekat...

Sve u svemu, osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12 nedelja...
Više od ovoga dovešće do gubitka mišićne mase ili bar ograničenja kapaciteta za dobijanje mišića. Ako niste došli „do željene definicije” posle 12 nedelja dijete, uzmite 4 nedelje odmora od dijete . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije) i onda krenite u još jedan ciklus.( uopšteni princip)

A zdrave masti moraš da povećaš, ako su već hidrati na niskom nivou...bar u opsegu 0,6-0,8 gr po kg telesne mase...

I još dodatak vezan za "jo-jo efekat"...ako bar 1 nedeljno ne povećamo unos hidrata, telo zapada u stanje "ekonomisanja sopstvenim resursima" = DRASTIČNO USPORAVANJE METABOLIZMA...dakle, "u strahu je od gladovanja", štiti se od tog nepovoljnog stanja IZGLADNJIVANJA...kad završiš ovu svoju "kvazi-dijeticu", čim povećaš unos kalorija, telo je idalje u stanju alarma, plašeći se od nekog novog izgladnjivanja, pa još brže stvara masne naslage( priprema za novo gladovanje) i eto problema...

Inače, unos masti je jako bitan na low carb režimu...tako da...ispravi na vreme, da ne bi "nešto" pošlo naopako...
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #25 poslato: Maj 07, 2015, 06:37:49 posle podne »

zasto ?   ???
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #24 poslato: Maj 07, 2015, 06:24:40 posle podne »

pa da , low carb, mada kod mene nije low skoro sam ih izbacio skroz :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #23 poslato: Maj 07, 2015, 05:43:00 posle podne »

Mogu reci da se bas fino koliko sam u mogucnosti jer radim . To odprilike izgleda ovako doruckujem oko 9 i 30 pileci file. Vec oko 1h jedem opet poletinu ( batak,file) i u 4, 4:30 rucak obavezno malo kuvane junetine uz supicu i sta ima ( uglavnom je piletina ili nesto kuvano tipa pasulj grasak ili pilav ) i uvece pojedem oko 9 belanaca sa sirom i casom mleka. Da uzimam proteim 2 merice dnevno i uzimam ponekad kre-alkayn ..
Low carb ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Maj 07, 2015, 12:48:01 pre podne »

Hm, čini mi se da ovde naslućujem onu čuvenu zabludu - "manje težine, veći broj ponavljanja za definiciju"...

Samo ću kratko reći da ne bi trebalo živeti u zabludama...mišić je sam po sebi definisan...jedini problem ja masno-vodena izolacija preko njega koju bi trebalo "skinuti"...korekcijom ishrane, kardio treningom...a trening hipertrofije( "6-12 ponavljanja") ne treba menjati, jer je on glavni stimulans za očuvanje postojeće mišićne mase u fazi skidanja masnih naslaga..."manje težine - veći broj ponavljanja" je sistem koji će dovesti do nedovolje stimulacije mišićnog tkiva za očuvanje mišićne mase...kontraproduktivno...


Program za hipertrofiju (rast mišića) – trening nešto nižeg intenziteta i većeg obima, daje hipertrofiju (povećanje obima mišićnih vlakana). U ovoj fazi koriste se težine koje iznose 70-80% maksimalnog ponavljanja (1RM repeticio max – najveća težina koju u datoj vežbi možete podići samo jednom). Sa težinama u rasponu od 70-80% 1 RM najčešće možemo raditi 8-12 ponavljanja u seriji do otkaza.
Uz ovaj raspon intenziteta ide veći obim treninga tj. veći broj serija i ponavljanja. Ako ovo kombinujemo sa kraćim odmorima izmeĂ°u serija (45-90 sekundi) imaćemo snažan stimulans za prirodno oslobaĂ°anje anaboličkih hormona (hormona izgradnje mišića). U ovoj fazi treninga korisno je izvoĂ°enje superserija.

Program za snagu mišića - težine za trening snage su takve da nam obezbeĂ°uju visok intenzitet treninga (iznad 80% 1RM) obično dozvoljavaju da radimo 6 ili manje ponavljanja do otkaza. Trening visokog intenziteta je izuzetno fizički zahtevan i zato obim treninga tj. broj serija treba da bude manji. To je idealno za snagu jer omogućava bolji oporavak izmeĂ°u treninga. U ovoj fazi treninga naglasak je na težinama pa i odmor izmeĂ°u serija treba da bude duži. Naglasak u ovom delu treninga stavljen je na vežbe kao što su čučanj, mrtvo dizanje, benčpress. One angažuju puno mišićne mase i jak je stimulus za povećanje snage i mase.

Kad sumiramo sve navedeno 6-12 ponavljanja sa akcentom "na težinu" i piramidalnim povećavanjem opterećenja( u radnim serijama), daće najbolji efekat...

Dakle, logika iznad svega...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #21 poslato: Maj 07, 2015, 12:34:58 pre podne »

U koju svrhu si povećao broj ponavljanja ?
Sačuvana
akigruja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #20 poslato: Maj 06, 2015, 11:53:47 posle podne »

Do skoro sam radio Sve vezbe sa vecim kilazama 12-10-8 ponavljanja , ali sam sada smanjio kilaze i radim 20-18-15 ponavljanja (npr bendz 60kg 12x, 80kg10x , 90kgx8 ,dok mi je sada 50kg-20x , 60kg-18x , 70kg-15x) isto princip i za ostale vezbe
Trening grudi: Bendz, kosi bendz, potisak sa bucicama, razvlacenje bucicama , gladijator , sajle i propadanja)
Trening ledja: zgibovi (10serija x 10 ponavljanja) lat napred i nazad, veslanje , testera sa bucicom )
Trening Nogu: trcanje 20min jak tempo , cucanj , cucanj za listove , na onoj spravi za listove :) , leg pres , iskorak sa bucicama )
Trening ruku:  Biceps- kriva sipka , stojeci hamer bucicama , sedeci bucica i sajla.... Triceps - kriva sipka , na sajli sa konopcem, na sajli sa pravom sipkom, i sedeci iza glave sa bucicom)
Trening ramena: prednji potisak sa sipkom , zadnji potisak sa sipkom , prednji potisak sa bucicama, razvlacenje na sajli , razvlacenje bucicama)
Slavisa
procitao sam linkove koje si mi poslao, jako su dobri , nisam ni znao da ne znam toliko,... povecacu unos ugljenih hidrata i masti po ovome sto si mi poslao
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Maj 06, 2015, 11:45:05 posle podne »

Inače, za ugljene hidrate je potreban dobar balans, a unos zdravih masti svakako mora da bude na zavidnom nivou...

Jako bitna stvar je i uticaj unosa hidrata na hormone štitne žlezde...naime, naša štitna žlezda proizvodi T4 ( tiroksin, „neaktivni” oblik hormona štitne žlezde)...konverzija T4 (relativno neaktivan hormon štitnjače) u T3 (aktivni oblik hormona štitnjače) je drastično umanjena kada se ne unosi dovoljno ugljenih hidrata. Hormoni štitne zlezde su glavni regulatori brzine našeg metabolizma...

MANJE T3 = USPORAVANJE METABOLIZMA=NEDELOTVORNOST „DIJETE”!

Iz ovih razloga je neophodno unošenje ugljenih hidrata ako želimo da svojoj muskulaturi damo priliku da nesmetano raste i razvija se, kao i da onemogućimo usporavanje metabolizma.

Dakle, ako unosiš manje od 70 gr hidrata dnevno, potrebno je da bar jednom nedeljno njihov unos podigneš na 2-3 gr po kg telesne mase...u protivnom, eto usporavanja metabolizma, stagnacije u skidanju masnih naslaga...i po završetku "dijete" još bržeg vraćanja "sala" - "jo-jo" efekat...

Sve u svemu, osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12 nedelja...
Više od ovoga dovešće do gubitka mišićne mase ili bar ograničenja kapaciteta za dobijanje mišića. Ako niste došli „do željene definicije” posle 12 nedelja dijete, uzmite 4 nedelje odmora od dijete . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije) i onda krenite u još jedan ciklus.( uopšteni princip)

A zdrave masti moraš da povećaš, ako su već hidrati na niskom nivou...bar u opsegu 0,6-0,8 gr po kg telesne mase...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 18 upita.