TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 11:17:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Treba mi pomoc  (Pročitano 4153 puta)
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #25 poslato: Decembar 12, 2012, 01:53:54 posle podne »

E,nemate pojma koliko ste mi pomogle! :) Hvala puno na svim odgovorima i veliki pozdrav! ;)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #24 poslato: Decembar 12, 2012, 01:47:18 posle podne »

Posto ti je MightyMO odgovorila na ostatak pitanja samo bih dodala da ti je C vitamin antioksidant i da bi njega uvek manje vise i trebalo dodatno da koristis, a sto se happy day-a tice ipak gledaj da ne preteras previse, pocasti se ali ne preteruj ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Decembar 12, 2012, 01:39:18 posle podne »

nadovezala bih se samo na dva tvoja pitanja

1) ultra loss shake - ne znam tačno za gramažu merice ali 3 te merice iz kutije su dovoljne za jedan lep obrok, na 0,5 l vode ili mleka, bar po mom ukusu :) možeš i više...

2) kad su antioksidanti u pitanju, oni su borci protiv slobodnih radikala koji oštećuju naš organizam, i svakodnevno nastaju u našem organizmu... pod uticajem zagaĂ°ene životne sredine, vazduha, vode, zemljišta, hrane itd itd...
zbog toga je jako bitno da jedeš zdravu hranu  i puno voća i povrća, a što se suplemenata tiče nikad nije loše dodatno pojačati njihov unos.  Ako središ ishranu, vitaminsko mineralni kompleks će biti dovoljan,svakodnevno uzimanje.
Inače, to nema veze sa aspartamom koji si pomenuo, oko toga ne  brini, to je jako mala količina.

3) ako već koristiš vitamine (tj imuno formulu koju si pomenuo) onda nema potrebe za daily formulom. Echinacea dodatno može, ona je dobra za sluzokožu i za imunitet

4) povećaj aerobni trening, možeš pročitati moj tekst u tekstoteci od ponedeljka, tu sam sve ukratko objasnila
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/l-karnitin-placebo-ili-delotvorni-sagoreva.html

5) happy day jednom u 7-10 dana

6) za računice, to je sve samo okvirno... mislim da je to jedno opterećenje više. Ja bih se fokusirala na odabir prave hrane, napunila njome frižider i špajz i više slušala svoje telo :)

« Poslednja izmena: Decembar 12, 2012, 01:40:56 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #22 poslato: Decembar 12, 2012, 01:33:23 posle podne »

Probaj sa nekih 2,3 gr po kilogramu telesne tezine pa vidi kako ide..Da dekstroza je prost secer i ne treba ti,  mogao bi jedino da ubacis vitamin C u celu tu pricu...

E ok,hvala ti puno i ako mozes molim te jos samo na ova pitanja da mi das odgovor,obecavam necu vise smarati.

1. Koliko grama ima merica koja se nalazi u Ultra Loss shake-u?
2. Znaci antioksidant nema potrebe da uzimam?
3. Da li smem da pijem taj preparat sto sam pio za imuno sistem i pored daily formule?
4. Da li smem da imam jedan happy day u kome bih zamenio jedan ili max dva obroka za nesto sto volim da jedem,ali opet da se drzim u granicama dnevnog unosa? Pitam zbog sagorevaca...
5. Koji je dobar sajt za nutritivne vrednosti kao i za izracunavanje potrebnog dnevnog unosa proteina,kalorija,UH i svega ostalog? To pitam jer ne zelim da smaram sa pitanjima o tome koliko mi treba piletine,koliko ovog,koliko onog...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #21 poslato: Decembar 12, 2012, 01:26:40 posle podne »

Probaj sa nekih 2,3 gr po kilogramu telesne tezine pa vidi kako ide..Da dekstroza je prost secer i ne treba ti,  mogao bi jedino da ubacis vitamin C u celu tu pricu...
Sačuvana
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #20 poslato: Decembar 12, 2012, 01:19:48 posle podne »

Mozes nekad da ubacis, govedinu, jaja ...Ella sir ti uopste nije neophodan, mozes jesti tunjevinu, kuvana ili pecena jaja uvece sa nekom salatom. Sto se tice zamene za obrok za veceru mozes je nekad koristiti ali se ipak trudi da uvek imas pravu veceru. Sto se tice kolicine UH moraces da sam procenis koliko je tebi potrebno da bi imao dovoljno energije a opet da ne preteras jer ti je cilj jel da omrsas. Secer izbegavaj i uzimaj prosti secer samo nakon treninga.
Dyma Burn po jednu tabletu ujutru i pre treninga
Daily vitamin ski kompleks, omega 3, glukozamin nakon obroka
Glutamin, pre, posle treninga i pred spavanje
Protein posle treninga, eventualno ujutru
Aminokiseline pre i posle treninga
Ako protein sadrzi malo aspartmana nije nista strasno...

Pozz

Ok,ali dok ne procenim,koliko je okvirno dovoljno UH dnevno? I je l' dekstroza prost secer? Ja sam to i mislio da uzmem,ali mi je vas prodavac rekao da je besmisleno uzimati dekstrozu i sagorevac... I znaci antioksidant mi ne treba?
Sačuvana
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #19 poslato: Decembar 12, 2012, 01:16:11 posle podne »

Šta je tvoj cilj? Da napreduješ u svom sportu na poziciji na kojoj igraš? ili hoćeš da smršaš? ili hoćeš da napreduješ u sanzi i eksplozivnosti? Jer, neće moći sve odjednom...
Ovo je prvo pitanje na koje treba dati odgovor i u skladu sa tim napraviti ishranu i trening.

Za sport kojim se baviš, tvoja ishrana je prilično lagana, mislim da ćeš za nedelju - dve početi da gubiš kilograme, ali i snagu/eksplozivnost. Ne možeš biti jak čovek od 140kg da jedeš kupus i ella sir, nisi zec  ;D u celom danu ti pojedeš 250g pilećeg belgo mesa, a gde je trening američkog fudbala, gde tek teretana i sve to što je stalo u jednu rečenicu: čučanj, mrtvo, nabačaji, benč, prednji čučanj...

Opet, ne znam koliko si ozbiljan u tom sportu i koliko dugo treniraš. Po meni, ta ishrana je neozbiljna za to što si, i to šta treniraš... 


 

Ma cilj mi je da smrsam,sezona je tek za tri meseca,tako da ne treniram trenutno na terenu...
Poenta je sto ja imam stomak u kome stoji sigurno 10 pa i 15 totalno nepotrebnih kilograma,za poziciju koju ja igram i uz moju visinu u nasoj ligi treba mi nekih 120kg... A treniram ima 3 godine,posle godinu dana sam se probio do juniorske reprezentacije,da kazem da imam smisla za igru,al sad sam dosao do neke tacke gde moj napredak zaustavlja ta nepotrebna kilaza...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #18 poslato: Decembar 12, 2012, 01:11:34 posle podne »

Mozes nekad da ubacis, govedinu, jaja ...Ella sir ti uopste nije neophodan, mozes jesti tunjevinu, kuvana ili pecena jaja uvece sa nekom salatom. Sto se tice zamene za obrok za veceru mozes je nekad koristiti ali se ipak trudi da uvek imas pravu veceru. Sto se tice kolicine UH moraces da sam procenis koliko je tebi potrebno da bi imao dovoljno energije a opet da ne preteras jer ti je cilj jel da omrsas. Secer izbegavaj i uzimaj prosti secer samo nakon treninga.
Dyma Burn po jednu tabletu ujutru i pre treninga
Daily vitamin ski kompleks, omega 3, glukozamin nakon obroka
Glutamin, pre, posle treninga i pred spavanje
Protein posle treninga, eventualno ujutru
Aminokiseline pre i posle treninga
Ako protein sadrzi malo aspartmana nije nista strasno...

Pozz
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #17 poslato: Decembar 12, 2012, 01:02:59 posle podne »

Šta je tvoj cilj? Da napreduješ u svom sportu na poziciji na kojoj igraš? ili hoćeš da smršaš? ili hoćeš da napreduješ u sanzi i eksplozivnosti? Jer, neće moći sve odjednom...
Ovo je prvo pitanje na koje treba dati odgovor i u skladu sa tim napraviti ishranu i trening.

Za sport kojim se baviš, tvoja ishrana je prilično lagana, mislim da ćeš za nedelju - dve početi da gubiš kilograme, ali i snagu/eksplozivnost. Ne možeš biti jak čovek od 140kg da jedeš kupus i ella sir, nisi zec  ;D u celom danu ti pojedeš 250g pilećeg belgo mesa, a gde je trening američkog fudbala, gde tek teretana i sve to što je stalo u jednu rečenicu: čučanj, mrtvo, nabačaji, benč, prednji čučanj...

Opet, ne znam koliko si ozbiljan u tom sportu i koliko dugo treniraš. Po meni, ta ishrana je neozbiljna za to što si, i to šta treniraš... 


 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #16 poslato: Decembar 12, 2012, 12:42:03 posle podne »

E ovako,zelim da vam kazem sta sam isplanirao kako da se hranim,ako neko moze da me ispravi sta ne valja,bio bih mu jako zahvalan...Posebno bih cenio savete od iskusnijih clanova npr. Monike,Mire,dr. Gorane,Alena,Marka i ostalih...
Kao sto sam napisao cilj mi je da smanjim kilazu,povecam misicnu masu. Imam 190cm,144kg zapravo(juce sam se merio).
Treniram americki fudbal,i shodno tome radim u teretani program koji je namenjen za taj sport. Naravno da imaju klasicne vezbe benc,cucanj,prednji cucanj,osnovne vezbe za biceps itd. ali ima i dosta nabacaja,mrtvog dizanja i slicno. Program je napravljen da ti daje snagu i eksplozivnost,npr,2 dana nedeljno imam speed squat u kome se rade 4 serije po 5 izbacaja ali sa 50-70% svog maksimuma. To je moj trening.
Od suplemenata sam uzeo sledece:
Daily formula vitaminski kompleks (Universal)
Omega 3 riblje ulje (Twinlab)
Protein-uzeo sam preko nekog drugara iz Madjarske(evo linka http://shop.builder.eu/termekek_reszletes.htm4?id=8220 )
Glutamin (All max nutrition)
Glukosamin (u apoteci sam uzeo neki,pije se jednom dnevno ima 1500mg)
Sagorevac Dyma Burn (Dymatize)
Aminokiseline-Uzeo sam tecne bcaa (Bio tech) ali sam uvideo da sam mozda pogresio,zato sto zapravo imaju samo 1 gram bcaa po dozi,pa cu verovatno da ih prodam nekome,a uzecu za sebe ili bcaa blast ili bcaa xpress. RAZLOG zasto uzimam bcaa je zato sto sam mozda pogresio sa izborom proteina pa bih zeleo da upotpunim oporavak posle treninga,koji zaista ume da bude jak,pogotovo zato sto radim ili lagani kardio nakon toga ili radim neke drilove specificne za moj sport

P. Heath mi je napisao jelovnik,ja sam malo zagledao po forumu i odlucio da mi ovako bude ishrana.
DORUCAK:
100grama ovsenih(sa recimo mericom proteina ili medom,citao sam da ume da bude ruzan ukus,pa da malo lakse pojedem)+neki fit jogurt nesto sa malo masti
UZINA: 50-70g nekog vlaknastog kostunjavog voca,tipa bademi,lesnik
RUCAK:250g piletine(tunjevine,oslica kako kad),pirinac(ne znam koji je dobar za ovu vrstu ishrane) i vlaknasto povrce(kupus mogu da jedem na tone)
UZINA 2:Tu nisam siguran sta bih trebao
VECERA:Ela sir 150g-200g plus opet kupus ili tako neko vlaknasto povrce
DA NAPOMENEM da treniram u raznim terminima,uglavnom oko 6,7 popodne,ali desi se i neki put oko 1,2...Pa me zanima onda u tom slucaju kad treniram oko 1,2 kada da rucam,kada da pijem protein,amino i to?

Takodje sam uzeo Ultra Loss shake,koji bi poneki put koristio umesto vecere,posto zivim u okolini Bg-a i da kazem da nemam bas gde da uzimam ela sir :)
Imam par pitanja u vezi svega ovoga...
1.Koliko grama ima merica koja se nalazi u Ultra Loss shake-u?
2.Da li mi je dobar jelovnik,da li postoji neka alternativa za ovsene,piletinu i uopste svako jelo u jelovniku  i da li je u redu da veceru neki put zamenim ultra loss shake-om?
3.Da li mozete da mi napisete koja je kolicina ugljenih hidrata,masti,secera koju bih smeo da unosim i kad bi smeo da ih unosim s obzirom da uzimam Dyma burn?
4.Da li mozete da mi napisete redosled i kolicinu koriscenja svih ovih suplemenata?
5.Da li je u redu,P. health mi je rekao(doduse ne uz ovu suplementaciju) da bih mozda trebao da imam jedan happy day,gde bih do 4,5 popodne smeo da jedem sta hocu,cisto da bih ostao pri dijeti,da mi se ne smuci ovaj jelovnik pa i da ne bih brzo izgubio volju za dijetom? Ovo prvenstveno pitam zbog koriscenja sagorevaca,da li sme jedan dan da se prekrsi unos hidrata i secera? Ja sam prilicno navucen na slatko,mahom zbog treninga,opada mi secer u toku treninga,pa samim tim i koncentracija i volja,ali cenim da kofein iz Dyma burn-a moze to da popravi...
7.Ja sam takodje pre ove daily formule uzimao nesto za imuno sistem,pa ne znam da li smem i jedno i drugo da koristim? U tom preparatu najvise ima dosta Echinacea-e,kao i vitamina.
8.Da li treba da dodam neki antioksidant? Za njih nisam siguran za sta su dobri,ali znam da ovaj protein ima malo aspartama u sebi,pa ne znam da li antioksidant moze tu nesto da pomogne?
9.Bilo koji dodatni savet bi mi dobrodosao.

Hvala unapred ljudima koji su odvojili vreme za mene.
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2012, 12:48:19 posle podne od strane Nestor » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Decembar 08, 2012, 09:52:31 posle podne »

Nagli rezovi u ishrani ce te dovesti do hipoglikemije,unosices mnogo manje kalorije nego sto si unosio a pri tom ces trositi vise kalorija jer si fizicki aktivniji,bices cesto malaksao i naravno veoma brzo ces odustati od svega...a o zdravstvenim problemima da ne govorimo.
Sačuvana
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #14 poslato: Decembar 07, 2012, 09:16:46 posle podne »

Ljudi,hvala vam puno na savetima,stvarno cenim sto ste izdvojili vreme za mene :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2012, 12:20:06 posle podne »

Miro,hvala za savet... :) Voleo bih da cujem jos necije misljenje ako moze...

Dekstroza ne, jer ako ti je cilj smanjenje masnoće ipak bih je izbegla. Dovoljno hidrata ćeš ti uneti u toku dana ;)
Dekstroza je grožĂ°ani šećer, razlog iz kojeg je uzimamo je da normalizuje šećer u krvi i da brzo popuni glikogenske depoe (rezerve hidrata u mišićima) posle treninga.  Neki će reći da možeš i na dijeti da je uzimaš, što nije netačno, ali kao prosečnom rekreativcu zaista mislim da ti nije u ovom trenutku preko potrebna.

Vitamini minerali svakako, zbog imuniteta i opšteg zdravlja.
Omega 3 masne kiseline svakako, zbog zdravlja, balansa lošeg i dobroh holesteola, zbog srca i krvnih sudova, zbog zdravlja kože,kose, noktiju....takoĂ°e utiču i na mršavljenje (izmeĂ°u ostalog) i na mentalne funckije.

Pored ovoga ako lepo središ ishranu mislim da imaš sve.

Javi se ako ti treba još neki savet, slobodno
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #12 poslato: Decembar 07, 2012, 12:09:41 posle podne »

Ne treba ti nista vise od onog sto ti je navela Mira.

Najbitnije je da naucis da se hranis pravilno.Prelistaj malo forum, nemoj da te mrzi. :)



A što vam je mrsko da pomognete čovjeku, i da mu date npr. 2-3 linka na kojima može naći ono što mu je potrebno, pa ako mu to nije dovoljno da sam potraži po forumu.
Najlakše je napisati: NAĂDI NA FORUMU.

@Nestor: Pošto sam i ja novi na forumu, teško se snalazim, ali sam ti našao link na kojem ćeš pročitati dosta korisnih stvari
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=160701.15#bot

Ako naĂ°em još nešto ubaciću na EDIT.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Decembar 07, 2012, 11:44:11 pre podne »

Dobio si odlican info, sada pametno promisli i gvozdje u rucice :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.14 sekundi sa 18 upita.