TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 10:15:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najčudnije dijete svih vremena: Ne isprobavajte, nećete smršati  (Pročitano 11695 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #21 poslato: Januar 07, 2013, 09:15:33 posle podne »

Sto kaze moja baba:"Bog ne oskudeva sa ludacima". :D :D :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Januar 07, 2013, 08:30:48 posle podne »

Ajde što je tekst šokantan, tj. ta "dijeta", ali su komentari nekih žena još šokantniji.

Izdvojiću neke:

Ja sam umalo pala sa stolice od smeha

Majke mi, OVO nazivaju dijetom? Pa ovo je normalna stvar u nekoj pravilnoj ishrani. Ne jedes previse kasno i eto rezultata. Da me ne shvatite pogresno, ne napadam autorku teme ili nesto, vec mi je smesno da je ovo "hit", "novo otkrice" koje se cak objasnjava u KNJIZI

 Svakako podrzavam neku vrstu dijete, ali ja za ovo pravilo znam od kad sam bila mala, a onamo neki likovi ubiru pare na knjigu 

Oooo svete, kako li si nakaradan...

---------------------------------------------------------------------------

pre dve godine sam bila kod strica u sloveniji i postavili nam oko 7 uvece da jedemo ....veceramo .oni medjutim nisu hteli da jedu jer kazu tako su navikli vec godinama jedu do 6 najkasnije i to je to...i stvarno su vitki .
glupost ili ne ,to je hit i napisana je knjiga kao i za mnoge druge dijete ,i ja bi volela da vidim sta u njoj pise.
i ja sam mislila da ne mogu da izdrzim jer sam pogotovo uvece navikla da makar grickam neke grickalice ali evo izdrzavam bez ikakve muke ,nadam se da cu steci naviku da uvece ne jedem ili makar ne toliko ko do  sada.
u svakom slucaju ja PRIMECUJEM da mrsavim a koliko ce to biti za nedelju dana javicu.

---------------------------------------------------------

ima jedna poslovica ne znam tacno kako ide ,doruckuj ko car,rucak podeli sa prijateljima a veceru daj neprijatelju..izvuci sam zakljucak.

-------------------------------------------------------------------------


Očigledno će i ova dijeta, kao i sve ostale šokantne, naći svoje pristalice...  :-X
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Januar 07, 2013, 08:24:35 posle podne »

Osmosatna dijeta koja je postala hit
izvor: tportal.hr | petak 4.01.2013. | 12:47 Dijeta&Fitnes |

Nova osmosatna dijeta postala je pravi hit u Americi, a popularnost je stekla jer vam dozvoljava da jedete sve što želite. Ipak, da biste bili sigurni da je reč o dijeti, postoji jedna caka. Sva hrana mora da se unese u periodu od devet sati ujutru do 17 časova popodne. Posle 17 časova - nema jela!

Amerikanci su poludeli za novom knjigom Davida Zinčenka i Pitera Mura "Osmočasovna dijeta: Gledajte kako kilogrami nestaju, dok jedete šta želite", a autori se zaklinju da dijeta deluje.

Ono što se ljudima najviše sviĂ°a je da mogu da uživaju u svojoj omiljenoj hrani, ali pod uslovom da je konzumiraju od 9 do 17 časova. Zinčenko i Mur tvrde da na savršenu liniju pogubno deluje prejedanje u večernjim satima, kada se ljudi opuštaju i neretko leže ispred televizije i jedu. Prema njihovom mišljenju, to je i uzročnik različitih bolesti.

"Naš organizam ne stiže da preradi hranu koju unesemo u kasnim večernjim satima i te kalorije se zadržavaju tamo gde najmanje volimo, na stomaku i u zadnjici", kažu autori.

Zinčenko i Mur tvrde da ukoliko se budete pridržavali njihove osmočasovne dijete, možete smršati i do četiri kilograma nedeljno. Dakle, od devet do 17 časova dozvoljeno vam je da jedete ama baš sve, ali posle toga ništa. Doduše, dozvoljen je i "vremenski okvir" od 11 do 19 časova, ali autori smatraju da je onaj od devet do 17 mnogo efikasniji.

Ipak, ova osmočasovna dijeta i nije neka revolucionarna vest, jer su nutricionisti i ranije savetovali da ne bi trebalo jesti posle 18 časova. Stručnjaci su uputili kritiku autorskom paru i zbog toga što dozvoljavaju da se jede baš sve, a to uključuje i dosta masne i nezdrave hrane, koja nikako nije dobra za zdravlje.

 ??? :-X
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #18 poslato: Decembar 13, 2012, 10:08:58 posle podne »

Ne znam kako da opišem moj smijeh trenutno.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Decembar 13, 2012, 08:49:32 posle podne »

Danas videh na jednom forumu dijetu po satima.  ;D

------------------------------------------------------------------------

Dijeta je zasnovana na tome da se u odredjenim satima u toku dana ne uzima nista ,ni hrana ni voda. Zasto je to tako ja ne znam ali kazu da deluje, drugarica mi kaze da je videla dve osobe koje su se prodrzavale ove dijete i nije mogla da ih prepozna. Meni nije problem hrana ali mi je problem da ne pijem vodu posto sam kao kamila! Ovo je satnica:

PONEDELJAK: 01-02; 08-09; 15-16; 22-23

UTORAK: 05-06; 12-13; 19-20; 22-23

SREDA: 02-03; 09-10; 16-17; 23-00

CETVRTAK: 06-07; 13-14; 20-21; 23-00

PETAK: 03-04; 10-11; 17-18; 00-01

SUBOTA: 00-01; 07-08; 14-15; 21-22

NEDELJA: 04-05; 11-12; 18-19; 22-23
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Avgust 25, 2010, 11:02:07 posle podne »

Svasta ima na ovome svetu  :o   ponekad se bas zabezeknem na sta su sve ljudi spremni i u sta veruju da ce im pomoci.Prosto neverovatno...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Avgust 25, 2010, 08:00:38 posle podne »

Pantljičare rade, od toga ćete sigurno smršati. Kao i sve druge infekcije - proliv je majika za mršavljenje!
Doduše gubi se voda ali ko mari kad se kazaljka pomera u levo!

PS fenomenalni tekstovi!!! Hvala :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #14 poslato: Avgust 25, 2010, 03:42:21 posle podne »

vata pobedila. :)
(o parazitima ne pričamo ... :S )
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #13 poslato: Avgust 25, 2010, 12:58:53 posle podne »

2000. A VATA BEZ KALORIJA?
Kome treba hrana kada može da jede niskokaloričnu vatu? Jedni su je jeli suvu, drugi su je umakali u želatin, i svi su bili siti. Iako je pamučna vata bogata vlaknima, ona nije potrebna ljudima i zato je ne treba jesti.


autor:Jelena Vukelić
izvor:Blic
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #12 poslato: Avgust 25, 2010, 12:53:44 posle podne »

1987. JEDITE IZ PLAVIH TANJIRA
Da li ste primetili kako restorani brze hrane koriste crvenu i žutu boju u svojim logoima i restoranima jer te boje stimulišu apetit. Nasuprot tome, plava boja ga suzbija, pa je zato jedna japanska kompanija iskoristila ove podatke i napravila plavi set za ručavanje iznijansiran pomoću voska. Oni su tvrdili da u plavom tanjiru hrana deluje neprivlačno, što suzbija apetit.
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #11 poslato: Avgust 25, 2010, 12:51:28 posle podne »

1980. DIŠITE, DIŠITE I OPET DIŠITE
Većina dijeta podrazumeva izbegavanje odreĂ°enih namirnica, ali zbog ove dijete morali biste da se odreknete bukvalno svega osim vazduha. Sledbenici ove teorije verovali su da, kada se ljudi nalaze na čistom vazduhu i u skladu sa sobom, više nemaju potrebu za hranom, vodom i snom. Australijanka Jasmuhen pokušala je da dokaže ovu teoriju, ali je eksperiment zaustavljen četvrtog dana jer je doživela tešku dehidrataciju.
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #10 poslato: Avgust 25, 2010, 12:49:53 posle podne »

1970. „PROLIN“, ČUDESNI NAPITAK
Sedamdesetih godina prošlog veka Rodžer Lin promovisao je potpuno izbegavanje i hrane i pića, svega osim „prolina“, čudesnog napitka koji je sam pravio od životinjskih rogova, kopita, kože, tetiva, kostiju i drugih životinjskih. „Prolin“ je organizmu obezbeĂ°ivao 400 kalorija dnevno, tako da ne čudi što je najmanje 58 osoba držeći ovu dijetu doživelo srčani udar.
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2010, 12:48:32 posle podne »

1960. SPAVAJTE DA NE BISTE JELI
Pošto ne možete da jedete i spavate u isto vreme, san bi mogao da bude najbolji način za gubljenje kilograma, zar ne? Zato se ova dijeta i zove „dijeta uspavane lepotice“, a popularizovana je šezdesetih godina prošlog veka. Sledbenici ovog načina života a ne ishrane, meĂ°u kojima je bio i čuveni Elvis Prisli, uzimali su velike količine sedativa i spavali danima samo da ne bi morali da jedu.

 
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #8 poslato: Avgust 25, 2010, 12:46:15 posle podne »

1954. PARAZITI JEDU KILOGRAME
Kada su ljudi shvatili da parazitski crvi koji žive u crevima čoveka troše hranljive materije, pa samim dovode i do gubitka kilograma, potpuno su izgubili razum. Neki su odmah počeli da ih unose organizam nadajući se da će konačno moći da jedu bez straha od gojenja. MeĂ°utim, neki zagovornici ove „dijete“ bili su zgroženi činjenicom da crvi mogu da narastu i do 25 metara i da izazovu meningitis ili demenciju.
Sačuvana
   
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #7 poslato: Avgust 25, 2010, 12:45:00 posle podne »

1930. KUPAJTE SE, SMRŠAĆETE
Može li se masnoća s tela skinuti tokom tuširanja? Iako zvuči potpuno blesavo, sapun za mršavljenje naterao je žene da svaki slobodan trenutak provode u kadi. Uprkos grandioznim tvrdnjama, ovi sapuni nisu imali magične sastojke koji tope masti. To su zapravo bili sapuni za ruke sa kalijum-hloridom i ostalim osnovnim sastojcima.
Sačuvana
   
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 18 upita.