TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:10:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja nova dijeta  (Pročitano 6204 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #27 poslato: Decembar 16, 2012, 04:07:30 posle podne »

To je ok, stvar ukusa, unosis ih na drugi nacin.

Poenta je da zumanca ne treba u potpunosti izbaciti iz ishrane, ima tu i vitamina a i holesterol je prekursor za sintezu testosterona.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #26 poslato: Decembar 16, 2012, 02:27:22 posle podne »

Jedi cela jaja nema potrebe za razdvajanjem.. Citajte ljudi textove od doktora na forumu ako ste vec na njemu, greota ako je samo zbog postova.. :)

Ne volim kuhana žumancad, osuše mi usta.. Zato ih razdvajam :D

A jedem ih kad pravim kajganu za doručak..
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #25 poslato: Decembar 16, 2012, 11:25:49 pre podne »

Mozda ima i toga, neki ljudi teze podnose zumanac, ali ima dosta onih koji se plase holesterola pa nije zgoreg da jos jednom napisem - kada lekari upozoravaju na holesterol i da se unos jaja ogranici u ishrani, to se pre svega odnosi na opstu populaciju ( i sedanterni nacin zivota ), a ne na ljude koji vezbaju.
Pa da bas o tome i govorim jer vidjam jako puno ljudi sa takvom pricom, msm svi ga zbog toga izbacuju sto je pogresno..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #24 poslato: Decembar 16, 2012, 12:04:23 pre podne »

Mozda ima i toga, neki ljudi teze podnose zumanac, ali ima dosta onih koji se plase holesterola pa nije zgoreg da jos jednom napisem - kada lekari upozoravaju na holesterol i da se unos jaja ogranici u ishrani, to se pre svega odnosi na opstu populaciju ( i sedanterni nacin zivota ), a ne na ljude koji vezbaju.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #23 poslato: Decembar 15, 2012, 04:55:33 posle podne »

Jedi cela jaja nema potrebe za razdvajanjem.. Citajte ljudi textove od doktora na forumu ako ste vec na njemu, greota ako je samo zbog postova.. :)

Ja jedem cela jaja,nikad nisam razdvajao jer mi je tako ok, a znam x ljudi kojima smeta zumance, i cepaju 5+ belanaca, to je stvar izbora, jer belanca su laksa za varenje, mozda nasem doticnom djordjetu smetaju, nije ih bzv izkljucio iz jelovnika
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #22 poslato: Decembar 15, 2012, 04:40:49 posle podne »

Jedi cela jaja nema potrebe za razdvajanjem.. Citajte ljudi textove od doktora na forumu ako ste vec na njemu, greota ako je samo zbog postova.. :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Decembar 15, 2012, 04:12:19 posle podne »


Sada se uhvatiti tegova ko što kaže moj drug pedjoni ;D


To :D Tu lezi tajna napretka,u gvozdju :D
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #20 poslato: Decembar 15, 2012, 01:38:29 posle podne »


Doručak: Ovsene s mlijekom, 2 kuhana bjelanceta, par badema, lješnjaka ili pistacija
Užina: 4 kuhana bjelanceta + banana
Ručak: 200 grama piletine s roštilja i pire krompir
Užina 2 tj. poslije treninga: whey + banana
Večera: 300-400 grama piletine + za UH skuham čašu tjestenine s pavlakom, ili riža ili pire krompir..

I u toku dana pojedem još badema ili šta mi bude pri ruci od tih "grickalica"..
A pošto trenutno nemam wheya, napravim sebi kad doĂ°em na posao Nesquick s puno mlijeka, pa to pijuckam čitav dan.
Znam da ima puno šećera, ali eto, takva je situacija.

Hvala vam, skontao sam sve što se tiče ishrane, kada šta treba jesti, koliko, šta smijem, šta ne smijem..
Sada se uhvatiti tegova ko što kaže moj drug pedjoni ;D

Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #19 poslato: Decembar 08, 2012, 04:10:11 posle podne »

Pa lepo kazes - ponekad, mora se s vremena na vreme nesto promeniti, dosadi uvek jedno isto, bitno je da se mikrotalasna ne koristi svakodnevno.

Ne koristim mikrovalnu isključivo iz razloga zato što je nemam ;D hahah
Mama kaže da nije zdravo, i ne da da je kupim.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #18 poslato: Decembar 08, 2012, 10:35:44 pre podne »

Pa lepo kazes - ponekad, mora se s vremena na vreme nesto promeniti, dosadi uvek jedno isto, bitno je da se mikrotalasna ne koristi svakodnevno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Decembar 08, 2012, 09:57:45 pre podne »

pržio ili ne mislim da to neće imati nikakvu značajnu ulogu...  ja uglavnom sve pečem na tiganju, dodajem začine - kari uglavnom, nekad i čili (da ubijemo monotoniju), nekad seckano sa povrćem, nekad sa pečurkama, sa paprikom, lukom....
nekad bareno sa povrćem zajedno.... nekad u rerni... ponekad u mikrotalasnoj (znam napašćete me da njie zdravo)
isprobavaj razne kombinacije.... roštilj je ekstra, sa grilovanim povrćem ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Decembar 07, 2012, 07:10:43 posle podne »

Sto ne bacis meso na rostilj ? Sto moras da przis ? Ja uglavnom pechem,retko retko kad kuvam..A sto se tice maslinovog koristim ga samo u salati,za przenje NE
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 07:27:42 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #15 poslato: Decembar 07, 2012, 06:31:31 posle podne »

Ujutru za doručak možeš razne varijante, ali to što si naveo je ok, bademe i lešnike bih pogrickala posle, usput... dovoljno ti je whey, mleko i ovsene.

sendvič sa integralnim hlebom i jajimaa, ili tunjevinom i komadom belog mesa je super užina.

što se tiče maslinovog ulja ono gubi svoje vrednosti na visokim temperaturama. Kad sam ti pomenula palačinke sa ovsenim pomenula sam ti i maslinovo ulje - da ne bude zabune, ono daje finu aromu ali gubi vrednosti... Jamie Oliver ima jedan dobar savet -ako ga koristite za pečenje koristite ono najjeftinije maslinovo, a za salata extra devičansko maslinovo ulje.
Pazi, ako staviš par kapi običnog ulja suncokretovog neće ti ništa biti....

post workout meal crveno meso ili pileće, ćureće, uz to prilog bareni krompir ili pirinač i povrće

Ma da, znam to sve, ali ne škodi da pitam.
Znači mogu i krompirići uz post workout meal..

Kao što rekoh, ne jedem povrće :)


I nisam razumio šta si htjela da kažeš sa maslinovim, da li je ok ako pržim piletinu na maslinovom?

povrće ti je ogroman minus, ali svakako ti odlučuješ o svojoj ishrani.

Maslinovo je ok (najobičnije za pečenje) ako ti je zbog ukusa-arome ... ako ne, nemoj da brineš o par kapi običnog ulja, nije to ništra strašno

Jbg, nije do mene, takav sam se rodio naopak. Znam da je to ogroman minus, ali kako je tako je.
Ma ne, nego govorili ste da ne valja ništa prženo, pa zato pitam, da li je dobro kad se na maslinovom prži...
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #14 poslato: Decembar 07, 2012, 06:29:56 posle podne »

Ma kakvi,kao Blek Stena si, :D

Hhahahaha, Blek Stena je mala maca za mene, ja razdvajam stijene golim rukama kao Čak Noris :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2012, 05:38:51 posle podne »

Ujutru za doručak možeš razne varijante, ali to što si naveo je ok, bademe i lešnike bih pogrickala posle, usput... dovoljno ti je whey, mleko i ovsene.

sendvič sa integralnim hlebom i jajimaa, ili tunjevinom i komadom belog mesa je super užina.

što se tiče maslinovog ulja ono gubi svoje vrednosti na visokim temperaturama. Kad sam ti pomenula palačinke sa ovsenim pomenula sam ti i maslinovo ulje - da ne bude zabune, ono daje finu aromu ali gubi vrednosti... Jamie Oliver ima jedan dobar savet -ako ga koristite za pečenje koristite ono najjeftinije maslinovo, a za salata extra devičansko maslinovo ulje.
Pazi, ako staviš par kapi običnog ulja suncokretovog neće ti ništa biti....

post workout meal crveno meso ili pileće, ćureće, uz to prilog bareni krompir ili pirinač i povrće

Ma da, znam to sve, ali ne škodi da pitam.
Znači mogu i krompirići uz post workout meal..

Kao što rekoh, ne jedem povrće :)


I nisam razumio šta si htjela da kažeš sa maslinovim, da li je ok ako pržim piletinu na maslinovom?

povrće ti je ogroman minus, ali svakako ti odlučuješ o svojoj ishrani.

Maslinovo je ok (najobičnije za pečenje) ako ti je zbog ukusa-arome ... ako ne, nemoj da brineš o par kapi običnog ulja, nije to ništra strašno
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 19 upita.