TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:42:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Belance u prahu  (Pročitano 2732 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Mart 17, 2013, 09:47:32 posle podne »

Mani se belanaca u prahu i kuvaj jaja !
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Mart 17, 2013, 08:07:13 posle podne »

Pitanje je kakva su to belanca u prahu. Ja sam slucajno u prodavnici nasao to,ali se ta belanca koriste za dalju proizvodju u prehrambenoj industriji. Ne znam ni kolika je stvarna iskoristljivost u covekovom organizmu.
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2013, 01:46:14 posle podne »

Ishranu sam popravio, samo sto kada idem posle podne u skolu zauzet sam od 12:00 do 20:00, tako da za to vreme mogu jesti nesto integralno iz pekare samo... Jedem inace jaja ovako, i meso i ribu i sve to sto treba, pijem i whey... Dakle da li je ok da popijem barem 1 onda belance u prahu, i koliko grama praha treba da razmutim u dozi...?
Predložio bih ti samo da ne kupuješ stvari iz pekare koje su "integralne", jer one to nisu. Ako već hoćeš integralna preciva-lepo kupi zdrava brašna tipa: ovseno, ječmeno, graham, ražano... pa pravi (to ja lično radim). A što se tiče belanca u prahu, to ti je zaista ok, jer proteini belanca u prahu imaju najbolju biološku vrednost posle wheya, samo ne preteruj- belance u prahu često zna stvara gasove i grčeve u stomaku. Po meni dnevno ne bi trebao više od 30gr(6 kašičica) da unosiš.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2013, 09:29:16 pre podne »

Ishranu sam popravio, samo sto kada idem posle podne u skolu zauzet sam od 12:00 do 20:00, tako da za to vreme mogu jesti nesto integralno iz pekare samo... Jedem inace jaja ovako, i meso i ribu i sve to sto treba, pijem i whey... Dakle da li je ok da popijem barem 1 onda belance u prahu, i koliko grama praha treba da razmutim u dozi...?

ja bih ipak pre onda popila whey, možeš i sa mlekom, i pojedeš npr. kesicu badema blanširanih ili kupiš u zdravoj hrani

eto predloga

sa belancem u prahu iskreno nemam puno iskustva, probaj da vidiš da li ti prija, obično zna da bude nezgodno za stomak... a jaja ne bih izbacivala odnosno zamenjivala belancem u prahu jer sadrže važne nutritivne sastojke
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 09:31:18 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2013, 09:19:50 pre podne »

Kad si u skoli najbolje je da poneses u skolu sendvic kao sto ti je MightyMO predlozila.I ja sam nju poslusao i tako radim.
Uzmes lepo integralni hleb i stavis piletine ili tunjevinu,ja cak stavim malo ELLE sir i to mi je odlican obrok!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Alexandar95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2013, 08:30:14 posle podne »

Mada razmislicu i o sendvicu, nije losa ideja...
Sačuvana
Alexandar95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2013, 08:28:38 posle podne »

Ishranu sam popravio, samo sto kada idem posle podne u skolu zauzet sam od 12:00 do 20:00, tako da za to vreme mogu jesti nesto integralno iz pekare samo... Jedem inace jaja ovako, i meso i ribu i sve to sto treba, pijem i whey... Dakle da li je ok da popijem barem 1 onda belance u prahu, i koliko grama praha treba da razmutim u dozi...?
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2013, 01:21:21 posle podne »

ljudi su toliko opterećeni tom večitom kalkulacijom proteina, traže izvore kako da dopune nekih zamišljenih 2 ili čak 3g/kg telesne težine, a to je samo jedan od 14 ostalih faktora koji utiču na to koliko će mišić rasti, kako će snaga rasti, da li će organizam svariti, kakav će trening biti itd. 

Sva raspoloživa energija se usmerava na količinu proteina, nebitno iz kojih izvora, samo da se nagura do neke imaginarne cifre na papiru koja ništa ne znači. A to nije dobro. Pritom je količina P/kg toliko odokativna metoda u rastu mišića da je ekvivalent tome kao biranje vrste sačmare kojom ćeš pogoditi u centar metu prečnika 20cm udaljenu 2 kilometra. 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2013, 12:55:19 posle podne »

Nebiti savetovao uzmanje tolike količine belanca u prahu pre škole,jedino ako hoćeš da te izbace iz nje :D...šalim se,samo hoću da ti kažem da ćeš od tolikog belanca imati veliko nadimanje stomaka,a o ispuštanju gasova da ne govorim ???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2013, 12:54:47 posle podne »

Ja sam uvek pre za jaja, da li kuvana ili na oko ili kajgana....  belance je dobar izvor proteina ali da ti to bude glavni izvor proteina - nisam za to.

bez mesa to nije to... pogotovo crvenog mesa.

Predlažem ti da napraviš sendvič od integralnog hleba sa velikim parčetom belog mesa, npr... ili pomešaš tunjevinu iz konzerve sa pirinčem i nekim povrćem...   
Sačuvana
Alexandar95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2013, 11:17:03 pre podne »

Je l' ok da pijem belance u prahu 2-3 puta na dan kako bih uneo vise proteina u toku dana? Posto kada idem posle podne u skolu, dobar deo dana sam zauzet pa ne mogu da unesem bas dovoljno iz hrane...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 18 upita.