TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:48:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Faktor zvani Kazein  (Pročitano 3478 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Novembar 10, 2012, 11:43:16 pre podne »

Interesuje me kod poslednjeg obroka, da li je bolja opcija samo mladi sir, ili neki konkretan "cvrst" obrok, tipa neko meso?

To zavisi od tebe i tvojih ciljeva.Kuvana piletina sa povrcem moze biti dobra kombinacija.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Novembar 10, 2012, 10:43:03 pre podne »

kada me mrzi da nešto spremam, a jako ogladnim pred spavanje znam da napravim jednu mericu Scitec 100% whey čokolada sa malo samlevenih sirovih badema u mlinu za kafu,  pola mleko - pola voda....  nadam se da bar malo usporim apsoprciju bademima, tj zdravim mastima.... prija mi i lagano je
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #17 poslato: Novembar 10, 2012, 12:15:56 pre podne »

Interesuje me kod poslednjeg obroka, da li je bolja opcija samo mladi sir, ili neki konkretan "cvrst" obrok, tipa neko meso?

Zavisi od toga sta smatras "konkretnim" obrokom, nije pozeljno ni da se prejedes pred spavanje, gledaj da to bude laganija hrana.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Novembar 09, 2012, 05:54:00 posle podne »

Interesuje me kod poslednjeg obroka, da li je bolja opcija samo mladi sir, ili neki konkretan "cvrst" obrok, tipa neko meso?

ako si rekreativac ne pravi neku razliku...samo da imaš rasporeĂ°en unos proteina u toku celog dana, kao i pred spavanje, a i obavezno ujutru nakon buĂ°enja
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Novembar 09, 2012, 05:07:05 posle podne »

Interesuje me kod poslednjeg obroka, da li je bolja opcija samo mladi sir, ili neki konkretan "cvrst" obrok, tipa neko meso?
Moze se jesti i belo meso sa salatom,unosis proteine i vlakna. S druge strane,mozes i nemasni jogurt.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #14 poslato: Novembar 09, 2012, 03:05:56 posle podne »

Interesuje me kod poslednjeg obroka, da li je bolja opcija samo mladi sir, ili neki konkretan "cvrst" obrok, tipa neko meso?

Pa sir se koristi da bi se par sati odrzao u telu sa hranom koju uneses pored njega..treba ti nesto sporo oslobadjajuce pred spavanje , malo i mesa sa sirom zasto bi skodilo ? sve zavisno od coveka do coveka :D
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #13 poslato: Novembar 09, 2012, 03:01:47 posle podne »

Interesuje me kod poslednjeg obroka, da li je bolja opcija samo mladi sir, ili neki konkretan "cvrst" obrok, tipa neko meso?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Novembar 09, 2012, 02:53:00 posle podne »

Kao sto neko recei,nema se i za kazein, skupoca udarila, dobro je dok jos za whey imamo ;) Pre ubacim jako kvalitetan obrok pre spavanja, naravno sa ela sirom i resim prob
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2012, 02:00:03 posle podne »

Dap,i ja sam forsirao pola merice kazeina,ali mi je jako brzo dosadio onaj ''kredast'' ukus koji smo vec pominjali negde, ;D  ,pa sam presao na full mericu dok ga ne potrosim,pa prelazim na blend. A s obzirom da slatkise ne jedem uopste 6 dana,taj ''ice cream'' pred spavanje me totalno oraspolozi.  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2012, 11:41:37 posle podne »

I ja sam voleo da pomešam 200ak grama Elle i pola dozera kazeina, kao poslednji obrok. Em uštedim na tako dragocenom proteinu, em dobijem ukusniju Ellu. :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2012, 11:38:05 posle podne »

Ja jos uvek redovno pomesam 15o grama drage nam Elle,mericu kazeina,malo vode i cimeta,pa u friz na hladjenje na 2 sata,s tim da cu po zavrsetku ove kutije nastaviti malo druacije,pa cu umesto kazeina,ciji mi ukus nije bas zadovoljavajuc,poceti da koristim blend,VPX Syngex ili Gaspari Myo. Msm da ce i to odraditi dobar posao.  ;)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2012, 10:42:04 posle podne »

Lepa studija. Zamerke - premali broj ispitanika (mada je to za ovakve stvari const problem čak je i 16 super). TakoĂ°e kazein vs nothing winz - bilo bi lepo da su uporedili kazein pre spavanja i druge obroke npr whey pre spavanja kako se odražavaju na physique.
[/quote
Lepa studija. Zamerke - premali broj ispitanika (mada je to za ovakve stvari const problem čak je i 16 super). TakoĂ°e kazein vs nothing winz - bilo bi lepo da su uporedili kazein pre spavanja i druge obroke npr whey pre spavanja kako se odražavaju na physique.

Jeste, mali broj ljudi je obuhvacen studijom ali dobro je da sada bar postoji pisani dokaz. Nadam se da ce se sada otvoriti put za dalja istrazivanja.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2012, 08:47:12 posle podne »

Nemam vise para ni za WHEY a ne jos i za kazein :D  odose cene u pm

Sigurno da je najbolji izbor za pred san
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2012, 05:39:54 posle podne »

Ranije sam se drzao toga da bas njega unosim pred spavanje.Samo sto ja nisam bas dobar primer jel on radi neki posao ili ne jer kod mene je bilo jos dosta suplementacije kao i dobra ishrana sve do uvece.Ali da je lepog ukusa i da nekako zasiti to stoji.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2012, 01:36:11 posle podne »

Lepa studija. Zamerke - premali broj ispitanika (mada je to za ovakve stvari const problem čak je i 16 super). TakoĂ°e kazein vs nothing winz - bilo bi lepo da su uporedili kazein pre spavanja i druge obroke npr whey pre spavanja kako se odražavaju na physique.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 18 upita.