TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:15:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko trcanja je dovoljno?  (Pročitano 7115 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #22 poslato: Novembar 28, 2012, 09:04:54 posle podne »

Nemoj samo ti suditi Poliquinu i tome koliko je upravu ili ne...

P.S Uostalom,to da li ce jedan rekreativac trcati ili ne je svejedno...bitno je da ima neku fizicku aktivnost kojom je zadovoljan...
Sačuvana
frosti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #21 poslato: Novembar 25, 2012, 10:19:42 pre podne »

Pa da naravno.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #20 poslato: Novembar 25, 2012, 01:04:28 pre podne »

Nisam dobro procitao, izvinjenje.

Ono sto je sigurno, ne odgovara isti broj ponavljanja svima ali treba eksperimentisati.
Sačuvana
frosti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #19 poslato: Novembar 25, 2012, 12:57:17 pre podne »

Rekao sam 6-8 za snagu 10-12 za masu. 6-8 (i ispod )za vlakna IIx tipa koja kojih ima najvise i koji su najzasluzniji snagu. Vise ponavljanja od toga i aktiviraju se I i IIa vlakna koja su manja, ponavljanja 10-12 pa i do 15 za pocetne serije su najbolja za aktiviranje svih tipova vlakana za optimalnu hipertrofiju(Probao sam i sistem  8,6,6 8,6,6 12,10,10, 12,12,10, 20,15,15 ali nisam mogao da iskombinujem vezbe pa sam odustao od toga). Tu su faktori i brzina pokreta, momentum, eksplozivnost, negativna faza itd.. Nisam hteo to sve da pisem, previse je i to sto sam dodao broj ponavljanja kod opisa.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #18 poslato: Novembar 25, 2012, 12:39:35 pre podne »

5% bf se moze postici i bez trcanja ,to je cinjenica(ali uz 2 grama testa nedeljno).

Ja mislim da je pozeljno raditi kardio cak i kada ste u totalnom off-u.Bar 2 puta nedeljno po 30 min, nece doci do Bog zna kakvog katabolizma.Neko ne mora da radi kardio ,neko mora, neko voli ,neko ne voli...ali jedno je sigurno, kardio je veoma koristan.

Neki su koliko vidim i dalje u zabludi.6-8 ponavljanja za masu, 10-12 za definicju je totalno pogresna teorija.

Sačuvana
frosti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #17 poslato: Novembar 23, 2012, 04:00:42 posle podne »

Dobro ajde sad da ne pratim slepo ono sto sam napisao. Moram prvo da kazem da se misici ne gube ako se kardio radi kako treba 4-6 sati posle treninga u teretani(o benificijama na rast misica je pisano u X-Fitnesu). Ono sto ne treba raditi je kardio odmah pre ili posle treninga(Nauka je utvrdila da se ovako gube misici). Charles moze da pise sta hoce ali ima trenera koji su isto kvalifikovani kao on pa lobiraju za kardio. Stvar je u filozofiji rada i bodibildinga. Charles nije naucnik a ni niko od ostalih trenera i mogu samo da nagadjaju sta se desava u telu na osnovu prakticnih rezultata. Do pre 5 godina su se svi strucnjaci kunuli u surutku dok nauka nije otkrila da dovodi do gojenja. Nijedan program treninga, cardio ili no-cardio nije 100% efektan i svuda ima gubitaka. Ali znam da si pogresio kod ove logike da bb ne trce. Sprintove ne rade sigurno ali znam da rade kardio sesije 3-4 puta nedeljno pa i vise u vreme priprema za Mr. Olimpia.. Moze svako da radi kako hoce i verujem da mozda ljudima manje mase i mozda nije potrebno trcanje ali meni sa 95 kila 9 meseci nakon operacije i ne treniranja svakako pomaze da sto brze smrsam. Na osnovu prakticnog iskusta na svom telu(Mezomorf) zakljucio sam da mi trcanje pomaze u razvijanju izdrzljivosti , podizanju nivou serotonina i dopamina(mereno u bolnici) i generalno lakse idrzavam 5-6 treninga za masu nedeljno.  Stojim iza toga da pravilan kardio nemoze nikako da dovede do gubljenja misica i nauka je dokazala da ima mnogobrojne benificije..
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Novembar 23, 2012, 02:26:21 posle podne »

Ok ulazite u debatu i bespotrebnu svadju zbog gluposti ne mozete reci da se ne gubi vise sala trcanjem +teretana ali se i gube misici.. Kol'ko sam citao Markoni se zalaze za no cardio sistem, a za Poliquina sam citao da se zalaze za HIIT koji traje oko 20 min, sto je po meni najbolji nacin za gubljenje masnih naslaga, a i kao po najnovijim istrazivanjima ne gubi se toliko misicne mase kao kod kardia od 60mrn koji je fakat dosadan i lame -.-
Poenta je da kad se trci onda je to u sprintu,a to kazu obojica jer Markoni je kod Poliquina ispeko zanat.A ne znam da li je neko ikad video nekog BB-a da je kategorije preko 95 kg a da trci sprinteve.Kad on ne trci sa tolikom misicnom masom,sta ce trcati neko ko ima 80 kila sa sve krevetom,i to malo muke ce mu spasti.

Ako se neko ne bavi sportom u kom je neophodno trcanje,ne mora da potrci u zivotu...Zasto bi neki BB trcao ako ce imati vise misicne mase a isti procenat masti...To sto se pre brinulo da li je bf dovoljno nizak je samo stvar manjka znanja ili informacija...

Tegovi,hrana,hemija - Ako se ima dovoljno para eto ti BB-a,trcanja nije nesto sto mu je potrebno.Naravno tu postoje druge stvari,kao sto su znanje iz oblasti treninga,Fiziologije,Biohemije...ako nema svog trenera...
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2012, 02:28:37 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #15 poslato: Novembar 23, 2012, 02:20:24 posle podne »

E pa sad... Za Markonija nisam cuo. Charlesa sam i citao.  I on je objavio na svom sajtu ovo sto sam pricao... Naravno da ovo vazi sto si ti napisao ako si manje mase i ako radis za snagu(6,8 ponavljanja) a ne ako treniras za masu 95kg+ sa ponavljanjima 10-12. A ti nemoj cesljati po Pansport forumu zato sto ovde nema buildera calibra Coleman, Yates ili Cutler nego pogledaj na netu neke njihove tekstove pa ces videti sta oni pisu o trcanju. A ako nadjes i jednog pro buildera koji ne radi cardio svaka ti dala. I da, kardio je taj koji ti dozvoljava  da unosis vise kalorija kako bi postao veci...
Od Kardia neces postati veci u bilo kom smislu,a misicna masa ce ti biti samo manja...

Reklamira Cutler i power balans narukvice pa ne znaci da rade to sto se prica.

Trcanje je dobro iz nekih razloga,ali nije nikad bilo niti ce ikad biti sredstvo za skidanje sala.

Ja sam skidao salo i sa 3000-4000 kalorija(onih najpozeljnijih,ne Junk food-a) a napredovao u snazi i to samo sa tegovima,a nisam Mezomorf.

Nemam nameru da se ponavljam po 10-ti put niti da ponavljam sta su rekli oni koji znaju najvise o ovoj materiji...

Tegovi i Ishrana - Smanjen bf,vise misica i snage.

Trcanje - manje misica ili samo stagniranje...

Naravno ako si natural i nisi Mezomorf.

Imas teme u kojima je Markoni pisao a imas i temu gde sam ja napisao kako i sta sam sa Markonijem radio...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Novembar 23, 2012, 09:41:49 pre podne »

Ne postoji univerzalna formula za sve i da tako funkcionise kod svakog.Teoretski trening sa opterecenjem je izmedju ostalog odlican i za skidanje masnih naslaga i bazican je u bodybuildingu.Da li je kardio neophodan u ovom sportu za dovodjenje tela na granicu ispod 5% masti?NIJE .
A da li se preporucuje?NARAVNO DA DA ! U prvom slucaju jer poboljsava kompletno funkcionisanje kardiovaskularnog sistema ,koji je izmedju ostalog zaduzen za dotok krvi ,samim tim kiseonika i svih nutritijenata do celjije i odnosi nus produkte metabolizma nastalog u celiji,regulise telesnu temperaturu,sprecava bolesti.....a da ne govorimo o potrosnji kalorija iz masti ukoliko radite kardio u pravoj zoni u odgovarajucem intezitetu.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #13 poslato: Novembar 23, 2012, 04:34:34 pre podne »

Ok ulazite u debatu i bespotrebnu svadju zbog gluposti ne mozete reci da se ne gubi vise sala trcanjem +teretana ali se i gube misici.. Kol'ko sam citao Markoni se zalaze za no cardio sistem, a za Poliquina sam citao da se zalaze za HIIT koji traje oko 20 min, sto je po meni najbolji nacin za gubljenje masnih naslaga, a i kao po najnovijim istrazivanjima ne gubi se toliko misicne mase kao kod kardia od 60mrn koji je fakat dosadan i lame -.-
Sačuvana
frosti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Novembar 22, 2012, 11:26:51 posle podne »

E pa sad... Za Markonija nisam cuo. Charlesa sam i citao.  I on je objavio na svom sajtu ovo sto sam pricao... Naravno da ovo vazi sto si ti napisao ako si manje mase i ako radis za snagu(6,8 ponavljanja) a ne ako treniras za masu 95kg+ sa ponavljanjima 10-12. A ti nemoj cesljati po Pansport forumu zato sto ovde nema buildera calibra Coleman, Yates ili Cutler nego pogledaj na netu neke njihove tekstove pa ces videti sta oni pisu o trcanju. A ako nadjes i jednog pro buildera koji ne radi cardio svaka ti dala. I da, kardio je taj koji ti dozvoljava  da unosis vise kalorija kako bi postao veci...
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #11 poslato: Novembar 22, 2012, 08:33:44 posle podne »

Ahhahahahahahahahahahaha Salo se skida tegovima a ne trcanjem? :D Pa sa tegovima utrosis 400-500 kalorija  a sa trcanjem i sa 10 km 1000 kalorija... Misici se gube trcanjem isto kao i treningom sa tegovima ako nemas adekvatnu ishranu. Inace ako ne rascepas misice nece rasti tj. ako ih malo pre toga ne izgubis :D A inace nemaju nikakve veze gubljenje misica i trcanje.. Trcanje  pomaze tako sto se poboljsava kardiovaskularni sistem(da ne pisem sad kako to sve pomaze). I bukvalno nema bodibildera koji ne radi trcanja :D
za isti vremenski interval nema sanse da potrosis vise kalorija trcanjem nego ozbiljnim dizanjem tegova

Zavisi od inteziteta trcanja...
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2012, 11:27:37 posle podne od strane frosti » Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: Novembar 22, 2012, 08:03:16 posle podne »

Koliko znas toliko i pises...Te price od pre 30 godina su prevazidjene,tako da,precesljaj nalo forum,nadji nesto sto je pisao Poliquin ili Markoni,pa vidi sta kazu ljudi koji znaju o cemu pricaju,nemoj me samo ti uciti molim te!
Sačuvana
frosti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Novembar 18, 2012, 09:07:35 posle podne »

Ahhahahahahahahahahahaha Salo se skida tegovima a ne trcanjem? :D Pa sa tegovima utrosis 400-500 kalorija  a sa trcanjem i sa 10 km 1000 kalorija... Misici se gube trcanjem isto kao i treningom sa tegovima ako nemas adekvatnu ishranu. Inace ako ne rascepas misice nece rasti tj. ako ih malo pre toga ne izgubis :D A inace nemaju nikakve veze gubljenje misica i trcanje.. Trcanje  pomaze tako sto se poboljsava kardiovaskularni sistem(da ne pisem sad kako to sve pomaze). I bukvalno nema bodibildera koji ne radi trcanja :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Novembar 18, 2012, 03:51:47 posle podne »

Ne skida se salo trcanjem vec tegovima.Trcanje je beskorisno (ako ides u teretanu) osim ako to bas ne volis ili se bavis sportom u kom je neophodno.

Ako ne volis da trcis,em ces biti nezadovoljan,em ces gubiti misice...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.