TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:38:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zeleni čaj  (Pročitano 7685 puta)
daniel.t
Gost
« Odgovor #21 poslato: Januar 12, 2013, 09:02:59 pre podne »

I to ti uglavnom pise na pakovanju, osim ako uzimas neke na merenje, ali na jednu klasicnu solju za caj obicno ide oko 3 grama caja, a to ti je negde jedna i po kafena kasicica...
Sačuvana
Vojkan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #20 poslato: Januar 12, 2013, 03:21:14 pre podne »

Posto mi drug ima proizvodnju lekovitih cajeva, a ja sam stvaaaarno cajofil, tu mogu da ti pisem celu disertaciju na temu industrijskih cajeva, tipa Milford, ali evo ukratko:
- Caj da ne bi ispustao etericna ulja koja su toksicna za ljudski organizam, mora da bude seckan, a ne mleven i pusta aktivne supstance samo na rezu lista ili povrsinski kroz pore lista. Vecina cajeva u filter kesicama je mlevena, a rinsfuzni cajevi po biotekama ili nekih boljih i poznatijih proizvodaca su radjeni tradicionalnim putem i seckani su.
- Filter kesica, za razliku od metalne cediljke ili one metalne kuglice koja se potopi u solju, ima suvise sitne otvore i zadrzava vecinu sitnih praskastih stvari (kod rinfuznih cajeva nakon cedjenja mozete videti na dnu solje sitan tamni talog), koje su u sustini najveci deo aktivnih tvari kod caja i na taj nacin mu vecinu lekovitih svosjtava ubije. Sve ekstrakte cajeva koje vidite u kapsulama, dobijamo u stvari tako sto se taj praskasti aktivni deo caja odjvaja od celuloze lista, u kojoj ostaju etericna ulja i kao suvi ostatak se kapsulira...
- Ako ne zelite da dodje do ispustanja tih etericnih ulja kod pripreme caja, strogo se pridrzavajte minutaze koja je navedena na pakovanju. Ta ulja se lako primete kod caja koji stoji potopljen duze nego sto treba, u vidu "masnih" fleka na povrsini caja, ali se lakse primete kod crnog, nego kod zelenog caja.
- Poslednja stvar, kod nas se u vecini kafica mogu naci Shangrila cajevi, koje uvozi neka firma u Srbiji... Probajte ih... Ima ih sa raznim ukusima, verovatno se mogu i kupiti negde u rinfuzi, ali to je nesto najbolje sto od caja ima kod nas i u ponekim bolje opremljenim prodavnicam imate britanski Twinings u limenkama, od kojih je najbolji zeleni caj Gunpowder, koji je posebna vrsta susenja zelenog caja i postoji od vise proizvodjaca, gde list ostaje ucelo i dehidratacijom se smota u malu kuglicu. Kada ga potopite u vodu, list se razmota i ostaje ucelo i na taj nacin ispusta aktivne supstance samo kroz pore lista i daje najcistiji moguci zeleni caj.

Izvinite sto sam vas udavio, ali tema mi je bila interesantna...
a koja je "doza" za te čajeve iz rinfuza, koliko lišća na koliko vode? za zeleni baš
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #19 poslato: Januar 11, 2013, 04:22:13 posle podne »

Ja sam poslednji put kupio u Metro-u, ali ga nema uvek... Mada je tih Twinings limenki bilo i na drugim mestima. Vidjao sam u nekoj prodavnici na pocetku Grcko skolske ulice u Novom Sadu u izlogu, pre jedno pola godine.
Meni nije neki problem da dodjem do dobrih cajeva, jer idem mesecno 1-2 puta u Madjarsku, a tamo ima svega.

E sad sto se Gunpowder-a tice, to je naziv ne samo tog Twinings-ovog caja, nego te vrste gde su motani listovi u kuglice i moguce da ga ima po prodavnicam zdrave hrane rinfuzno. Znam da je tu vrstu od domacih distributera imala i kuca caja iz Beograda.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2013, 12:34:40 posle podne »

Koliko se secam bilo ga je u Metrou, ali u poslednje vreme nisam obracala paznju. Ja sam i u zdravoj hrani nalazila cele listove, tako "namotane" koji se otvore kad se caj skuva.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2013, 09:55:58 pre podne »

pokušaću da naĂ°em taj Twininings gunpowder, znaš li možda gde ga ima?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Januar 10, 2013, 08:12:25 posle podne »

Jako zanimljivo, hvala ti na lepom objasnjenju. Ja sam do sada primetila "masne fleke" samo kod zelenog caja i to bas kada stoji duze ( kada zaboravim na njega pa kesica stoji malo duze ). Prvi put sam ga probala tako, ali ukus nije isti, pa sada i kada mi se desi da duze stoji kuvam drugi.
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #15 poslato: Januar 10, 2013, 05:06:44 posle podne »

Ne davis, sto se mene tice uvek moze i detaljnije.
Sad si mi demistifikovao one flekice po povrsini.

Hehehe... I ja volim detalje, ali ne vole ih bas svi...
Dok ne vidis flekice, dobro je. Cim se pojave, ne valja ;)
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #14 poslato: Januar 10, 2013, 04:23:32 posle podne »

Izvinite sto sam vas udavio, ali tema mi je bila interesantna...
Ne davis, sto se mene tice uvek moze i detaljnije.
Sad si mi demistifikovao one flekice po povrsini.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Januar 10, 2013, 01:31:55 posle podne »

hvala, nisam znala za ove detalje! baš ću da obratim pažnju...
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #12 poslato: Januar 10, 2013, 11:25:09 pre podne »


@SF Kako to mislis ravi zeleni caj ili milford? Zbog dodataka koje moze imati?

Posto mi drug ima proizvodnju lekovitih cajeva, a ja sam stvaaaarno cajofil, tu mogu da ti pisem celu disertaciju na temu industrijskih cajeva, tipa Milford, ali evo ukratko:
- Caj da ne bi ispustao etericna ulja koja su toksicna za ljudski organizam, mora da bude seckan, a ne mleven i pusta aktivne supstance samo na rezu lista ili povrsinski kroz pore lista. Vecina cajeva u filter kesicama je mlevena, a rinsfuzni cajevi po biotekama ili nekih boljih i poznatijih proizvodaca su radjeni tradicionalnim putem i seckani su.
- Filter kesica, za razliku od metalne cediljke ili one metalne kuglice koja se potopi u solju, ima suvise sitne otvore i zadrzava vecinu sitnih praskastih stvari (kod rinfuznih cajeva nakon cedjenja mozete videti na dnu solje sitan tamni talog), koje su u sustini najveci deo aktivnih tvari kod caja i na taj nacin mu vecinu lekovitih svosjtava ubije. Sve ekstrakte cajeva koje vidite u kapsulama, dobijamo u stvari tako sto se taj praskasti aktivni deo caja odjvaja od celuloze lista, u kojoj ostaju etericna ulja i kao suvi ostatak se kapsulira...
- Ako ne zelite da dodje do ispustanja tih etericnih ulja kod pripreme caja, strogo se pridrzavajte minutaze koja je navedena na pakovanju. Ta ulja se lako primete kod caja koji stoji potopljen duze nego sto treba, u vidu "masnih" fleka na povrsini caja, ali se lakse primete kod crnog, nego kod zelenog caja.
- Poslednja stvar, kod nas se u vecini kafica mogu naci Shangrila cajevi, koje uvozi neka firma u Srbiji... Probajte ih... Ima ih sa raznim ukusima, verovatno se mogu i kupiti negde u rinfuzi, ali to je nesto najbolje sto od caja ima kod nas i u ponekim bolje opremljenim prodavnicam imate britanski Twinings u limenkama, od kojih je najbolji zeleni caj Gunpowder, koji je posebna vrsta susenja zelenog caja i postoji od vise proizvodjaca, gde list ostaje ucelo i dehidratacijom se smota u malu kuglicu. Kada ga potopite u vodu, list se razmota i ostaje ucelo i na taj nacin ispusta aktivne supstance samo kroz pore lista i daje najcistiji moguci zeleni caj.

Izvinite sto sam vas udavio, ali tema mi je bila interesantna...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2012, 09:37:50 posle podne »

Naravno i u slucaju ako je osoba fizicki aktivna druga je prica u odnodsu na neaktivne osobe.
Ja licno evo sad na poslu jutarnju smenu i dan uopste volim da zapocnem soljom zelenong caja,takodje mi prija u periodu pre treninga u slucaju da nemam sagorevaca.Tako da su mi kafa i zeleni caj uvek izbor da me malo "probude"
Ali i ja retko pijem vise od 2-3 solje zelenog caja dnevno

I ja mislim da nema potrebe vise od 2 - 3 solje dnevno, ipak je jak i moze lepo da " razdrma ".

@SF Kako to mislis ravi zeleni caj ili milford? Zbog dodataka koje moze imati?
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #10 poslato: Decembar 17, 2012, 01:26:27 posle podne »

Ja cesto kupujem onaj u rinfuzu,u nekoj zdravoj hrani.
Ali ovde na poslu mi je prakticniji ovaj sa kesicama pa koristim i taj
Sačuvana
Be Happy!!!
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2012, 01:23:56 posle podne »

Jel pijete pravi zeleni caj, ili tipa milford zeleni caj?
Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2012, 01:15:57 posle podne »

Zeleni caj umesto kafe jutarnje, nema nista lepse...A pre treninga crni caj koristim ;)
Sačuvana
ixy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2012, 11:59:50 pre podne »

Vidis kako se razumemo hahaha...I kod mene ti je ista meta isto odstojanje
Ako se sve isprati:ishrana,trening i sve ostalo i zeleni caj je tu uvek dobrodosao u cilju sagorevanja i korekcije tezine.Problem je jedino sto neke osobe od svega ovoga usvoje samo zeleni caj i ocekuju cudo

ма ово потписујем 16 пута... јесте: пијеш зелени чај, мажеш се кремом и за три недеље си мис фитнес хахаха
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.