TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:21:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POMOC OKO BUBULJICa U TOKU TRENINGA SE JAVLJAJU??  (Pročitano 3258 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Januar 29, 2013, 09:56:39 posle podne »

Pa jesi u pravu, kada je hormonski status neregulisan nista sto radis spolja ne moze resiti problem sa kozom, a koza reaguje na svaki problem unutar  organizma. Zato je i pubertet " kritican " period. Mada je iznenadjujuce kako se problemi sa kozom rese kod zena nakon tretmana PCOSa.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Januar 29, 2013, 08:33:21 pre podne »

Najveci deo kozmetickih preparata sadrzi 2% salicilnu kiselinu. Ona deluje antisepticki i ublazava upalne procese. Nazalost, neki od nezeljenih efekata tih preparata su suvoca koze i iritacija. Zavisi u kolikoj meri su zastupljeni nezeljeni efekti ( i da li ih ima uopste ), nekada se regulisu samo dobrom hidrantnom kremom a nekada stanje bude ozbiljnije. Zato je rizik uzimati napamet takve preparate. Meni licno nikako nisu odgovarali, zbog previse suve koze imala sam jak svrab i to je bilo vrlo neprijatno. Da li koristis hidrantnu kremu?

Hvala.
Da, koristim, za mešovitu kožu - umereno, a od svega što liči na puder i ostalo - bežim.
Imam utisak da kad su hormoni u pitanju mogu vrlo malo da uradim samom higijenom lica i dobrim odabirom preparata... možda se varam
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Januar 28, 2013, 11:01:52 posle podne »

Najveci deo kozmetickih preparata sadrzi 2% salicilnu kiselinu. Ona deluje antisepticki i ublazava upalne procese. Nazalost, neki od nezeljenih efekata tih preparata su suvoca koze i iritacija. Zavisi u kolikoj meri su zastupljeni nezeljeni efekti ( i da li ih ima uopste ), nekada se regulisu samo dobrom hidrantnom kremom a nekada stanje bude ozbiljnije. Zato je rizik uzimati napamet takve preparate. Meni licno nikako nisu odgovarali, zbog previse suve koze imala sam jak svrab i to je bilo vrlo neprijatno. Da li koristis hidrantnu kremu?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Januar 28, 2013, 09:49:31 pre podne »

Primećujem da dosta proizvoda za masnu-mešovitu kožu (npr tonici) sadžre salicilnu kiselinu...  o njoj sam čula razna mišljenja, kakvo je tvoje, Gorana?  (opet da kažem, čitav život se patim sa hormonima, PCOS...)  
Da li bih onda i te preparate mogla da smatram preagresivnim, s obzirom da zna baš da peče njihovo nanošenje?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #17 poslato: Januar 27, 2013, 10:32:39 posle podne »

Nije korektno da se mesam u terapiju koju imas, ali nije to dobro tako, lecis bubuljice a dobijes dermatitis. Kao posledica terapije koju imas, koza ti je veoma suva sto znaci da ti terapija uopste ne odgovara, narocito sada u toku zime kada vremenski uslovi dovode do dodatnog susenja koze i jos vise otezavaju stvar.
Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #16 poslato: Januar 27, 2013, 02:23:46 posle podne »

Svi ti preparati su, manje ili vise, agresivni, zato je za svakodnevnu upotrebu bolje uzeti nesto blago, makar i umivanje nekim cajem koji ima umirujuca svojstva ( kamilica npr ). Sa druge strane, hidrokortizon je kortiko preparat a njih treba obilaziti u sirokom luku kad god je to moguce.
slazem se da su agresivni kada ih namazem pocinje da me neopisivo pece i da mi se koza peruta :/
Sačuvana
workout brate!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Januar 27, 2013, 11:01:09 pre podne »

Svi ti preparati su, manje ili vise, agresivni, zato je za svakodnevnu upotrebu bolje uzeti nesto blago, makar i umivanje nekim cajem koji ima umirujuca svojstva ( kamilica npr ). Sa druge strane, hidrokortizon je kortiko preparat a njih treba obilaziti u sirokom luku kad god je to moguce.
Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2013, 10:38:56 posle podne »

meni je SebaMed pomogao koliko toliko ali jos imam tretmane sa hidrokortizonom 6 dana i neke kremice sam dobio i idem na kontrolu za 10 dana,javljam dali ima poboljsanja :D mozda mi daju nesto sto bi vama pomoglo :)
Sačuvana
workout brate!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2013, 06:01:44 posle podne »

Idem kod doktora u ponedeljak pa cu objasniti stvar o cemu se radi videcemo sta ce mi preporuciti.. Inace losion klindamicin stavljam dosta dugo ali je samo privremeno uspeo da resi 50% problema. Razmisljao sam cak i o doktoru milojevicu o njegovom preparatu ali za te pare jos malo da dodam pa mogu igeiner da uzmem da se gojim.Videcemo sta ce doktor reci.

gejner - pretpostavka da sadrži visoku količinu šećera (zavisi koji) takoĂ°e ti ne ide u prilog jer podizanje insulina, unos velike količine prostih šećera takoĂ°e može da utiče na pojavu bubuljica!

tako da obazrivo... imam puno iskustva sa tim, u toj borbi sam pronašla šta mi je ok a šta ne... obrati pažnju na to koliko unosiš slatkiša i prostih šećera, zatim zasićenih tj loših masti i treće mlečnih proizvoda.  Korigovanje unosa ova tri  i povećanje unosa povrća, vode - tečnosti u toku dana i orašastih plodova - može da ima božanstvene efekte na kožu.
Sačuvana
dekishaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2013, 09:34:30 posle podne »

Idem kod doktora u ponedeljak pa cu objasniti stvar o cemu se radi videcemo sta ce mi preporuciti.. Inace losion klindamicin stavljam dosta dugo ali je samo privremeno uspeo da resi 50% problema. Razmisljao sam cak i o doktoru milojevicu o njegovom preparatu ali za te pare jos malo da dodam pa mogu igeiner da uzmem da se gojim.Videcemo sta ce doktor reci.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2013, 07:20:10 posle podne »

meni je Garnier super...  za mesovitu kozu, gel za ciscenje lica (kao blagi piling)  tonik (sa salicilnom kiselinom) i hidratantna krema

inace, ako je do hormonskog poremecaja, skoro pa ne mozes da utices nista... sem ishranom i ciscenjem lica (i to ne preagresivnim sredstvima)

devojke koje pate od PCOS sindroma kao ja znaju dobro o cemu pricam  :-\
« Poslednja izmena: Januar 24, 2013, 07:22:43 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2013, 06:58:42 posle podne »

ja sam u tim godinama kada masovno izbijaju i jako me iritiraju dobio sam neki gel za umivanje i nesto smuckano iz apoteke sad imam opekotine prvog stepena po vratu zato bolje idi kod lekara da ti on preporuci po tipu koze slazem se sa  Dr Goranom Grkovic :)
Sačuvana
workout brate!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2013, 11:04:07 posle podne »

Sebamed obican sapun zavrsava posao sto se tice ciscenja lica pred spavanje.

EDIT: Mada trebas naci nesto osnovno za tvoj tip koze, moras znati tacno koji tip koze lica imas, i gledaj da bude sto manje agresivno, jer one sarenolike bochice cista hemija od njih,nesto osnovno i bice dovoljno za ciscenje pred spavanje.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2013, 11:15:11 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2013, 10:58:13 posle podne »

Godinama već koristim Klindamicin losion za čišćenje lica i jako sam zadovoljan. Svako veče pre spavanja očistim lice ovim losionom i onda namažem hidratantnom kremom.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2013, 10:53:33 posle podne »

I, da li ima boljitka od SebaMeda? Ima dosta preparata za lice tog tipa, Neutogena, Eucerin, a jedna od jeftinijih a dobrih varijanti je npr Puzzle kolekcija. Treba probati na svojoj kozi, razliciti tipovi koze razlicito reaguju.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.