TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:11:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 4172 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Januar 23, 2013, 12:20:19 posle podne »

To je najvazni deo i pocetni deo trenaznog procesa ,uskoro cu drzati na seminaru ADASA i Pansporta predavanje na temu znacaja funkcionalne dijagnostike u treningu,mislim da je 23.2.2013 .Urednica ce to na vreme objaviti tacan datum.Saradjujem i sa Markom Stojanovicem (mislim da ti je profesor bio :),onda sa prof.dubravkom Turkom sa FISAFA.
I napomenuo bih da je veoma bitno za sve koji zele nasu pomoc da se potrude da nam daju sto vise  informacija o sebi kako bi donekle mogli da pomognemo !
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Januar 23, 2013, 12:12:08 posle podne »

Sjajno, ne mogu da ti opišem koliko mi je drago kad vidim da personalni trener obraća pažnju i na ovaj, po meni nezaobilazni deo.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Januar 23, 2013, 12:04:50 posle podne »

Sve moje klijente vodim kod prof,dr Sergeja Ostojica .Veliki strucnjak i poznavalac u ovoj oblasti !
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Januar 23, 2013, 11:52:41 pre podne »

Ovo su okvirno brojevi prema tvojim godinama,ali niko ne zna koliko je tvoj VO2 max i koliko je tvoj max HR...znam devojke od 30 godina kojima je 110 prva zona u kojoj smeju da rade i ne nikako preko 135 ...sve zavisi od tvoje trenutne kondicije,rasporeda misicne mase,masti i vode...

Naravno, testiranje je uvek najbolja i najpreciznija opcija. Ali barem okvirno za početak imati cifre, i to nešto znači.

Marko da li i gde testiraš VO2 max,  anaerobni prag, maksimalni puls?  hvala.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Januar 23, 2013, 11:46:13 pre podne »

Ovo su okvirno brojevi prema tvojim godinama,ali niko ne zna koliko je tvoj VO2 max i koliko je tvoj max HR...znam devojke od 30 godina kojima je 110 prva zona u kojoj smeju da rade i ne nikako preko 135 ...sve zavisi od tvoje trenutne kondicije,rasporeda misicne mase,masti i vode...
Sačuvana
smotanamima
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #17 poslato: Januar 22, 2013, 03:50:59 posle podne »

Hvala pyno puno puuuuno  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Januar 22, 2013, 03:02:47 posle podne »

Uskoro punim 34 godine  ;D skoro pa penzija

125 otkucaja u minuti je tvojih okvirnih 65% od maksimuma.
144 otkucaja u minuti je tvojih 75%

drži puls u toj zoni, nikako više od 144.... pozz ;)
Sačuvana
smotanamima
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #15 poslato: Januar 22, 2013, 03:29:07 pre podne »

Uskoro punim 34 godine  ;D skoro pa penzija
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Januar 22, 2013, 12:15:23 pre podne »

Kardio u prvoj zoni fat burn mora biti od 50 do 90 min,u drugoj zoni fat burn od 30 do 50 min.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Januar 21, 2013, 06:18:01 posle podne »

brzina nije bitna, nego intenzitet.  Ti i ja možemo da radimo na istoj brzini i opterećenju a da tebi puls bude 140 a meni 180 što nije isto :)
gore sam ti napisala odreĂ°ivanje zone, ili mi samo reci koliko godina imaš pa ću ti ja reći.

Ja bih možda pre 10ak minuta kardia za zagrevanje na početku a posle 20 minuta, i postepeno bih produžavala na 30-40 min ali da trening ne traje duže od sat ipo.
Sačuvana
smotanamima
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Januar 21, 2013, 06:09:29 posle podne »

Hvala vam puno na odgovorima svima, uvela sam ujutru musli, krompir kuvani, pirinac...
Ostalo nisam promenila. Vezbam svaki drugi dan, prvo kardio 20 min brzina 6, pa steper, tertana i opet kardio 10 tak min. Da li tako da ostavim?
 ???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Januar 21, 2013, 05:58:06 posle podne »

Marko i Gorana su već dali opširan odgovor, ja bih samo dodatno skrenula pažnju na dve najčešće greške koje devojke rade kada žele da smršaju

1) preintenzivan kardio trening - kardio za topljenje masti ne bi trebalo da bude u intenzitetu višem od 75, max 80% od maksimalnog srčanog pulsa (226 - godine života za žene)

2) poptuno izbacivanje ugljenih hidrata, što pored toga što dovodi do jo jo efekta dovodi do enormnog pada energije, to je šok za organizam. Ugljeni hidrati su potrebni našem telu, ne samo za vežbanje već i za mozak i za normalno funkcionisanje. A i poznato je da masti "gore" na vatri ugljenih hidrata.  Dakle nisam za izbacivanje. Za korigovanje njihovog unosa - da , i svakako za pravilan odabir ugljenih hidrata. Već samim uvrštavanjem zdravijih opcija hidrata poput žitarica, pirinča, krompira, integralnih proizvoda, povrća - ljudi osete promenu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2013, 08:30:28 posle podne »

Sad sam skroz zbunjena, u teretani su mi rekli da jedem proteine maltene iskljucivo, a ako osetim nesvesticu da pojedem krompir ilu pirinac npr. I da imam vise malih obroka dnevno. Objasnili su mi da tako treba da pokrenem proces mrsavljenja. Sad vise ne znam sta da promenim. Dajte mi neku primer dnevni i kolicinu molim vas. Ds li mi je dobra varijanta da ujutru jedem grejp? Prija mi, ali ako je bolje u nekon drugom terminu ok. Sto se tice fojenja ne dojim vise zato sam i krenula na dijetu. I generalno ne osecam se lose ovih 7 dana, pijem multivitaminski kompkeks za svaki slucaj i nisam gladna uopste. I kad govorimo o pirincu i krompiru ili grasku nor, ukom delu dana se on jede? Pitali ste me za raspored obroka, evo npr od juce a vi mi recite gde gresim:
08:00 grejp
10:00 tunjevina u komadima + krastavac i paprika + dijet kikiriki
14:00 ela sir i belo pilece sa kupus salatom i svezim brokolijem
18:00 belo pilece parcence
20:00 par kaskka ela sira
Ne mogu vise da jedem od ovoga. Budem sita. I u medjuvremenu popijem jednu nes kafu sa malo 0,5% mleka.
Hvala na pomoci punoooo

Ja se slazem sa Markom, ne treba izbaciti ugljene hidrate u potpunosti, ipak oni imaju svoju ulogu u organizmu. Jedino ih treba izbegavati u vecernjim casovima. Cak je pozeljno uneti ugljene hidrate za dorucak ( izvor energije ), za one koji vezbaju to budu uglavnom ovsene pahuljice i neki protein.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2013, 09:58:34 pre podne »

Neminovno cete vi smrsati sa ovakvom restriktivnom ishranom,ali sta ce se desiti kada dostignete neki maksimum redukcijom uglj hidrata?Naravno kilogrami ce se veoma brzo vracati.vecina trenera po nasim teretanama ce vam savetovati upravo te visoko proteinske dijete.Ja konkretno vam ne mogu dati tacan meni jer nez znam vasu dnevnu potrosnju kalorija (na samom treningu i i za svakodnevne aktivnosti ) kao i vrednost vaseg bazalnog metabolizma.dao sam vam procentualno kako meni treba da izgleda stim da izbegavate UH u poslednjem obroku u toku dana.
Sačuvana
smotanamima
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2013, 08:08:21 pre podne »

Sad sam skroz zbunjena, u teretani su mi rekli da jedem proteine maltene iskljucivo, a ako osetim nesvesticu da pojedem krompir ilu pirinac npr. I da imam vise malih obroka dnevno. Objasnili su mi da tako treba da pokrenem proces mrsavljenja. Sad vise ne znam sta da promenim. Dajte mi neku primer dnevni i kolicinu molim vas. Ds li mi je dobra varijanta da ujutru jedem grejp? Prija mi, ali ako je bolje u nekon drugom terminu ok. Sto se tice fojenja ne dojim vise zato sam i krenula na dijetu. I generalno ne osecam se lose ovih 7 dana, pijem multivitaminski kompkeks za svaki slucaj i nisam gladna uopste. I kad govorimo o pirincu i krompiru ili grasku nor, ukom delu dana se on jede? Pitali ste me za raspored obroka, evo npr od juce a vi mi recite gde gresim:
08:00 grejp
10:00 tunjevina u komadima + krastavac i paprika + dijet kikiriki
14:00 ela sir i belo pilece sa kupus salatom i svezim brokolijem
18:00 belo pilece parcence
20:00 par kaskka ela sira
Ne mogu vise da jedem od ovoga. Budem sita. I u medjuvremenu popijem jednu nes kafu sa malo 0,5% mleka.
Hvala na pomoci punoooo
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.