TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:31:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Twinlab amino.  (Pročitano 4858 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2013, 10:40:00 posle podne »

Zvanična preporuka je 45ml(koje sadrže 15g proteina) po serviranju, ali ti ja pričam o opciji da uz njih ne koristiš whey(kao što si i rekao). Onda bi morao imati nešto jači unos nakon treninga. Kao kad uzmeš dozer wheya i sa njim uneseš 25g proteina, tako bi trebao dozirati i amino.
Sačuvana
highflyer91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 65


« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2013, 10:00:01 posle podne »

a tih 20-30 , jel to preporucen unos Amino liquid?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2013, 08:25:13 posle podne »

Proteini su sastavljeni iz aminokiselina. To znači da, ako želiš, čist protein uopšte ne moraš koristiti, već samo amino. To je skuplja varijanta. Dakle, umesto da nakon treninga uneseš 20-30g wheya, unećeš isto toliko amino. Naravno, možeš ih uzimati i pre treninga. Uz dobru ishranu svakako možeš očekivati skok obima i mišićne mase, a amino će samo još dodatno  pomoći u toj priči.
Sačuvana
highflyer91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 65


« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2013, 07:24:51 posle podne »

razmisljam se da uzmem taj amino twinlabov. Nije mi bas najjasnije sta se postize ako se pije samo to, bez dodataka recimo proteina.? Mogu li da ocekujem blago povecanje obima misica uz bolju ishranu?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2010, 09:02:57 pre podne »

Napomenula bih samo da je Mega gainer (Dymatize) zaista jedan od boljih gejnera, zbog visokog sadržaja belančevina i kvalitetnih izvora ugljenih hidrata (nije čist šećer), ima u dodatku i Dymavite mešavinu vitamina i minerala, aminokiseline (čija doza ne može baš da se poredi sa čistim aminokiselinama kao što su npr Twinlabove)

i preporučujem ga ljudima kojima zaista trebaju kalorije.. tj. izuzetno mršavim osobama ili osobama koje imaju problema da unesu dovoljnu količinu kalorija. 

Imali smo dobre rezultate sa ovim preparatom.

MeĂ°utim, ukoliko neko strogo pazi na procenat masnog tkiva, whey je opcija broj 1.
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #5 poslato: Avgust 16, 2010, 01:46:03 posle podne »

Sa tecnim aminokiselinama dobijaš lako i brzo apsorbujuce belancevine,ali je
potrebno napomenuti da su 99% ovakvih preparata na tržištu iz dosta lošeg kvaliteta
i uvek bih ti preporucio da se pre opredeliš za BCAA u prahu.

A Mega Gaineru kao i u vecini ovakvih preparata ima isuviše malo dodatih amino kiselina
da bi se uopšte moglo porediti.

Da li je bolje whey ili gejner...koliko...pa gejner je mešavina hidrata i wheya,a mišici rastu jedino od
proteina,tako da bi uvek rekao da je whey bolja opcija.

Svi preparati koje si nabrojao su kako i samo ime kaže-dodaci ishrani
Znaci,uz njih si pre ocigledno imao i dobru ishrani i dobre treninge.

Ja bih ti savetovao,kao i na pocetku,da ideš sa whey-om i BCAA,a hidrate ceš lako da
uneseš kroz ishranu,ustvari,njih 99% posto populacije ionako unosi i više nego što treba.
Malo više pirinca,krompira i kvalitetnijih hlebova i eto kvalitetnih hidrata.


Kamen u bubregu nisi sigurno dobio od kreatina,ali svakako da ga sada moraš izbegavati.

Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 16, 2010, 01:44:07 posle podne »

Ja se inace hranim kao i svaka prosecna osoba, jedem i pijem sve sto i ostali.

To si ti napisao a to nikako ne znaci da se hranis kako treba ako zelis napredak u misicnoj masi.Moras mnogo toga da promenis ako zelis sve ono sto si napisao.
Sačuvana
Rakic90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2010, 01:51:43 posle podne »

Odgovorio si mi na sva pitanja, a kao da nisi ni procitao ceo moj post do kraja. Ishrana se podrazumeva. Znam koje vezbe da primenjujem i znam sta me radi. To nije problem. CIlj mi je, s obzirom da sada imam oko 69kg, da se opet vratim na 76(eventualno 80), ali da i dalje imam trbusnjake, kao i to da mi za 20% budu masivniji misici, naravno izdefinisani. Kao sto je bilo pre.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2010, 09:30:09 posle podne »

1. Neces dobiti nista ako pre toga ne sredis ishranu i nemas jedan poduzi staz sa vezbanjem pa da znas kako i sta radi a ne samo uzmes i pijes napamet.Jer tecne amino brzo se iskoriste i treba znati tajming uzimanja a da bi to znao treba dugo da vezbasi koristis supse kako bi imao iskustva.
2. Nije isto kao u geineru ajel bolje piti whey+bcaa od geinera isto zavisi od mnogo toga a prvenstveno kakav si ti tip vezbaca?koji je cilj?jel imas problema sa nabacivanjem telesne mase ili ne? itd... sve ima svoju namenu i primenu i nema tu bolje je ili nije bolje.
A ako vec imas dosta mase onda probaj da se malo sredis u definiciji..znaci bolja opcija je whey+bcaa i dijeta bogata proteinima iz hrane sa varijacijom uh.
Sto se tice kamena i ostalih stvari nema sanse da je od suplementacije jer da je tako neki od nas bi vec u grobu bili a ja pogotovu jer probao sma na sebi mnogo toga od suplemenata a osecam se fantasticno a imam 33 god.Tako da razlog kamenja i ostalih boljki trazi na drugome mestu a ne u suplementaciji.
Sačuvana
Rakic90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #1 poslato: Avgust 14, 2010, 08:10:04 posle podne »

Sta dobijam ovim preparatom?: http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=31&category_id=15

Da li su to iste amino kiseline koje se nalaze npr u Dymatize Mega Gainer-u? Ako bih samo gainer pio, da li mi je potreban onda uopste ovaj twinlab?

Znam da je bolje piti cist whey i neki bcaa nego samo mega gainer, ali da li moze neko da mi kaze konkretno, najbolje npr. u procentima, koliko je bolje piti whey+bcaa od mega gainer-a?

Imam jos jedno pitanje. Prestao sam da treniram pre 2 godine, kada sam imao 18god. Do tada sam trenirao oko godinu i po dana i za to vreme, od momka koji je bio bas, bas mrsav, sam uspeo da napravim oko 76kg na 180cm visine. Cudno mi je to sto sam u pocetku pio elite whey sa nekim amino kiselinama i creatinom i imao sam vrlo malih rezultata sto se tice izgleda, dok sam dizao dosta vise. Poceli su da se prave misici, ali nista nesto drasticno. Kada sam probao sa mega gainer-om+twinlab amino+kre-alkalyne, u zadnjih 6 meseci mog treniranja sam dosao do 76, ali nisam se ugojio u smislu stomaka itd. I dalje sam imao fenomenalne trbusnjake, skoro ni malo sala oko njih, a i misici su bili sigurno za 30-40% veci i takodje vrlo dobro izdefinisani. Ne znam kako, s obzirom da sam pio gainer, ali je bilo tako i bio sam prezadovoljan. Moguce da je zbog vrste treninga koji primenjujem. Nakon tog perioda sam prestao sa treninzima.
Sada zelim da se vratim treninzima.  ;D Trenutno, obim ruke mi je manji za mozda 10-15%, ledja skoro da nemam, dobio sam dosta sala oko stomaka, mada kada bas kontrakujem trbusnjake, vide se skoro svi, ali kada su u opustenom stanju i kada sednem, nakupi se bas povelik sloj. Ramena ih nema nigde, grudi tu i tamo.  :D
Pitanje je sledece. Da li da krenem sada, s obzirom da imam MNOGO vise mase nego sto sam imao pre 3 i po godine kada sam prvi put krenuo u teretanu, sa whey+bcaa ili da se vratim staroj kombinaciji mega+twinlab+vitamini+(*kre-alkalyn necu, reci cu posle zasto)? Ishrana se naravno podrazumeva...

*kre-alkalyn, niti bilo koji creatin vise ne uzimam, ne znam da li sam u pravu ili ne, ali kada sam bio pre 3 meseca na ultrazvuku, kontrola prvi put u zivotu, levi bubreg 2mm kamen u casici, desni 8MM KAMEN u casici i to sa 20 godina! Sad, da li je za to kriva losa voda - cesmovaca, koja je puna kamenca, radijacija ili suplementacija(kreatin ili sta god jos drugo) ne znam, ali znam samo da sa 20 godina toliki kamen NIJE normalan. Ja se inace hranim kao i svaka prosecna osoba, jedem i pijem sve sto i ostali. Generalno, nemam, niti sam bio izlozen faktorima koji bi uticali na stvaranje kamena drugim putem, osim suplementacije. Trenutno pijem samo prolom vodu i cekam neko dobro vreme za 10 godina, kada kamence izadje iz casice i odluci da prodje kroz ureter, da ga razbijem laserom. Dotle, icicu na redovne kontrole, ne bih li znao da li se kamen povecava ili ne. Ako se povecava i sa mega(ili whey)+amino(ili samo bcaa), ostavljam sve i uzivam u zivotu, bez obaveze za dobrim izgledom. Logicno, to ce biti dokaz, da je suplementacija razlog, jer losu vodu vise ne pijem, a jedem sve sto jedu i ostali, a nemaju kamenje.  :D

Eto, ocekujem vase odgovore i hvala vam svima unapred! ;)



Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.