TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394972 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:27:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet za jos jednog pocetnika...  (Pročitano 8797 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 22, 2013, 01:41:00 posle podne »

Imam 22 godine i visko sam 173cm i tezak 80 kg imam problem oko smanjenja telesne tezine i masnih maslaga u predjelu abdomena.
Sad me zanima jer hocu da uzmem protein (sa sto manje uh.) najvjerovatnije izolat,  bcaa i glutamin.
Da li postoji mogucnost da dodje dopovecanja tjelesne tezine.treniram oko 5/6 puta nedeljno. i potrebni su mi saveti kako da sto efektivnije smanjim tezinu i masne naslage uz suplemente.

dodala bih samo da ne treba da bude cilj smanjenje težine već smanjenje procenta masti. Ako kreneš u teretanu, budeš radiio sa tegovima i uzimao protein, možda ćeš ostati na istoj težini - u početku je to normalna pojava, tako da nemoj da se zabrineš ako težina ne bude išla dole a smanjuješ obime...

ja ti savetujem da se meriš, slikaš - tako se najbolje vidi napredak...

ishrana je broj 1 u celoj priči tako da bih ja krenula od toga. Imamo odličan podforum ishrana gde možeš da prelistaš i naĂ°eš puno korisnih saveta, naravno pitaj ako te nešto zanima još.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2013, 10:22:35 posle podne »

Pozdrav,

do povecanja telesne tezine doci ce ako si u suficitu odn ako unosis vise kalorija nego sto potrosis, bez obzira na suplementaciju koju planiras ( uzgred, suplementacija koju planiras je odlicna, da ne bude zabune ). Tezinu mozes smanjiti korekcijom ishrane i deficitom od oko 500 cal dnevno. Najbolje bi bilo da napises kako se trenutno hranis, pa da vidimo sta bi tu trebalo menjati dugorocno, jer od kratkotrajnih i rigoroznih dijeta koje bi mozda brzo dale rezultate nema koristi na duge staze.

Takodje, nemoj preterivati sa trenizima, da ne bude kontraefekta ako udjes u pretreniranost, do 5 treninga ti je sasvim dovoljno.
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2013, 09:05:23 posle podne »

Imam 22 godine i visko sam 173cm i tezak 80 kg imam problem oko smanjenja telesne tezine i masnih maslaga u predjelu abdomena.
Sad me zanima jer hocu da uzmem protein (sa sto manje uh.) najvjerovatnije izolat,  bcaa i glutamin.
Da li postoji mogucnost da dodje dopovecanja tjelesne tezine.treniram oko 5/6 puta nedeljno. i potrebni su mi saveti kako da sto efektivnije smanjim tezinu i masne naslage uz suplemente.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2013, 07:25:21 posle podne »

Pozdrav,
moje ime je Petar , star sam 25god, visok 183cm i tezak 68kg, vec par godina unazad imam poteskoca oko povecanja telesne tezine i misicne mase,
ne mogu da povecam tezinu vise od 2-3kg i posle prestanka treninga na koji dan ili dva, tri dana preskakanja jednog obroka dnevno, vratim se na staro, sto usled drugih aktivnosti ili poslovnih obaveza tj manjka vremena...
u procesu sam ostavljanja prljave navike tj cigareta i potrebni su mi saveti kako da sto efektivnije povecam svoju masu uz suplemente i odgovarajuce
treninge? tj gde i koja mi je pocetna tacka... ( posto sam bas nov u ovome, nemojte da zamerite ako mozda nisam upoznat sa nekim osnovama sto se smatraju kao opste znanje u fitness-u)

Pozdrav Petre,

nećemo ti zameriti što si početnik - svi smo mi bili početnici i bitno je samo da znaš koga da slušaš i da budeš uporan. A mislim da ćeš ovde dobiti sve odgovore i prave smernice.

Ljudima koji su isti telesni tip kao ti - znam koliko je teško da dobiju i kilogram težine. Za to je potrebno puno truda, rada i znoja.

Ovako, prva stvar koju moraš da znaš je da će uspeh najviše zavisiti od ishrane - ishrana je na prvom mestu i treba da uradiš sve kako bi unosio dovoljnu količinu prave hrane rasporeĂ°enu u što više obroka u toku dana. U postu iznad mog si dobio već osnovne smernice za ishranu.

Moj savet je da nam ispišeš kako se sada hraniš, jer tu ćemo najbolje videti gde grešiš, imamo i nutricionistu - lekara na forumu.

Što se treninga tiče, da li ideš u teretanu, i da li imaš osobu pored sebe koja može da te uputi u pravilno izvoĂ°enje vežbi?

I na kraju, kada doĂ°emo do suplemenata - oni su samo dodatak celoj priči ali evo u kratkim crtama da znaš:

- vitamine i minerale - uvek preporučujem, kao podrška za opšte zdravlje i imunitet
- dodatak zdravih masti - poput omega 3 ribljeg ulja i omega 3,6,9 - takoĂ°e
- vitamini B kompleksa - mogu biti od pomoći takoĂ°e kad je u pitanju apetit (naravno držati se preporučene doze)
- whey protein je jedna od glavnih stvari, kako bi se brže oporavio posle treninga i kako bi tvoj proteinski unos na dnevnoj bazi bio povećan (protein je gradivni materijal)
 eventualno možeš razmisliti i o kupovini gejnera, koji predstavlja kompleksniju mešavinu - ugljeni hidrati, protein, kreatin - sve zavisi od samog konkretnog gejnera, u slučaju da baš ne možeš da uneseš dovoljnu količinu kalorija - ali ako se budeš dobro hranio protein je svakako bolja i ekonomičnija opcija.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2013, 05:42:18 posle podne »

Problem sa telesnom tezinom ces resiti ako pojacas hranu. Nije bitno da li imas 8 ili 1 obrok dnevno. Bitan je broj kalorija u toku dana. Zato mislim da su 3-4 veca obroka najbolje resenje. A s obzirom da ne brojis kalorije, jedino ti ostaje da povecas kolicinu hrane koju stavljas na tanjir. Pirinac, ovsane pahuljuice, krompir, svo meso, sve vrste ribe, jaja. To je hrana koja treba da bude prioritet i koju trebas da povecas.  Sveza salata, maslinovo ulje, casa mleka, 2-3 vece vocke dnevno i saku orasastih plodova bi trebalo da imas svakog dana. Zavisno od toga sta i koliko pojacas, za 7-15 dana mozes da ocekujes vecu brojku na vagi.

Misicna masa se sporo pravi, ali se i sporo gubi. 3-5 treninga sa opterecenjem nedeljno uz pojacanu ishranu od gore. Ne ocekuj brze rezultate. Pravi rezultati ce doci s godinama vezbanja. Prve rezultate mozes da ocekujes za 3-5 meseci ukoliko ispostujes sve ovo napisao iza.

Ako mozes da povecas unos pirinca, ovsanih i krompira, onda bi trebao da razmisljas o proteinu (whey). A ako ne volis ovo da jedes ili zbog obaveza imas ne mozes, onda bi trebao da razmisljas o gejneru.

Naravno da postoji brdo suplemenata, ali mislim da je mnogo pametnije uloziti u kvalitetniju hranu.
« Poslednja izmena: Februar 18, 2013, 05:44:11 posle podne od strane Nikola90 » Sačuvana
Petar1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2013, 01:56:12 posle podne »

Pozdrav,
moje ime je Petar , star sam 25god, visok 183cm i tezak 68kg, vec par godina unazad imam poteskoca oko povecanja telesne tezine i misicne mase,
ne mogu da povecam tezinu vise od 2-3kg i posle prestanka treninga na koji dan ili dva, tri dana preskakanja jednog obroka dnevno, vratim se na staro, sto usled drugih aktivnosti ili poslovnih obaveza tj manjka vremena...
u procesu sam ostavljanja prljave navike tj cigareta i potrebni su mi saveti kako da sto efektivnije povecam svoju masu uz suplemente i odgovarajuce
treninge? tj gde i koja mi je pocetna tacka... ( posto sam bas nov u ovome, nemojte da zamerite ako mozda nisam upoznat sa nekim osnovama sto se smatraju kao opste znanje u fitness-u)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 18 upita.