TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:49:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hah  (Pročitano 3663 puta)
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2013, 02:29:17 posle podne »

Slazem se s Alenom.Znam brdo ljudi koji unose -50 grama proteina dnevno a napreduju..I genetika igra vaznu ulogu ovde ,ne mogu svi istom brzinom da napreduju.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2013, 09:59:08 pre podne »

Pa to je upravo ono što vam ponavljam sve ove godine - sve te kalkulacije koje radite nemaju apsolutno nikakve veze sa životom jer na kraju krajeva bilo kakva matematika u ishrani na kraju nema smisla...

Ko ti kaže da ti ne treba 5 gr proteina po kilogramu težine ili ko ti kaže da ti uopšte trebaju proteini da bi dobio mišićnu masu?

Da je samo ishrana u pitanju onda bi bilo dovoljno hraniti se kao profi bilder i napredovao bi sa mišićnom masom...a nije.

MeĂ°utim, ako pogledamo trening i vrlo lako možemo zaključiti da ima daleko više ljudi koji ne vrinu previše o ishrani, ali treniraju dovoljno jako da nateraju svoje telo u napredak. U stvari ja sam veliki pristalica toga da je trening na prvom mestu, a ne ishrana kako bodybuilding industrija danas ubeĂ°uje ljude...

No, da se vratimo tvom pitanju i da ti ja postavim kontra pitanje: šta je to "čista mišićna masa"?

Tvoj mišić je isto što i meso životinje koju jedeš i to crveno meso i ako bi se morao opredeliti za samo jednu životinju onda bi to bila svinja ili neki drugi svaštojed. Ako pogledaš svinjetinu i to nemasnu svinjetinu i dalje imaš samo 25 - 30% proteina 5  - 10% masti i ostatak je voda i sve se to smatra nemasnim mesom ili ti "čistom mišićnom masom".

Mišić je kao i sve na ovom svetu većma voda i to ide i do 80%, ali ne možeš povećati količinu vode u mišiću i napraviti ga većim. isto tako u samom mišiću ima dosta masti, sama fascia je većma od masti i ovo je mast koja se ne može sagoreti dijetama ili čak sa pomoćnim hemijskim sredstvima...

Dakle mišić ti je i protein i mast i voda i glikogen i sve to zajedno i ne postoji takva stvar kao što je čisti mišić osim ako ne govorimo o dehidriranoj masi leša...

To što ti hoćeš da saznaš ne postoji, a mišićna masa se dobija isto kao i do sada: treniraš što jače, hraniš se pravilno i potrošiš godine na svoj izgled.

PS. Ako dobiješ samo jedan kilogram mišića (bez potkožnog sala) onda baš slabo treniraš...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

Hah
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2013, 11:54:07 posle podne »

Evo ajde da muskarac koji ide u teretanu ima 90kg i uzima 2g proteina po kg i 4gr UH po kg znaci sve regularno.. Ako ide u teretanu godinu dana to znaci da unese 60kg proteina i 120kg ugljenih hidrata uzmemo u obzir da vredno vezba, neka pije dodatno protein i kreatin, i da je rezultat svega ako 'da Bog' na kraju da dobije samo 1kg cistog misica, mene samo zanima da li je stvarno potrebno unositi toliko kolicine proteina kad se dobije samo 1kg i to ako, misica.. Da zaboravio sam neka unosi masti 0.5gr-1gr po kg eto pa racunajte :) Msm jasno je i meni da nije potrebno toliko unositi ali me zanima kako tako malo misica dobijemo? I sta u stvari nase misice cini na oko vecim voda ili nesto drugo? :) Ne govorim o salu i vodi koju navucemo i generalno tezini nego me bas zanima misic.. :) Cisto pitam jer me zanima nisam primetio da je neko otvorio ovakvu temu. Svaki odgovor je dobrodosao :)
« Poslednja izmena: Januar 24, 2013, 03:51:04 pre podne od strane kilokilo » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.