TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 10:50:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplementacije?  (Pročitano 10339 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #33 poslato: Oktobar 22, 2013, 09:07:32 posle podne »

Dušane, glutamin je uvek istog sastava, tj. reč je o jednoj jedinoj aminokiselini. Uputstva proizvoĂ°ača mogu da se razlikuju, ali nema razloga da se glutamini različitih proizvoĂ°ača različito doziraju, jer je reč o jednom te istom produktu.

1 kapsula BCAA je vrlo mala doza(600 mg). Nema logike da isti taj proizvod u praškastom obliku uzimamo 5-10 grama, a preko kapsula 10-20 puta manje doze. :)

Dakle, kada je reč o proizvodima istog hemijskog oblika i sastava, doziranja su ista, nebitno o kom se proizvoĂ°aču radi. Silna različita uputstva umeju da zbunjuju, ali kada se uĂ°e u srž materije, onda se nauče efikasne doze i njihovi termini, tako da sve to postane isto. :)

Ajde ovako da detaljnije objasnim da bi svi uspeli da razumeju :)
To da je nešto različitog sastava se odnosilo na glutamin i BCAA,pošto je glutamin neesencijalna aminokiselina dok je BCAA razgranati lanac 3 esencijalne aminokiseline.
Što se tiče doze od 1 tablete BCAA pre treninga,dao sam primer Bitechovog 3D BCAA gde to i jeste preporučena doza,dok mogu da naglasim da nije ustanovljen dnevni unos bilo koje aminokiseline.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 21, 2013, 10:34:55 posle podne »

Treba razmotriti taj pojam solidno, ne delujes mi mnogo sigurno da ti je ishrana adekvatna. Ne bismo voleli da uzmimas toliko suplemenata a da ipak ne bude rezultata jer se ne hranis kako treba. Moras se dobro hraniti a suplementi su dodaci ishrani i nece raditi sami od sebe.
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #31 poslato: Oktobar 20, 2013, 05:14:56 posle podne »

Vodim al nije bas na vrhunskom nivou al solidno unosim od proteina, masti i ugljenih hidrata .
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 20, 2013, 04:56:31 posle podne »

Da, da ponovim, možeš bcaa + glutamin pre treninga, i bcaa+glutamin+whey nakon treninga. :) Nadam se da isto tako puno pažnje poklanjaš i ishrani, tj. pažljivo planiraš unos proteina, uglj. hidrata i masti. Bez dobre hrane, sva ova podrška suplementima izgubiće na značaju. Nemoj da upadaš u tu zamku. :) Ishrana je uvek od ključnog značaja, ali  naročito u fazi definicije.
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #29 poslato: Oktobar 20, 2013, 04:48:50 posle podne »

Mislim da cu se odluciti BCAA u prahu, sta vi misliti za ovaj da li je dobar BCAA Xpress Scitec Nutrition jer mislim da cu njega da uzmem.Procitao sam da se on pije prije tokom i posle treninga, a za L-glutamine Scitec Nutrition -
 kao dijetetski dodatak uzimati 1 porciju dnevno sa vodom, sokom ili nekim drugim nemasnim napitkom nakon treninga a pre obroka.Dnevna doza zavisi od trenutnih potreba, pa vrednosti unosa mogu da odstupaju.
Da li znaci da mogu da pijem i jedno i drugo prije i posle treninga, s tim sto bih posle treninga dodao jos protein Iso-100 Dymatize Nutrition?
malo vas smaram al ne znam bas puno o ovome.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 20, 2013, 04:30:17 posle podne »

Dušane, glutamin je uvek istog sastava, tj. reč je o jednoj jedinoj aminokiselini. Uputstva proizvoĂ°ača mogu da se razlikuju, ali nema razloga da se glutamini različitih proizvoĂ°ača različito doziraju, jer je reč o jednom te istom produktu.

1 kapsula BCAA je vrlo mala doza(600 mg). Nema logike da isti taj proizvod u praškastom obliku uzimamo 5-10 grama, a preko kapsula 10-20 puta manje doze. :)

Dakle, kada je reč o proizvodima istog hemijskog oblika i sastava, doziranja su ista, nebitno o kom se proizvoĂ°aču radi. Silna različita uputstva umeju da zbunjuju, ali kada se uĂ°e u srž materije, onda se nauče efikasne doze i njihovi termini, tako da sve to postane isto. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 20, 2013, 03:35:00 posle podne »

Protein,glutamin i BCAA jel sve zajedno pijem  posle treninga?A da li da uzimam prije treninga glutamin i  BCAA?
A BCAA je 1/3 doze a 1doza je 2kapsule, e sad koliko cu ja znati koliko treba doza da popijem tj kako cu znati koliko gr. ima u tableti ?

Piješ i pre i posle treninga oba. BCAA u tabletama uglavnom ide jedna tableta pre treninga i 2 posle treninga.A glutamin imaš u uputstvu za upotrebu,različitog su sastava,pa to moraš isto pročitati,ali po celu dozu pre i posle treninga uzmi.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 20, 2013, 02:50:01 posle podne »

Da, piješ sve zajedno nakon treninga. Pre treninga možeš uzeti isto 10ak grama BCAA.

http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html

Piše u tabeli nutritivnih vrednosti. Uvek gledaj taj deo proizvoda. Dakle, videćeš da u 2 kapsule ima 1.200 mg bcaa, tj. 600 mg po kapsuli. Sada dolazimo do dela gde ćeš uvideti zašto bcaa u kapsulama nije baš povoljna opcija, i da je mnogo bolje uzeti prah. Kada uzmeš prah, 10 g uneseš sa 2 kašičice, a ovako ti je potrebno čak 16-17 kapsula za istu količinu.
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #25 poslato: Oktobar 20, 2013, 01:23:09 posle podne »

Protein,glutamin i BCAA jel sve zajedno pijem  posle treninga?A da li da uzimam prije treninga glutamin i  BCAA?
A BCAA je 1/3 doze a 1doza je 2kapsule, e sad koliko cu ja znati koliko treba doza da popijem tj kako cu znati koliko gr. ima u tableti ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:28:33 posle podne »

Ako bih uzeo ove amino:
L-glutamine Scitec Nutrition i
BCAA X Scitec Nutrition da li je bitno sto je jedan u prahu a drugi je u kapsule?
I protein  Iso-100 Dymatize Nutrition da li moze ovakva kombinacija i kako se sad ovo pije ako bih to uzeo ?

Nije problem što je jedan u kapsulama a drugi u prahu, samo kod kapsula BCAA jedini "problem" su male doze, tako da je potrebno uneti više kapsula.

ISO 100 Dymatize je vrhunski protein, ima najvišu cenu ali taj kvalitet to i zaslužuje, uzimaj ga samo posle treninga, zajedno sa glutaminom i BCAA.   Trebalo bi posle treninga da imaš bar 10 g glutamina i bar 10 g bcaa, ako mene pitaš.
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 19, 2013, 01:01:29 posle podne »

Ako bih uzeo ove amino:
L-glutamine Scitec Nutrition i
BCAA X Scitec Nutrition da li je bitno sto je jedan u prahu a drugi je u kapsule?
I protein  Iso-100 Dymatize Nutrition da li moze ovakva kombinacija i kako se sad ovo pije ako bih to uzeo ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 19, 2013, 11:33:55 pre podne »

Ne koristim nista od suplemenata,treniram oko dva ipo mjeseca.Cilj mi je definicija i da maknem sto vise masnih naslaga jer Ă­h mam malo vise  u predjelu abdomena.Visok sam 173 a tezina 80 kg treba mi vas savjet u vezi suplemenata jer sam samo jednom uzimao suplemente (amino) prije tri godine.Od tada nisam nista koristio.I sad bih da pocnem da uzimam amino, al eto ako imas neki savjet uvjek je dobro dosao.

Prvo i osnovno,redukcija ishrane . Za početak uzmi amino i protein. Naravno protein sa što manje ugljenih hidrata i pij ga sa vodom nakon treninga (kao užinu) ili možeš i kao zamenu za obrok - večeru. Što se aminokiselina tiče,ako ti finansije omogućavaju,uzmi glutamin i BCAA,ako ne,onda jednostavno uzmi neki proizvod koji je obuhvaćen sa nekoliko različitihh aminokiselina,npr. Amino 4 hour....
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 19, 2013, 11:23:48 pre podne »

Ne koristim nista od suplemenata,treniram oko dva ipo mjeseca.Cilj mi je definicija i da maknem sto vise masnih naslaga jer Ă­h mam malo vise  u predjelu abdomena.Visok sam 173 a tezina 80 kg treba mi vas savjet u vezi suplemenata jer sam samo jednom uzimao suplemente (amino) prije tri godine.Od tada nisam nista koristio.I sad bih da pocnem da uzimam amino, al eto ako imas neki savjet uvjek je dobro dosao.
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 19, 2013, 09:56:54 pre podne »

Hocu jos 5kg da smanjim.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 19, 2013, 09:38:32 pre podne »

Smrsao sam 5kg i sad mi samo stoji na 80 kg.
Moze savjet jer ne znam sta da uzmem, i koja bi mi kombinacija bila najbolja sa amino a da mi ne povecava tezinu?

Moj savet ti je da uzmeš kreatin monohidrat. Ok,nećeš da ti se povećava težina,ali da li hoćeš još da je smanjuješ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.