TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:08:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Molio bih iskusnije clanove za pomoc  (Pročitano 2007 puta)
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2013, 03:42:13 posle podne »

Pozdrav svima,da li moze neka informacija u vezi povecanog holesterola,? veoma mi je bitno i hitno,i molio bih samo strucne ljude za savet... :)

Pošto je kao i ostali lipidi nerastvorljiv u vodi, u krvi se holesterol transportuje tako što se veže za proteine gradeći lipoproteine. Postoji više vrsta ovih lipoporoteina. Podeljeni su prema gustini na:
 - VLDL (engl. Very Low Density Lipoprotein), lipoproteini vrlo male gustine
 - LDL (engl. Low Density Lipoprotein), lipoproteini male gustine
 - HDL (engl. High Density Lipoprotein), lipoproteini velike gustine.

U pitanju je ovaj LDL
« Poslednja izmena: Jun 26, 2013, 03:45:55 posle podne od strane FunkyPomorandza » Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #13 poslato: Maj 23, 2013, 02:59:54 posle podne »

Meni je idealna kombinacija,istanjio sam struk,iako imam malcice jos sala,trbusni su mi odlicni,procenat masti mi je bas nizak,pun sam energije,trudim se da odrzim ovu formu i da ne dovodim organizam u katabolizam,hranim ga non stop,i kafa npr nakon rucka mi lepo legne,a caj ujutru na prazan stomak,pre rucka na prazan stomak,i mozda uvece,kako kad,osvezava organizam uz limun samo tako :D  Marko u pravu si trebao bi da svrati do doce da obavi analize,i videcu sa njim ja to :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Maj 23, 2013, 08:26:46 pre podne »

Kod hiper gojaznosti nikako ne treba vezbati samostalno a pogotovo ne bez kompletne funkcionalne dijagnostike ,krvnih analiza I konsultacije sa endokrinologom.Nije problem biti u deficit I kologrami ce nestajati,problem je sto se brzo I vrate a jos veci problem je regulacija hormona.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Maj 22, 2013, 11:40:39 posle podne »

Jasno, prethodni post je bio malo nejasan na prvi pogled, pa cisto da ne bude zabune.

I, kako tebi odgovara kombinacija kafe i zelenog caja? Jeste to dobra kombinacija sto se tice kick-a, ali budi oprezan, kofeina ima u oba napitka.

Sto se tice brata, pokusajte za sada ovako, pa ako i dalje ne bude promena ( ili ima nekih pitanja ) javi se da vidimo sta dalje.
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2013, 02:58:29 posle podne »

Ne ne,taman posla,i ja koristim whey 3 puta dnevno,pijem zeleni caj 2-3 puta dnevno,ubacim i jednu kafu,zbog kofeina,citao sam da je to odlicna kombinacija.A i njega forsiram da pije zeleni caj koliko uspem da ga propratim pije ga ujutru na prazan stomak,a da i to za vodu ujutru znam,i to se praktikuje...pod hemiju sam mislio aas..najdalje sto ja mogu da idem je no reaktor,znam dobro razliku ne brini :D :D :D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2013, 12:40:41 posle podne »

Dobro, znaci uglavnom se o svemu vodi racuna. Kad smo kod vode, moze da krene da pije ujutru po dve case vode na sobnoj temperaturi ( mada sada cujem da se savetuje i hladna voda ), na prazan stomak, tako se pokrece  detoksikacija produkata metabolizma koji su se gomilali tokom noci i ujedno i sam metabolizam ( kao sto ujutru umijes lice, tako je ovo ciscenje iznutra ), a moze se iscediti limun ili grejp u to pa tako popiti povremeno.
Takodje, zeleni caj moze biti od koristi, ne znam da li je njega pio do sada, do 3 case dnevno, pokrece termogenezu a daje i energiju pred trening.

Whey je uvek dobrodosao u kombinaciji, tako da sa njim nema greske.

Sad sam videla da si jos nesto dodao - nadam se da whey ne svrstavas u hemiju.
« Poslednja izmena: Maj 22, 2013, 12:42:34 posle podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2013, 12:35:09 posle podne »

Msm i ja i on smo za to da se ide prirodnim putem do zeljenog cilja tj.bez sagorevaca,hemije i tih stvari,protein je uvek dobrodosao.jeste teze,duze psihicki iscrpljujuce,ali je rezultat i osecaj bozanski! :D
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2013, 12:32:31 posle podne »

Od svega sto si navela slab je samo sa tim kostunjavim vocem,inace tecnot bar 4l u toku dana najmanje,pa da trcanje umereno tj drzi tempo koji mu odgovara i tako je i njemu idealno...pa i ja sam mu rekao da je bolje da ubaci neki whey protein,da pije ujutru uz dorucak i nakon treninga,umesto sto bi uzeo sagorevac.Voca i povrca u velikim kolicinama naravno....
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Maj 22, 2013, 12:27:25 posle podne »

Zapravo tako je i trebalo da krene, kao brza setnja u trajanju od nekih pola sata do 45 min minimum 3 puta nedeljno, dok se stekne kondicija i organizam prilagodi na nove uslove. Pretpostavljam da je trcanje bilo umerenog inteziteta, to je jako bitno, jer se tada kao izvori energije trose masti, a to je glavni cilj.
Ja bi za dorucak ubacila i neki protein, a umesto muslija mogu da idu ovsene, u raznim kombinacijama, zatim malo vise povrca kroz salate ili kao bareno povrce. Nije lose da se ubaci i kostunjavo voce, zbog zdravih masti, vlakana, minerala koje sadrzi.

Sta je sa vodom? Koliko vode pije?
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #5 poslato: Maj 22, 2013, 12:06:52 posle podne »

Trcanje je u pocetku bilo problem pa je to vise bila neka brza setnja,nakon par meseci je poceo da trci,a zasto ne? to je za njega opterecenje zbog tezine to da,ali nema nikakvih problema niti sa kostima niti sa bilo cim,aerobni trening,sagoreva masti...visok je 2 m pa je tezina relativno srazmerno rasporedjena.Mislim da bi mogli da probamo sa rotacijom uh ili cik cak metoda kako kazete, male izmene u treningu,npr vijaca umesto trcanja? varijacije vezbi i ponavljanja,i videcemo vec kako ce to reagovati kroz par nedelja.
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #4 poslato: Maj 22, 2013, 12:02:53 posle podne »

Setnja 4 km do teretane
 Prosecan trening za ledja:
4X12-15 LAT NAPRED
4X12-15 LAT NAZAD
4X12-15 VESLANJE
4XOTKAZ EXTENZIJA
4X12-15 MRTVO DIZANJE
4XTRBUSNI
 
TRCANJE SVAKI DRUGI EVENTUALNO TRECI DAN

 ISHRANA,KAO I MOJA ALI BEZ SUPLEMENTACIJE.
DORUCAK:MUSLI SA MLEKOM
UZINA:NEKO VOCE
RUCAK: UH(PIRINAC KROMPIR) + PROTEIN(MESO) + NEKA SALATA
RUCAK 2 (PWM) UGLAVNOM ISTO
VECERA: TUNJEVINA SA JAJIMA ILI NEKA RIBA,UGLAVNOM PROTEIN
NE JEDE SLATKO,NE PIJE SOKOVE,NE JEDE SLANO.

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2013, 07:32:27 pre podne »

U tim slučajevima, kod 100% zdravih ljudi, iz mog iskustva - ono što je dalo rezultate je rotacija unosa ugljenih hidrata, tačnije par dana veoma nizak unos istih , blizu nule, i onda jedan dan veoma visoka količina hidrata.  Kao što je Gorana i objasnila, mora da se šokira telo.
Ali u svakom slučaju treba biti oprezan kada je u pitanju nizak unos hidrata.

Kako izgleda trening? Ukratko?  nekad tu pomažu i dva odvojena treninga dnevno, u razmaku od 6 sati, npr ujutru lagani kardio, uveče vežbe ili teretana.  TakoĂ°e produženi aerobni trening, povećavanjem trajanja a ne intenziteta, topi masti...

U tim slučajevima i sagorevač zna da pomogne, kad doĂ°e do zastoja ali hajde da prvo vidimo trenutnu ishranu i trening

Najbitniji deo ovde je psihološki momenat, da se čovek ne obeshrabri i ne odustane, i da se ne oseća loše kada vidi koji kilogram više na vagi (zbog malo veće količine ugljenih hidrata i zadržavanja vode)

I još jedna stvar koju ne mogu a da ne primetim je trčanje... osoba sa 160 kg je trčala?  ovo ne samo da je stres za srce već i za ceo lokomotorni sistem... jedno veliko ne...

« Poslednja izmena: Maj 22, 2013, 07:35:17 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2013, 11:41:38 posle podne »

Pozdrav,

prvo da pohvalim ulozeni trud koji je dao odlicne rezultate, svaka cast i neka brat samo tako nastavi.

E sada, zasto je doslo do zastoja? Najcesci razlog tome je velika razlika izmedju unosa i potrosnje energije, kada telo aktivira ''mehanizam prezivljavanja'' kao odbrambeni mehanizam. To je normalna ( zastitna ) reakcija organizma gde prakticno dolazi do usporavanja metabolizma - telo pocinje da stedi energiju. U takvim situacijama treba napraviti neku promenu i ''sokirati'' organizam. Savetuje se da se na par dana ukine restrikcija kalorija ( nedelju dana ) pa se onda nastavi dalje, ili da se par dana unosi razlicit broj kalorija, nekad manje, nekad vise, to je tzv cik cak metoda.
Sto se tice treninga, isto, neka promeni program, mogu to da budu i minimalne izmene, jer misici najbolje reaguju na novi nadrazaj.

Mozes nam napisati kako se trenutno hrani i kako trenira, da vidimo sta bi tu moglo da dodje u obzir.
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2013, 11:16:20 posle podne »

Pozdrav svima,moj brat ima problem.Imao je 160 kg i kroz godinu dana treniranja u teretani + kombinovano trcanje,uz sredjenu ishranu izgubio oko 30kg..i to se sve postepeno desavalo,veliki je covek,nema problema sa zdravljem,ima dosta snage,ima dobru ishranu,trosi se fizicki jakim intenzitetom.Zbog cega je on vec 3-4 meseca na istoj kilazi,obim struka isti? ako neko zna da li je mozda problem u treningu,ili u ishrani molio bih za pomoc... :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.