TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397080 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 09:20:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Beta Alanin?  (Pročitano 15599 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #24 poslato: Decembar 31, 2012, 01:53:24 posle podne »


Tako da evo opet da kazem,ne mora se jesti povrce,supice,corbice,ako se jedu orasasti polodovi i pije dovoljno vode i jogurta.

orasasti plodovi, jogurt i voda  ti nisu izgovor za povrće ;)   fitohemikalije i antioksidanti koje ono nosi nemaju zamenu ni da piješ najjači kompleks vitamina i minerala

a posledice oksidativnog stresa nisu vidljive odmah i zato se dobro osecas... drago mi je da se super osecas i da fino treniras i da pazis na ishranu, ali samo hocu da ti skrenem paznju u cemu gresis, a ovo ti je greska velika kao kuca ma koliko to ne zelis da priznas
Nije meni problem da priznam bilo sta,ja povrce ne jedem vec 23 godine,tj. nikad ga nisam jeo,sem Lubenica koja spada u Povrce i Graska koji pojedem povremeno.

To sta povrce ima u sebi znam odlicno jer studiram Ratarstvo i Povrtarstvo,tako da o tim namirnicama imam dovoljno znanja. ;)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #23 poslato: Decembar 31, 2012, 01:01:21 posle podne »

Sto se mene tice nemam nista protiv da skrenemo sa teme :)

Inace ja stvarno povrce ne volim,supe i corbe jedem,ali da nisu previse zacinjene.Jedem povrce tipa rastanj,pasulj i sl. ali paradajz,krastavac i sl. ja ne mogu zamisliti,probao sam ga nije da nisam pa kazem ne volim,jeo sam ga ovoga ljeta ali jednostavno ne mogu,jedem 5-6 puta i vise ne,to sebe ne mogu nacerati,inace se ne sjecam do ovoga ljeta kada sam zadnji put jeo paradajz,krastavac,zelenu salatu a inace dok sam bio manji,beba jeo sam sve moguce vrste povrca pa mi je to cudno,ali mozda je doslo do zasicenja :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #22 poslato: Decembar 31, 2012, 11:50:17 pre podne »


Nikad nisam bio zdraviji,a ne jedem povrce i voce...Radio sam rezultate pre neki dan,sve je skoro pa idealno.Jedem i po 10 celih jaja dnevno i to sve poslednje 2 godine,a pre toga sam imao zdravstvenih problema jedno 4 godine sigurno...A poslednje dve godine jedino sto sam imao je stomacni virus i to samo jedan ipo dan i to prosle godine u decembru i 2 povrede koje su prouzrokovane udarcem,a ne slaboscu imuniteta.


Svaka cast na dobrim rezultatima i na tome sto se ti dobro osecas. Ali, budi oprezan, ne mora da znaci da tvoj subjektivni osecaj podrzava i tvoj organizam, iako ti to sada mozda ne registrujes. Povrce je od pocetka ljudskog veka sastavni i osnovni deo ishrane i tu treba da bude, bez obzira na to da li ga mi jedemo ili ne.

Malo smo skrenuli sa teme, upozorava Robert :-), ali ne treba neke jako bitne stvari ostaviti bez komentara.
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2012, 11:51:51 pre podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Decembar 31, 2012, 11:47:55 pre podne »

Khm, khm! Tema je o Beta Alaninu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Decembar 31, 2012, 11:25:22 pre podne »


Tako da evo opet da kazem,ne mora se jesti povrce,supice,corbice,ako se jedu orasasti polodovi i pije dovoljno vode i jogurta.

orasasti plodovi, jogurt i voda  ti nisu izgovor za povrće ;)   fitohemikalije i antioksidanti koje ono nosi nemaju zamenu ni da piješ najjači kompleks vitamina i minerala

a posledice oksidativnog stresa nisu vidljive odmah i zato se dobro osecas... drago mi je da se super osecas i da fino treniras i da pazis na ishranu, ali samo hocu da ti skrenem paznju u cemu gresis, a ovo ti je greska velika kao kuca ma koliko to ne zelis da priznas
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2012, 11:27:18 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #19 poslato: Decembar 31, 2012, 10:48:54 pre podne »

Ja supice,corbice nikad nisam voleo,a posljednjih godinu dana ih i ne jedem uopste.

Kad kuci prave rucak a ja se zadesim tu supa je obavezna,ali ja iz supe uzmem samo meso,takozvano "kuvanje". A ostali neka srcu,nemam nista protiv. ;D

Kao sto vec rekoh,nikad nisam bio zdraviji,nisam imao problema sa stolicom (sto je glavna parola zasto jesti supice i corbice) i nisam imao bolje rezultate na treninzima snage niti bio snaznijij. :)

Tako da evo opet da kazem,ne mora se jesti povrce,supice,corbice,ako se jedu orasasti polodovi i pije dovoljno vode i jogurta.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Decembar 31, 2012, 09:20:01 pre podne »

Ja na sve moje suplemente (moze se reci da imam bogatu kolekciju posebno ako uzmemo u obzir da imam 16 god.)   uopste ne gledam kao zamjenu na jelo,nikada nisam razmisljao e ja sam ovo popio i necu jesti ovo,ja popijem odredjeni suplement ali odmah zaboravim da sam popio,to mi dodje kao neka dodatna obaveza.Ali kazem da povrce nikako ne volim i svejedno pio ja vit i minerala ili ih "ne pio" ja ne mogu jesti povrce,takodje i sa vocem je slicna situacija,ponekad nesto pojedem od voca ali to je rijetko,ali to nema veze sa suplementima :)
Povrce ne moras uopste jesti ako ga ne volis,sve sto ima u njemu imas i u Bademima,Lesnicima,Orasima,plus su bolji od povrca jer imaju zdrave masti i daju energiju za razliku od povrca.

uf uf uf uf uf  totalno disagree...  

postoje mnogi načini da se povrće spremi, ako ništa drugo potaž od povrća kao supica, sa dodatkom npr Ă°umbira, to je jedna ogromna količina povrća koju pojedeš za minut u vidu ukusne supice. Nisam ni ja neki obožavatelj ali ću se definitivno naterati da ga jedem. Ovaj način koji sam navela je meni lično najbolji. A letnje salate ne bih zamenila nizašta.

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #17 poslato: Decembar 29, 2012, 09:40:45 posle podne »

Ja ne jedem ni voce pogotovu ne povrce.Povrce ne volim,ne mogu da ga smislim,povracam od krastavca,paradajza...A voce jedem samo kad mi se jede a to je retko,jedino leti lubenicu...Kad smanjujem masti ne jedem voce,vec posle treninga pojedem crnu cokoladu,to mi je vece zadovoljstvo.


Nikad nisam bio zdraviji,a ne jedem povrce i voce...Radio sam rezultate pre neki dan,sve je skoro pa idealno.Jedem i po 10 celih jaja dnevno i to sve poslednje 2 godine,a pre toga sam imao zdravstvenih problema jedno 4 godine sigurno...A poslednje dve godine jedino sto sam imao je stomacni virus i to samo jedan ipo dan i to prosle godine u decembru i 2 povrede koje su prouzrokovane udarcem,a ne slaboscu imuniteta.


« Poslednja izmena: Decembar 29, 2012, 09:42:34 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Decembar 29, 2012, 09:35:37 posle podne »

Ja na sve moje suplemente (moze se reci da imam bogatu kolekciju posebno ako uzmemo u obzir da imam 16 god.)   uopste ne gledam kao zamjenu na jelo,nikada nisam razmisljao e ja sam ovo popio i necu jesti ovo,ja popijem odredjeni suplement ali odmah zaboravim da sam popio,to mi dodje kao neka dodatna obaveza.Ali kazem da povrce nikako ne volim i svejedno pio ja vit i minerala ili ih "ne pio" ja ne mogu jesti povrce,takodje i sa vocem je slicna situacija,ponekad nesto pojedem od voca ali to je rijetko,ali to nema veze sa suplementima :)
Povrce ne moras uopste jesti ako ga ne volis,sve sto ima u njemu imas i u Bademima,Lesnicima,Orasima,plus su bolji od povrca jer imaju zdrave masti i daju energiju za razliku od povrca.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #15 poslato: Decembar 29, 2012, 09:13:10 posle podne »

Dobro je da to tako posmatras, kao sto jeste. Ako vec nikako ne mozes jesti voce i povrce onda neka ti kompleks bude obavezan.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #14 poslato: Decembar 29, 2012, 08:17:18 posle podne »

Ja na sve moje suplemente (moze se reci da imam bogatu kolekciju posebno ako uzmemo u obzir da imam 16 god.)   uopste ne gledam kao zamjenu na jelo,nikada nisam razmisljao e ja sam ovo popio i necu jesti ovo,ja popijem odredjeni suplement ali odmah zaboravim da sam popio,to mi dodje kao neka dodatna obaveza.Ali kazem da povrce nikako ne volim i svejedno pio ja vit i minerala ili ih "ne pio" ja ne mogu jesti povrce,takodje i sa vocem je slicna situacija,ponekad nesto pojedem od voca ali to je rijetko,ali to nema veze sa suplementima :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Decembar 29, 2012, 08:12:57 posle podne »

Zaista bi suplementi trebali biti  samo dodaci ishrani, ali, eto, ima slučajeva kada se koriste da bi bukvalno zamenili oskudnu ishranu, tj.  slab unos vitamina i minerala.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #12 poslato: Decembar 29, 2012, 08:00:59 posle podne »

Daily formula je odlicna, sa njom ces nadomestiti ( koliko toliko ) to sto ne unosis hranom, ali pokusaj da poradis na ishrani, a da ti vitamini i minerali  budu dodatak.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #11 poslato: Decembar 29, 2012, 07:46:38 posle podne »

Koji vita-mineral kompleks si ranije koristio?
Na ovom linku možeš videti našu ponudu ovih proizvoda http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi.html

Koristio sam Super complete formulu od UN,a imam kuci jedno pakovanje (za 30 dana) od Olimpa Vita-min (to su neke 2 table,jedna tabla 30 tab. vitamina dryga tabla 30 tab. miinerala)
Vidjecu da uzmem ovu vasu Daily formulu to bi bilo mozda najekonomicnije

Edit:

Stefan L. - Potpunosi si u pravu,slazem se sa svim napisanim
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2012, 07:59:15 posle podne od strane mister » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: Decembar 29, 2012, 07:39:39 posle podne »

Robert-tako sam i mislio ali sam sada kupio samo Multivitamin pa neka sada ide samo s njim pa kada potrosim vraticu se na staro

Stefan L. -Mislim da si mi ti tamo u julu davao savjete za fudbal kako i sto da radim detaljno,dosta toga sam ispostovao,prije svega sam vise ukljucio teretanu dok smo bili na pauzi sa fudbalom i kada smo krenulo sa treninzima bas sam se dobro osjecao i nekako bio dosta jaci i explozivniji,medjutim imao sam neku operaciju koljena (nisu ligamenti nego nesto nebitno) i tada je pauza bila preko mjesec dana i to me dosta poremetilo u svemu i onda sam opet rkenuo sa fudbalom ali bez teretane do danasnjeg dana jos nisam bio u teretani,onda sam nekako da kazem "izdusio" bez teretane i moje misljenje je da se nisam uspio od tada povratiti u onom stanju u kakvom sam bio npr pocetkom Avgusta ove godine.Medjutim sada sam rijesio da opet na ovoj pauzi (koja ces jos biti mozda manje od mjesec dana) opet krenem u teretani i malo ojacam.

Interesovalo bi me da mi kazes da li se u toku sezone sa fudbalom ide u teretanu? Ja nekako nisam uopste uspio da to uskladim,skola do 2 sata trening u 3-4 sata do 5-6 sati i onda jos ako dodam teretanu cijeli dan u nekoj trci...ali ipak ako mogu ici u sred sezone onda cu gledati da nekako uskladim,iako nama pricaju da se ne ide u teretani u sred sezone...mada se bojim i pretreniranosti jer nama su treninzi tokom cijele godine nebitno jesu li pripreme ili sezona kada igramo non-stop trcanje,vrlo malo radimo sa loptom,nedeljno su nam barem 2 treninga kada trcimo,ubijamo se,tako da posle toga nisam za nista a ne za teretanu :)

Edit:

Dr Gorana Grkovic-Znam,u pravu ste,trebalo bi se dosta poraditi na ishrani,mada ja nesto ne znam da spremam hranu a roditelji rade,na poslu su veci dio dana i onda je problem ko da spremi i sta i onda tu upada sendvic sa cajnom i sirom i slicne stvari :) ... pijem vec duze vrijeme kompleks v i m ali sada kupih samo Multivitamin,izgleda da sam se zeznuo :)
Ide se u teretanu cele godine,bez odmora od nje,ali se u pauzi radi samo teretana - bez trcanja (pocnes da trcis najranije 2 nedelj pre pocetka priprema),a u sezoni i dok si na pripremama ides 2-3 puta nedeljno u teretanu.To treba uskladiti sa treninzima u klubu,da se napravi periodizacija treninga u toku sezone i da u to bude ukljucena teretana,ali ovi sabani kod nas to ne rade a i kad vode igrace u teretanu onda rade sa nekim tegicima i kilazama od 30-40 kila ko zene.Zato ne mogu da prodaju ni jednog igraca u inostranstvo (prodaju samo strance koji igraju kod nas ili klince koji su fenomenalni za svoje godine).Zvezda nije prodala igraca kako treba skoro 10 godina...Ako si iz Bg-a a tako rade u tom klubu promeni klub,u Bg bar ima izbora.

Poslacu ti na pp sta i kako...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.267 sekundi sa 18 upita.