TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:13:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Netolerancija na hranu.  (Pročitano 3750 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2012, 06:47:10 posle podne »

Da malo ozivimo i ovu temu, pre par nedelja sam radio biorezonantni test intolerancije i malo popricao sa ljudima koji se time bave.
U  nasim labaratorijama se obicno rade dva tipa ovakvih testova; biorezonantni i biohemiski. Biorezonantni se radi pomocu elektroda, prikljuce vas putem elektroda koje se stavljaju na noge,sake i glavu, na monitor i na osnovu nekih rezonantnih parametara i odgovarajuceg softvera dobijaju se rezultati,ova druga biohemiska radi se na uzorku krvi. Obicno se dobijaju isti rezultati sa obe metode.
To je inace osnovni test,ima i napredniji nivo gde ti rade i hormonalnu analizu organizma ukljucujuci i nivoe vitamina i minerala u telu,i tek onda sa sigurnoscu dobijas sve parametre i detalje sta ti organizam prihvata sta ne od hrane.Ali ovo je neka osnova koja moze da ti da smernice.
Dobijes listu sa 200 namirnica i oznake da li si tolerantan,nisi ili ta namirnica deluje neutralno na organizam.
Kod mene ima par stvari koje sam bas mnogo koristio u ishrani a pise da sam intolerantan,recimo kikiriki,tresnje,jagode, kazein zamislite, kravlje mleko :) dok je surutka na pozitivnoj listi i sve ostale vrste mesa,osim  svinjetine.
Uporedjujuci ove rezultate sa sa ishranom po krvnim grupama ,sto neko rece,mogu reci da se slaze u 70% stvari ali ne do detalja,ima odstupanja
E,sad koliko je sve ovo tacno i ima logike ne znam, neko kaze da se preporodio, neko je razocaran rezultatima,voleo bih nekog strucnjaka iz te oblasti,biohemije ili ishrane,da da neki svoj sud :)

Ono sto meni smeta kod tih testova je to sto su radjeni tipski, i nisu bas uvek prilagodjeni nasoj ishrani. Akcenat je na intoleranciji ( nepodnosenju ) neke namirnice - to se vremenom menja i na to utice vise faktora, nije sama ishrana nezavisni cinilac. Verovatno je to razlog zasto neko ima koristi a neko ne.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #10 poslato: Novembar 17, 2012, 02:38:00 posle podne »

A sta tacno znaci to ako si ne tolerantan na neku hranu po tim sistemima meranja?
Dakle sta to konkretno pokazuje?

Ja na ovaj odgovor jos nisam naisao, a posto ovde ima ljudi koji su isli na ovaj test kontam da znaju sta to znaci, pa bih zamolio za odgovor?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Novembar 17, 2012, 02:10:11 posle podne »

Pa ne može niko da ti da definitivno mišljenje jer ono ne može da se da sa trenutnim razvojem znanja o ishrani čoveka. To što ti neki test kaže da si netolerantan ne znači praktično ništa, jer kao što si i sam rekao nekome se ubode, nekome ništa...opet se ponavljam, ali ako smo svi različiti, džaba tih testova...

Previše faktora igra ulogu, a netolerancija na hranu se godinama menja.

Svi ti testovi su samo još jedan lep način da se uzmu pare napaćenim ljudima ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2012, 05:27:20 posle podne »

Da malo ozivimo i ovu temu, pre par nedelja sam radio biorezonantni test intolerancije i malo popricao sa ljudima koji se time bave.
U  nasim labaratorijama se obicno rade dva tipa ovakvih testova; biorezonantni i biohemiski. Biorezonantni se radi pomocu elektroda, prikljuce vas putem elektroda koje se stavljaju na noge,sake i glavu, na monitor i na osnovu nekih rezonantnih parametara i odgovarajuceg softvera dobijaju se rezultati,ova druga biohemiska radi se na uzorku krvi. Obicno se dobijaju isti rezultati sa obe metode.
To je inace osnovni test,ima i napredniji nivo gde ti rade i hormonalnu analizu organizma ukljucujuci i nivoe vitamina i minerala u telu,i tek onda sa sigurnoscu dobijas sve parametre i detalje sta ti organizam prihvata sta ne od hrane.Ali ovo je neka osnova koja moze da ti da smernice.
Dobijes listu sa 200 namirnica i oznake da li si tolerantan,nisi ili ta namirnica deluje neutralno na organizam.
Kod mene ima par stvari koje sam bas mnogo koristio u ishrani a pise da sam intolerantan,recimo kikiriki,tresnje,jagode, kazein zamislite, kravlje mleko :) dok je surutka na pozitivnoj listi i sve ostale vrste mesa,osim  svinjetine.
Uporedjujuci ove rezultate sa sa ishranom po krvnim grupama ,sto neko rece,mogu reci da se slaze u 70% stvari ali ne do detalja,ima odstupanja
E,sad koliko je sve ovo tacno i ima logike ne znam, neko kaze da se preporodio, neko je razocaran rezultatima,voleo bih nekog strucnjaka iz te oblasti,biohemije ili ishrane,da da neki svoj sud :)
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 27, 2012, 08:39:02 posle podne »

Meni to lici na pricu o ishrani prema krvnim grupama... :)
Sačuvana
orfej83
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2012, 06:26:19 posle podne »

Moram malo da osvezim ovu temu :). Uradio sam taj test prosle godine, ali na zalost, ostao mi je kod nekih drugara da se malo smeju kada im je dosadno. Napisacu samo da mi cak ni voda nije najpametnije resenje, crnim slovima na tom testu, sto znaci da mogu ali u malim kolicinama  ;D.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Avgust 14, 2012, 08:59:30 pre podne »

hokus - pokus...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2012, 02:17:23 posle podne »

Ono što je meni sumnjivo u vezi tih testova je da nam je svima zabranjeno isto - šećeri, masti, hleb... generalno izbacivanje ovih namirnica će kod većine imati rezultat na gubljenje telesne težine.

ali ako tebi prija taj način ishrane i ako se osećaš bolje onda tu nema šta više da se priča... to je to
Sačuvana
ceash88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #3 poslato: Avgust 10, 2012, 03:50:06 posle podne »

Ja sam taj test radio u Svajcarskoj u Cirihu 2004 god, e sad koja vrsta testa to ne znam, uzeli su mi krv, tri epruvete (pitam se sta ce im toliko) i odneli su  na analizu i rezultate sam dobio posle skoro nedelju dana, na taj test sam otisao na preporuku rodjaka koji je u to vreme imao 150 kg i pomocu tog testa po kome je mogao da jede meso i salate i za neko vreme je znatno smrsao. Otosao sa rodjakom koja je radila u toj bolnici, klinici ili sta li je vec, secam se de mi je rekla da se to radi u odeljku za ishranu i sportsku medicinu, posto nisam znao nemacki, kada sam je pitao o kom se tacno testu adi rekla mi je da je to test po kome ce se videti sa mi tacno odgovara kako se nebi ponovo ugojio, tad sam vec bio pri kraju dijete, koja je bila po preporuci lekara iz srbije. Mozda sam imao srece sa vrstom testa, posto kazete d ih ima puno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 10, 2012, 10:50:46 pre podne »

Ćao,

ovo pitanje je i mene dugo kopkalo iako nema naučne osnove za to.  Drugo pitanje je koji konkretno test intolerancije, jer imaš ih za 3, 5, 15 hiljada...  i na svakom ćošku laboratorije to nude.

Imao si sreće, ja sam radila taj test prošle godine i trebalo bi da živim na kukuruzu, pirinču, voću i povrću (ne svom).  Od mesa, mleka, jaja ništa....  Ja ovu ishranu ne mogu da primenjujem... treniram i mom telu trebaju proteini....
Sačuvana
ceash88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Avgust 09, 2012, 10:46:29 posle podne »

Pokusavao sam da nadjem temu sa slicnim sadrzajem zadrzajem pa sam otvorio novu temu. Da li ste ikada razmisljali o netoleranciji na neke namernice? Netolerancija na neku vrstu hrane, moze dosta usporiti neki proces, jer nastju antitela protiv protina iz nekih vrsta, bilo da je to napredak u teretani, dobijanje misicne mase ili pak skidanja masnih naslaga. Ja sam pre osam  godina radio test netolerancije na hranu, taj test sam radio u inostranstvu, nisam nesto verovao tome, posle dobijenih dobijenih rezultata, nisam bas obracao paznju na to jer sam vec bio na kraju djete koja mi je vec dosta pomogla da dodjem do zeljene kilaze, samo sam pogledao i ostavio. Nekoliko godina kasnije krnuo sam u teretanu i posle nekog vremena vidim nema npretka iako sam se dobro hranio. Setim se tih rezultata i pocnem da primenjuem, ljudi, ako sam poceo da upravljam po tim rezultatima, ja sm se preporodio, nije bilo malaksalosti, niti otezanog varenja.......itd, i veoma brzo sam napredovao u teretani. Pilece meso, govedinu, konjetiu, kuvanu, przenu pecenu,mogao sam da jedem u ogromnim koiinama, priinac, krompir i to u ogromnm kolicnama, grozdje, lubeniu i dosta vrsta voca mogao sam da jedem u vecim koliinama. Pasulj, svinjetinu,  i sve vrste riba, kao i krastavac, luk, grasak, sve vrste hleba....itd takva hrana mi je bila na negativnoj listi. Taj test mi je dosta pomogao.
Da li je neko od vas forumasa radio ovakav test? Ovakve teove verovatno radi proi sportisti. A nije lose ni za rekreativce, baram mogu znati u kojoj hrani mogu da uzivaju, a da ne railjaju o gojaznosti.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.