TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:18:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u kolenu, ishrana, tezina, trening  (Pročitano 2854 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Mart 23, 2016, 03:03:13 posle podne »

potrebno je da koristite i nešto od suplementacije za hrskavicu i zdravlje zglobova
- Joint tech http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/DY311-Joint-Repair.html
ili
- Joint MD
ili
- Nodol max
+
govedji želatin...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2016, 12:58:22 posle podne »

možete raditi i ove 2 vežbe za noge
- kod prve oprez (statički zadržaj, da ne bude preveliko opterećenje za kolena)
- druga 12-15 ponavljanja, noga se podiže do 60 stepeni, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Mart 23, 2016, 12:34:53 posle podne »

možete radti i ove vežbe za jačanje kvadricepsa
- statički zadržaj podignute noge (10ak sek, 3 ponavljanja)
- statički zadržaj u polučučnju (120 stepeni u kolenima ugao), 10ak sek zadržaj, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2016, 12:30:18 posle podne »

možete raditi i ove vežbe, statički zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja po vežbi....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2016, 12:15:33 posle podne »

ovo su izometrijske vežbe koje treba da radite za jačanje mišića kvadricepsa (butni mišić) koji je glavni stabilizator kolena - čuva koleno
- vežbe se izvode sa statičkim zadržajem 10-15sec, 3 ponavljanja po vežbi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Mart 17, 2016, 05:14:16 posle podne »

- treba da smanjite kilažu (158cm, 95kg > 20-30kg, za početak neka bude cilj i 15-20kg, npr 3-5kg mesečno)
- ne treba da šetate 5-6km, posebno ne jačim tempom(!) > to pojačano opterećuje koleno
- treba da hodate svakog dana 60-90minuta (ili i 2x po 60min pre i posle  podne) lakšim ili srednjim tempom, po ravnom > to je dobro i za gubitak kilaže (redukcija telesne mase) i za koleno...
- za početak treba da se smiri bolna faza koja je trenutno (terapija led+lioton gel)
------------------------
- treba da izbegavate uspone, stepenice, čučanje, klečanje - to nije dobro za koleno...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2016, 12:53:07 posle podne »

Za pocetak, mesto bola hladite ledom 5-7 minuta (moze nesto iz zamrzivača npr grašak ili slično...), posle čega utrljate Lioton gel
- ovo se ponavlja 3x na dan...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2016, 12:50:58 posle podne »

Postovani,

imam 52 godine, visoka sam 158 cm i imam 95 kg. Vec duzi niz godina imam problem sa viskom kilograma... Vrsta posla - sedenje za racunarom minimum 8 h dnevno, nezgodno radno vreme, gde mi po povratku s posla ne ostaje mnogo vremena za zavrsavanje poslova po kuci i sve ostale obaveze uticale su na to da je moja fizicka aktivnost svedena na minimum. Problem sam vec godinama stavljala u drugi plan, srecom, nisam imala nekih zdravstvenih tegoba, pa je to tako funkcionisalo. Vec par godina je proslo kako sam izgubila menstruaciju, a nekih drugih tegoba vezano za menopauzu nemam.
Sada sam resila da preduzmem nesto. Od pre mesec dana, uvela sam obaveznu popodnevnu setnju, pri cemu prdjem oko 5-6 km, brzim hodom (onoliko koliko ja to mogu), a od nedavno sam promenila i nacin ishrane, tako da prve rezultate vec primecujem. Lagano se smanjuje kilaza, a i ja se bolje osecam. Nadam se da cu ovog puta istrajati i uspeti da smrsam i na taj nacin izbegnem ozbiljnije zdravstvene probleme koje ovakav neaktivan nacin zivota moze da mi donese.
Imam nekoliko pitanja.
Neko vreme nakon uvodjenja svakodnevne setnje, pojavio se bol u desnom kolenu sa unutrasnje strane. Nekad ga osetim tokom setnje i kratkotrajan je, a nekada tek uvece u mirovanju. Pretpostavljam da je u pitanju opterecenje, pa me zanima, da li mogu da nastavim sa setnjama i kako da ovakav problem ne preraste u veci. Da li dolazi u obzir teretana ? Malo se teze resavam na to, plan mi je bio da prvo malo pokusam da smrsam, pa da onda probam da li bi mi teretana odgovarala. Iako zivim u malom mestu, imam mogucnosti za to, pa bih vas molila da mi eventualno predlozite vezbe kojima bih mogla da zapocnem treniranje, a da to ne bude preveliko opterecenje za kolenu.

Unapred hvala na odgovorima.
Ana
Dobar dan Ana, dobrodosli na Pansport forum,
nisam ranije stigao da odgovorim...
- problem koji imate je najverovatnije početna gonartroza (tj trosenje hrskavica kolena) - ili preopterećenje kolena...
- glavni krivac je visak telesne težine i toga ste i sami svesni...
-------------
- da li ste radili rendgen snimanje kolena?
- da li kolena ili to koleno bezi ka unutra (X noge)?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2016, 02:39:23 posle podne »

Nesto sto je danas kratkotrajno vec sutra moze postati stalno, a to ne zelimo.

Kada skines visak i kada kilaza bude zadovoljavajuca onda ces moci na traku itd, kada zglobovi ne budu trpeli tu vrstu opterecenja.
Sačuvana
Ana.b
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2016, 01:26:06 posle podne »

Pozdrav Ana.

Tvoja tezina je glavni krivac za tvoj bol u kolenu. Od kardija ti preporucujem bicikl u sedecoj varijanti ali tek kada bol bude prosao.

Naravno da smes i trebas da ides u teretanu, ali da vezbe budu prilagodjene tvojim potrebama.

Podeli sa nama svoj jelovnik kako bi bili od pomoci i u tom segmentu :)

A sto se brzog hodanja tice, mogu li da nastavim sa tim ili nije preporucljivo ? Naglasavam da se bol u kolenu pojavi ponekad i da je kratkotrajan. Inace, kada vremenski uslovi to dozvoljavaju, cesto vozim bicikl... Evo - to je i preporucena vezba kada se resim da krenem u teretanu .

Hvala
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2016, 01:11:19 posle podne »

Pozdrav Ana.

Tvoja tezina je glavni krivac za tvoj bol u kolenu. Od kardija ti preporucujem bicikl u sedecoj varijanti ali tek kada bol bude prosao.

Naravno da smes i trebas da ides u teretanu, ali da vezbe budu prilagodjene tvojim potrebama.

Podeli sa nama svoj jelovnik kako bi bili od pomoci i u tom segmentu :)
Sačuvana
Ana.b
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Mart 14, 2016, 10:28:18 pre podne »

Postovani,

imam 52 godine, visoka sam 158 cm i imam 95 kg. Vec duzi niz godina imam problem sa viskom kilograma... Vrsta posla - sedenje za racunarom minimum 8 h dnevno, nezgodno radno vreme, gde mi po povratku s posla ne ostaje mnogo vremena za zavrsavanje poslova po kuci i sve ostale obaveze uticale su na to da je moja fizicka aktivnost svedena na minimum. Problem sam vec godinama stavljala u drugi plan, srecom, nisam imala nekih zdravstvenih tegoba, pa je to tako funkcionisalo. Vec par godina je proslo kako sam izgubila menstruaciju, a nekih drugih tegoba vezano za menopauzu nemam.
Sada sam resila da preduzmem nesto. Od pre mesec dana, uvela sam obaveznu popodnevnu setnju, pri cemu prdjem oko 5-6 km, brzim hodom (onoliko koliko ja to mogu), a od nedavno sam promenila i nacin ishrane, tako da prve rezultate vec primecujem. Lagano se smanjuje kilaza, a i ja se bolje osecam. Nadam se da cu ovog puta istrajati i uspeti da smrsam i na taj nacin izbegnem ozbiljnije zdravstvene probleme koje ovakav neaktivan nacin zivota moze da mi donese.
Imam nekoliko pitanja.
Neko vreme nakon uvodjenja svakodnevne setnje, pojavio se bol u desnom kolenu sa unutrasnje strane. Nekad ga osetim tokom setnje i kratkotrajan je, a nekada tek uvece u mirovanju. Pretpostavljam da je u pitanju opterecenje, pa me zanima, da li mogu da nastavim sa setnjama i kako da ovakav problem ne preraste u veci. Da li dolazi u obzir teretana ? Malo se teze resavam na to, plan mi je bio da prvo malo pokusam da smrsam, pa da onda probam da li bi mi teretana odgovarala. Iako zivim u malom mestu, imam mogucnosti za to, pa bih vas molila da mi eventualno predlozite vezbe kojima bih mogla da zapocnem treniranje, a da to ne bude preveliko opterecenje za kolenu.

Unapred hvala na odgovorima.
Ana
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.