TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:46:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pomoc ...  (Pročitano 1734 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2013, 08:17:46 posle podne »

kopao sam po netu i naisao na ovu dijetu koja mi se svidja :)

Sta mislite dali bi trebao da je pocnem ? i sta mislite o njoj ?

http://www.dijeta.net/un_dijeta.htm

Verovatno ce takva dijeta dati rezultate, ali ce se kilogrami ( i vise nego sto se izgubi ) vrlo brzo vratiti cim se vratis na redovnu ishranu. Zato ja nisam pristalica takvih dijeta. Drugo, vocka za dorucak, tesko da moze da zasiti bilo koga, a ne nekoga ko vezba. Mislim da treba da samo korigujes ishranu uz vezbanje, da bi bilo rezultata na duze staze.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2013, 07:18:38 posle podne »

kopao sam po netu i naisao na ovu dijetu koja mi se svidja :)

Sta mislite dali bi trebao da je pocnem ? i sta mislite o njoj ?

http://www.dijeta.net/un_dijeta.htm


Ne valja ovo, jer ne vidim logiku razdvajanja hrane po danima, jos pa za dorucak voce,haha usrecices se :D,
Zasto ne bi sve ovo svakog dana mixao,pa izmesano u par obroka u toku dana, za sve postoji tajming i mozes sam sklopiti svoju dijetu, mani se ovih dijeta za dame u godinama, za 90 dana do cudesnog izgleda, ti treniras u teretani, hoces i da mrsavis,hoces i da imas misice, moras praviti takvu dijetu shodno ciljevima.
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2013, 06:11:45 posle podne »

Tri obroka dnevno, i to da prvi bude samo voce... ovo je mozda za one djevojke sa Fashnion TV-a...
Sačuvana
PlaviDiv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


sve je u brojkama ...

« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2013, 05:26:45 posle podne »

kopao sam po netu i naisao na ovu dijetu koja mi se svidja :)

Sta mislite dali bi trebao da je pocnem ? i sta mislite o njoj ?

http://www.dijeta.net/un_dijeta.htm
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2013, 12:12:43 pre podne »

Pozdrav Nikola,

evo nekih osnovnih stvari koje treba da promenis. Za pocetak, treba izbaciti slatkise, gazirane sokove, masnu, przenu, pohovanu hranu, beli hleb i testa, izbegavati slano, piti dosta vode ( min 2 - 3 litra ).

Ugljene hidrate unosis kroz kvalitetne namirnice - kroz ovsene, pirinac, krompir, voce ( dozirano ), za dorucak obavezno, eventualno posle treninga a uvece ih izbegavaj.
Proteine unosis kroz meso ( belo ili nemasno crveno ), jaja, mleko, ribu, i obavezno posle treninga.
Zdrave masti unosis kroz badem, orahe, lesnik, pistace...i to najbolje kao uzinu, po par komada. Obavezno dosta povrca, mozes maslinovo ulje, integralnu testeninu ponekad...

Treba jesti na svakih 3 - 4 sata, a kolicinski manje, tako ces ubrzati metabolizam. Znaci 3 glavna obroka i 2 uzine. Za dorucak npr ovsene i jaja ( ponekad mozes cela jaja, ponekad samo belanac ), mada mozes na forumu pronaci jako zanimljive kombinacije za zdrav dorucak ( ima i citavih tekstova o tome u tekstoteci ). Za veceru najbolje nesto proteinsko, riba, nemasni sir ( ella sir ), mozda neku salatu, a voce izbegavaj uvece zato sto i u njemu ima secera.




« Poslednja izmena: Januar 14, 2013, 12:14:54 pre podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
PlaviDiv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


sve je u brojkama ...

« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2013, 10:17:37 posle podne »

Pozdrav . Ja sam Nikola imam 1,80m 100 kg idem u teretanu 9 meseci .

Hteo bih da sredim ishranu ... da smrsam i da izdefinisem ;)
Moja ishrana se do sad sastojila od za dorucak oko 10h jedem giros ili neku piletinu jer nista drugo nema gotovo da se kupi .. za rucak (oko 3h) jedem svinjsko,telece meso(pritom svakog petka postim) bez hleba (przeno,kuvano,na rostilju,itd) .. zatim za veceru pojedem jednu do 2 vocke  .
Sta da jedem za dorucak,za rucak za veceru,koliko UH i koliko Proteina da unosim po jednom obroku,koliko kalorija mi je potrebno za jedan dan i koliko po 1 obroku ?

P.s citao sam o ishrani,od uh da unosim pirinac i krompir a od proteina protein zivotinjskog porekla,ali ne znam koliko kolicinski da uzimam...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 19 upita.