TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 02:38:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pivski kvasac  (Pročitano 3940 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2013, 09:09:06 pre podne »

181 cm sam visok a imam 78kg udebljao sam se 4kg u zadnja 2 mjeseca, da mi se udebljat još ali ne previše i volio bih da to što više bude mišićna masa trudim se da jedem što više riže i pilećeg bijelog mesa ali mi je najgore na poslu često moram naručit neki sendvič, picu ili slično... na genetiku ne mogu uticat, ali što se tiče treninga i ishrane mogu tako da ako imaš koji dobar savjet reci... hvala unaprijed

to vezano za posao/školu svi imamo...  tako da nažalost, to nije izgovor. Moj savet je da nosiš hranu sa sobom, bar neki zdraviji sendvič ili da u činijici poneseš obrok.

Ako baš nema vremena, onda predlažem opciju proteinski šejk, ili neki miks koštunjavog voća - bademi,lešnici,orasi itd...  to je zdravija varijanta, ima puno vitamina i minerala, a proteinski šejk se brzo pravi , ukusan je i zasitiće te bar na neko vreme.

Zamene za obrok, npr Universal Unisyne - su takoĂ°e dobre, imaju sveobuhvatan sastav, od proteina, hidrata, vitamina, minerala - i duže drže sitim.

Razmisli o tome... jer radno vreme na poslu nije malo vreme  u toku dana :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Januar 27, 2013, 04:24:58 posle podne »

181 cm sam visok a imam 78kg udebljao sam se 4kg u zadnja 2 mjeseca, da mi se udebljat još ali ne previše i volio bih da to što više bude mišićna masa trudim se da jedem što više riže i pilećeg bijelog mesa ali mi je najgore na poslu često moram naručit neki sendvič, picu ili slično... na genetiku ne mogu uticat, ali što se tiče treninga i ishrane mogu tako da ako imaš koji dobar savjet reci... hvala unaprijed

Mani se pivskog kvasca, kreni sa dobrom klopom,whey proteinom kreatinom i multivitaminima i bice sve ok
Sačuvana
danielt
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2013, 04:14:42 posle podne »

181 cm sam visok a imam 78kg udebljao sam se 4kg u zadnja 2 mjeseca, da mi se udebljat još ali ne previše i volio bih da to što više bude mišićna masa trudim se da jedem što više riže i pilećeg bijelog mesa ali mi je najgore na poslu često moram naručit neki sendvič, picu ili slično... na genetiku ne mogu uticat, ali što se tiče treninga i ishrane mogu tako da ako imaš koji dobar savjet reci... hvala unaprijed
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2013, 01:10:35 posle podne »

Pa dobro, sacekaj jos par dana da vidis kako ce biti.

Sto se tice ovog sejka, ja bih njega odmah uzela posle treninga, ali bez meda, pa onda nakon toga da imas neki konkretan obrok.

Inace, svima je cilj da dobiju sto vise misica a sto manje sala, to je jasno, ali na to utice vise faktora - ishrana, trening, genetika, i nije lako da se dodje do toga. Koliko si visok, koliko kg imas?
Sačuvana
danielt
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #5 poslato: Januar 27, 2013, 11:58:19 pre podne »

pa i nisam primjetio neke promjene pijem ga već 4 dana, pošto nema štetnih efeketa nastavit ću pa da vidim... a šejk pijem većenom posle treninga. dodjem sa treninga jedem i popijem taj šejk... da još nešto ne bih htio da se samoudebljam to jest da dobijem i stomaka, tako da idem 4 puta sedmično u teretanu a odem 2-3 puta sedmično na trčanje, ne znam da li je to dobra vrsta treninga?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2013, 11:38:00 pre podne »

I, kako ti se cini, da li ima efekta pivski kvasac? U ponudi Pansporta imamo vit B 12  http://www.pansport.rs/Vitamini/NF1059-Vitamin-B12.html, mada mozes uzeti i neki kompleks.

Inace, whey protein je pozeljan u svakoj kombinaciji, on je nesto osnovno od suplementacije. Mozes ga koristiti, ne smeta mu pivski kvasac a ne moras izbacivati nista sto se tice wheya. Ali, ovaj sejk koji uzimas, da li ti je to zamena za obrok, uzina...?
Sačuvana
danielt
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2013, 11:17:58 pre podne »

možete mi preporučiti neki preparat? zanima me dal uz pivski kvasac mogu da pijem i whey protein ja već pijem nekoliko dana pivski kvasac, a pijem i neki proteinski šejk od banana, mlijeka, meda i bjelane njega pijem otprilike 2 mjeseca i pijem ga već 2 mjeseca. zanima me još ako bi uzeo whey protein da li da izbacim nešto od ovoga ili ne moram?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2013, 11:09:02 pre podne »

Pozdrav Daniele,

tacno je da pivski kvasac sadrzi vitamine b grupe povecavaju apetit ( a imaju i citav niz pozitivnih efekata na organizam ), ali u svakom slucaju je bolje, ako ti mogucnosti dozvoljavaju, da uzmes konkretan preparat vitamina B grupe zato sto ces tacno znati koliku dozu unosis. Inace, nema poznatih nezeljenih efekata tako da je sa te strane bezbedan.
Sačuvana
danielt
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2013, 10:55:23 pre podne »

Skoro sam počeo da treniram malo redovnije, pošto sam mršav htio bih mišićnu masu da uvećam. Neki su mi preporučili pivski kvasac jer otvara apetit, malo sam čitao po internetu i našao sam da sadrži dosta vitamina. Zanima me moželi mi on pomoći, ako može koliko i ima li nekih štetnih pojava vezane za pivski kvasac? Hvala unaprijed
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.