TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:27:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hormoni  (Pročitano 1088 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2018, 10:41:35 posle podne »

Bol u grudima...zrno...ispod bradavice? Sekrecija? Čvorići? Bolovi? Nelagodnost? Rađen UZ "dojki"?

Depresivna ispoljavanja? U stalnoj vezi...?

Šta reći, možemo nagađati oko mnogih stvari, ali "dijagostika"( pomenuti parametri) će biti najbolji orijentir stanja?!

Preporuka oko ishrane i životnih navika...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana

https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/najveci-neprijatelji-testosterona-u-nasoj-blizini
Sačuvana
marincelakers
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2018, 10:17:27 pre podne »

Jos nesto sam zaboravio u pubertetu sam imo blazi bol u grudima jedno vrijeme i sada imam zrno velicine rize u grudima osjeti se pod prstima
Sačuvana
marincelakers
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2018, 08:41:12 pre podne »

Pubicna regija i ispod pazuha je uredno odnosno imam dlake.
Nisam radio UZ niti jedan jedini rest u vezi testosterona prije 1,5 god sam imao anemiju kao posljedicu lose prehrane i neurednog nacina zivota(alkohol cigare manjak sna zamijenjen zamijenjen dan i noc ) Ubrzo sam ponovno vadio nalaze i nisam bio anemican . Unosim oko 3200 kcal dnevno izgleda ovako
Dorucak 4 cijela jaja 100 gr ovas šaka badema
Preworkout(oko sat prije) 100 gr kruha 30 gr kikiriki puter 100 gr pureca sunka.
Nakon treninga tj rucak 100 gr rize 250 gr piletine  ili govedine pun tanjur salate snita kruha 80 gr
Obrok 4 150 gr tune iz konzerve ocijedene 150 gr grasak snita kruha 80 gr
Vecera 22:30 100 gr posnog saka badema 40 ak grama
Nisam ovo nikad stavljao na papir otprilike ovako izgleda vagam cesto ako zafali kalorijada pojacam maslinovo ulje ili orasare.Vjezbam 4 ili 5 puta tjedno ne ganjam rekorde ali dajem sve od sebe.
Primjer radim  upper lower  pa dan odmora
Cucanj 4x8 bude oko 120 kg ostavljam rezervu na cucnju radi ozljeda
Iskorak 4x8
Hip hinge 3x12
Goblet squat 3x15
Jednonozni deadlift 3x10
Podizanje za listove svaka noga 3x20
Ovako to otprilike izgleda i za gornji dio neradim nikakve masine i mrtvo dizanje
U vezi libida nije za pohvalit se rijetko se uzbudim gotovo nikad
Imam sex ali nazalost to je radi druge polovice mene sto se tice mogao bih ovako bez toga dugo
« Poslednja izmena: Mart 04, 2018, 04:25:45 posle podne od strane marincelakers » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2018, 11:59:33 posle podne »

A maljavost ispod pazuha, "gentalna( pubična) regija"( stidne dlake)?

Prvo utvrdimo da li problem postoji...UZ testisa, ukupni slobodni testosteron, estradiol, prolaktin, kortizol , FSH, LH...a TSH, fT3, fT4...anemičan?

Ginekomastija?

A koliko unosiš proteina i masti dnevno...koliko je to dovoljno, kako to kvantifikuješ? A unos adekvatnih izvora ugljenih hidrata?

Vežbaš li?

Ispiši nam svoj meni po obrocima( namirnice, količina...)?

Na temu ishrane i testosterona... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana

Problemi sa libidom? "Neuspeh" u odnosima...tenzija?
Sačuvana
marincelakers
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2018, 06:50:53 posle podne »

Pozdrav 22 god 186 cm 80 kg.Odmah da kazem da nije medicinski dokazano niti sam se bavio ovime ali imam osjecaj da vise nije smijesno.Znaci 22 god nemam niti jedne dlake na licu ni na rukama ni po prsima.Redovno treniram ne pijem ne pusim prestao sam redovno spavam.Ono sto me zanima dali postoji mogucnost na manjak testosterona.Sto se tice libida nije za pohvalu i kada me pogledate rekli bi da imam 16 u vezi ishrane mislim da je ok trudim se jesti dovoljno masti i proteina slatkise nejedem nikako.Moze li se uopce po kozi  vidjeti manjak hormona koza je dosta suha.Pubertet sam prosao bez ijedne akne.Nisam vadio nalaze znaci nemam dokazan manjak testa ali po ovom napisanom postoji mogucnost.Postoje li neki nacini podizanja ovih hormona prehranom ili necim slicnim bez inekcije.Jos samo da napomenem neznam dali ima utjecaja ali smatram da bi moglo biti korisnio nekad koristim kortikosteroidnu kremu.Unaprijed se ispricavam ukoliko mislite da histeriziram samo me zanima jeli normalno biti bez dlaka u ovim godinama
« Poslednja izmena: Mart 04, 2018, 04:25:30 posle podne od strane marincelakers » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.