TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:17:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda tetive  (Pročitano 17488 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #32 poslato: Januar 14, 2019, 04:51:16 posle podne »

Par vežbi jačanja i istezanja koje možeš raditi:

https://youtu.be/kaFMqkHJsNI
https://youtu.be/28_uglLoCsw
https://youtu.be/WKdG9yPKuBI
https://youtu.be/ImBT4nAd19k

Sačuvana
SB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #31 poslato: Januar 13, 2019, 11:13:39 posle podne »

Pozdrav
Kakva je povreda u pitanju i kada je nastala?
Ima li tegoba

E ovako, imao sam problem sa upalom još u julu, odmarao dva meseca i početkom septembra trenirao bez ikakvih problema, pa sve do kraja decembra, i onda odem na mali fudbal (parket) 4 večeri uzastopno i ponovo mi se javi bol, to je trajalo 3 dana i nakon toga prestalo, nakon 7 dana počeo sam da radim vežbe za jačanje (podizanje na prste i spuštanje) i nemam nikakvih problema dok to radim, niti bilo kakvih tegoba posle toga.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #30 poslato: Januar 13, 2019, 05:34:46 posle podne »

Pozdrav
Kakva je povreda u pitanju i kada je nastala?
Ima li tegoba
Sačuvana
SB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #29 poslato: Januar 12, 2019, 11:56:52 pre podne »

javljam se posle 7 dana, mazao sam i burov i sad lio gel. 3xdnevno pre toga led na mesto gde me boli, pocrnela mi peta koliko drzim :)
ima narpetka, ne boli onako ali posle smene od 12h sati posto nisam na bolovanju, malko kao da osetim da zaboli. Da li je to normalno i da li cu morati skroz da mirujem ili moze ovako da se nastavi
pozdrav,
radiš sledeće:
3x dnevno podizanje na prste tri serije po 10-15 ponavljanja, posle toga istezanje - prava noga pozadi na prstima i polako se spuštaš na petu. Ideš do osećaja zatezanja, zadržaj 30-45sec, pa se spustiš za 2-3cm, pa zadržaj, ponoviš to 2-3 puta ukupno 3-5min istezanja.
Posle vežbi led, pa lioton gel... Možeš uzeti i silikonski podmetač za pod petu. Izbegavaj druge veće napore zasada.
Javi kako ide..
Pozdrav, i ja sam imao isti problem sa tetivom, sad sam u fazi podizanja na prste  :) , zanima me koliko sedmica se to radi i šta slijedi nakon toga, i naravno kad mogu da se vratim fudbalu?
I ako može malo detaljniji opis ove vježbe za istezanje, nije mi baš najjasnije.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Mart 28, 2013, 12:02:46 pre podne »

javljam se posle 7 dana, mazao sam i burov i sad lio gel. 3xdnevno pre toga led na mesto gde me boli, pocrnela mi peta koliko drzim :)
ima narpetka, ne boli onako ali posle smene od 12h sati posto nisam na bolovanju, malko kao da osetim da zaboli. Da li je to normalno i da li cu morati skroz da mirujem ili moze ovako da se nastavi
pozdrav,
radiš sledeće:
3x dnevno podizanje na prste tri serije po 10-15 ponavljanja, posle toga istezanje - prava noga pozadi na prstima i polako se spuštaš na petu. Ideš do osećaja zatezanja, zadržaj 30-45sec, pa se spustiš za 2-3cm, pa zadržaj, ponoviš to 2-3 puta ukupno 3-5min istezanja.
Posle vežbi led, pa lioton gel... Možeš uzeti i silikonski podmetač za pod petu. Izbegavaj druge veće napore zasada.
Javi kako ide..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Mart 26, 2013, 12:48:28 pre podne »

To je ok, napisaću dans program vežbi za sl fazu.. Pozdrav
Sačuvana
gashonie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #26 poslato: Mart 21, 2013, 01:52:40 posle podne »

javljam se posle 7 dana, mazao sam i burov i sad lio gel. 3xdnevno pre toga led na mesto gde me boli, pocrnela mi peta koliko drzim :)
ima narpetka, ne boli onako ali posle smene od 12h sati posto nisam na bolovanju, malko kao da osetim da zaboli. Da li je to normalno i da li cu morati skroz da mirujem ili moze ovako da se nastavi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Mart 14, 2013, 10:33:34 pre podne »

Može i gavez, mada je lio bolji u ovom slučaju. Led + gel 3x dnevo, silikon pod petu, odmaranje ilagana šetnja...
Javi kako ide....
Sačuvana
gashonie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2013, 07:08:14 posle podne »

svaka cast , danas sam posetio ortopeda u Pa i isto mi je rekao , samo sto je on imao i uvid u petu i pokazao sam mu mesto gde me boli. Ali vidim da sam odlicno objasnio i ovde. Taj gel mi je i on prepisao , ali ga nisam pronasao u apotekama koje sam obisao, pa sam uzeo burov gel. Da li ce on posluziti ili moram bas lio ? A za obucu , danas sam promenio neke patike sa meksim i visim djonom i nisam osetio bol, moracu sutra da potrazim taj silikonski podmetac. Ali svakako cu uzeti i nove patike najverovatnije air max sa mekanim i visokim djonom , za promenu. Receno mi je da nakon 7 dana , ukoliko bude i dalje bolova na mestu, uradim rengen i predjem najverovatnije na bolovanje i mirovanje sa terapijama tamo kod nas , valjda sa strujom ili cime vec. Hvala puno
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2013, 12:03:14 pre podne »

hvala sto ste se odazvali. Ima jutarnjeg bola, tad i posle pesacenja duzeg ili stajanja. Jutarnji bol je i stvar koja mi nije jasna, posle par koraka nista. Nema, a i taj bol, nije neki bol da ne mogu da se oslonim na nogu, ja hodam ali idem kao da sepam , ne totalno kao da sam uganuo nogu pa mi trebaju stake ili slicno ,nego onako delimicno. Kada sednem i pipkam , bol je tu tacno zavrsetak tetive i spajanje na tu petnu kost. Ili ti pocetak petne kosti pozadi. Ne boli me nista ispod pete niti pored, niti napred. Samo zadnji deo petne kosti , sutra imam zakazano kod ortopeda.

- nema ukocenosti nikakve , uopste. Samo bol. Povreda je kazem nastala nakon doskoka na petu te leve noge , sa klupe koja nije vislja od 30 ,40 cm.
jos jedna stvar, nosim original patike ali sa slabim djonom. Reebok klasik koje su jako niske, kao da nema djona i u cizmama na poslu koje isto nisu udobne niti imaju dobar djon. a visok sam 193 i tezak oko 112 kga.
u pitanju je upala ahilove tetive, kao posledica preopterećenja poskocima koje ste radili, posebno sa vašom težinom koja dodatno opterećuje tetivu. Potrebno je da rasteretite tetivu 7 dana, samo lagane šetnje, nabavite silikonski podmetač pod petu. 3x dnevno masiranje ledom, pa mazanje lioton gela. Uložak je posebno potreban zbog loše obuće koja dodatno pogoršava povredu....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Mart 12, 2013, 11:59:11 posle podne »

izvinjavam se jos jednom sto tek sad odgovaram, nisam bila u mogucnosti ranije..
bila sam pre 10-ak dana kod jedne kiroprakticarke, rekla mi je da je tetiva pukla uzduz, kao da se procvetala, i da je nagnjecenje petne kosti..rekla mi je da mirujem i stavljam obloge od snea od belanaca, jer on sadrzi dosta vitamina E. Pratikujem to, i mogu vam reci da pomaze, manje boli, i dalje boli kad se oslonim na petu, al bar mogu da spavam :) idem kod nje na kontrolu za par dana, pa cemo videti sta ce biti.. ali mislim da ima pomaka i da je prilicno dobro..

a sto se tice rendgena i ultrazvuka, nisam radila skoro, posto u nasem zdravstvu ne mogu ni do uputa da dodjem, bez da se posvadjam sa pola osoblja..
radi se o upali tetive, za uzdužni rascep nisam siguran. Ultrazvuk prikazuje koji je tip povrede i koliko je oštećenje tetive u pitanju. Ovo je važno zbog program rehabilitacije, koji je neophodan za povratak na trening. Za šne od belanca takodje nisam siguran, no vitamin e je jak antioksidans.
Potrebno je da se rastereti tetiva pr nedelja, nosi se silikonski podmetač pod petu. Potrebno je raditi statičke kontrakcije, zatim istezanja, plivanje dolazi u obzir....
Sačuvana
Dekybg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2013, 09:47:52 posle podne »

izvinjavam se jos jednom sto tek sad odgovaram, nisam bila u mogucnosti ranije..
bila sam pre 10-ak dana kod jedne kiroprakticarke, rekla mi je da je tetiva pukla uzduz, kao da se procvetala, i da je nagnjecenje petne kosti..rekla mi je da mirujem i stavljam obloge od snea od belanaca, jer on sadrzi dosta vitamina E. Pratikujem to, i mogu vam reci da pomaze, manje boli, i dalje boli kad se oslonim na petu, al bar mogu da spavam :) idem kod nje na kontrolu za par dana, pa cemo videti sta ce biti.. ali mislim da ima pomaka i da je prilicno dobro..

a sto se tice rendgena i ultrazvuka, nisam radila skoro, posto u nasem zdravstvu ne mogu ni do uputa da dodjem, bez da se posvadjam sa pola osoblja..
Sačuvana
gashonie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #20 poslato: Mart 12, 2013, 02:16:36 posle podne »

hvala sto ste se odazvali. Ima jutarnjeg bola, tad i posle pesacenja duzeg ili stajanja. Jutarnji bol je i stvar koja mi nije jasna, posle par koraka nista. Nema, a i taj bol, nije neki bol da ne mogu da se oslonim na nogu, ja hodam ali idem kao da sepam , ne totalno kao da sam uganuo nogu pa mi trebaju stake ili slicno ,nego onako delimicno. Kada sednem i pipkam , bol je tu tacno zavrsetak tetive i spajanje na tu petnu kost. Ili ti pocetak petne kosti pozadi. Ne boli me nista ispod pete niti pored, niti napred. Samo zadnji deo petne kosti , sutra imam zakazano kod ortopeda.

- nema ukocenosti nikakve , uopste. Samo bol. Povreda je kazem nastala nakon doskoka na petu te leve noge , sa klupe koja nije vislja od 30 ,40 cm.
jos jedna stvar, nosim original patike ali sa slabim djonom. Reebok klasik koje su jako niske, kao da nema djona i u cizmama na poslu koje isto nisu udobne niti imaju dobar djon. a visok sam 193 i tezak oko 112 kga.
« Poslednja izmena: Mart 12, 2013, 02:20:33 posle podne od strane gashonie » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Mart 12, 2013, 09:14:18 pre podne »

Koliko sam razumeo uzrok su ponavljani doskoci na petu. Moguće je nekoliko stvari - upala tetive, stres prelom petne kosti, upala burze pete.... Mislim da je najpre problem sa tetivom.
Da li ima jutarnjeg bola i ukočenosti pri prvim koracima?  da li si radio istezanje listova?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2013, 11:58:29 posle podne »

Najverovatnije je upala tetive, ultrazvukom se procenjuje stepen oštećenja tetive i propisuje se program rehabilitacije. Moraš smanjiti opterećenje, može se nositi silikonski podmetač pod petu, dolaze u obzir vežbice i istezanja...
Javi nalaz ortopeda...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.