TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:05:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane!  (Pročitano 4917 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Februar 27, 2013, 10:05:49 pre podne »

]U redu, sta mi ti preporucujes da uzimam posle treninga, konkretno.

identično ovo što ti je TwinSix napisao.

Ako štediš, onda samo whey protein i dekstrozu. Ostalo ako imaš para - odlično.

Ako treba konkretno preporuka za protein - Dymatize Elite whey ili Scitec whey protein professional ako ti je stalo do ukusa.  Dekstrozu običnu i sa ukusom takoĂ°e možeš naći u PS-u. 
« Poslednja izmena: Februar 27, 2013, 10:07:21 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #23 poslato: Februar 26, 2013, 02:15:24 posle podne »

Merica whey-a,dekstroza ili maltodekstrin,mozes 5 grama kreatina,voda po zelji,tj. koliku gustinu sejka volis. To ti je osnovni PWM. (post workout meal) (Ako imas fin. sredstava mozes i 2o gr. glutamina ili BCAA,ali to je vec ozbiljnija cifra)
To ti je najjednostavnije. Postoje odredjeni supstituti u odnosu na deks ili malto,ali ne bih da te bunim.
Odes kuci,veceras (to sm oti napisali sta treba) i to je to. Pola sata pred spavanje mozes posni sir da jedes,ili da ga pomesas sa kazeinom ili jos bolje  sa proteinskim blendom. Onda si full.
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #22 poslato: Februar 26, 2013, 01:40:37 posle podne »

I da, niko od vas mi nije odgovorio sta da radim nakon treninga,znaci posle 21:00?! :D
Da l' da uzmem protein?! :)

naravno, obrok posle treninga je najvažniji...  najpre protein i nešto malo brzih šećera posle treninga, a kroz sat vremena to što ti je PeĂ°oni naveo

svejedno što je 21h, ako je trening u pitanju moraš kvalitetno jesti posle toga kako bi se što pre oporavio od treninga i kako bi imao benefite od tog treninga (sam trening je stres i katabolizam, u oporavku se dešava ono što mi želimo)
U redu, sta mi ti preporucujes da uzimam posle treninga, konkretno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Februar 26, 2013, 10:11:09 pre podne »

I da, niko od vas mi nije odgovorio sta da radim nakon treninga,znaci posle 21:00?! :D
Da l' da uzmem protein?! :)

naravno, obrok posle treninga je najvažniji...  najpre protein i nešto malo brzih šećera posle treninga, a kroz sat vremena to što ti je PeĂ°oni naveo

svejedno što je 21h, ako je trening u pitanju moraš kvalitetno jesti posle toga kako bi se što pre oporavio od treninga i kako bi imao benefite od tog treninga (sam trening je stres i katabolizam, u oporavku se dešava ono što mi želimo)
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #20 poslato: Februar 25, 2013, 08:00:02 posle podne »

Pedjoni devet-osam-sest ti je sve vece rekao,da se ne ponavljam i ja. Uh unosis ujutru,po meni mozes i uz slozene UH i nesto brzih,tako isto i posle treninga.U PWM brze,u obrok posle slozene UH. Telo posle treninga ne razlikuje da li je 9 ujutru ili 21 h,pod stresom je i treba mu oporavak. Razlika kod tebe je u tome sto neces uzimati neke ogromne kolicine UH. Uz whey uzmes deks ili malto,odnos u gramazi 1:1 mada je sve vise pobornika odnosa 2:1 za u korist whey-a,(old school je isao 1:1,1:2 u korist UH),odnosno deksa ili malta do 3o grama,i posle jedes neko meso uz pirinac ili krompir,int. testeninu. Meni posle treninga 75 grama pirinca odradi posao bez zamascivanja,msm da ce i tebi.
Ok,hvala druze puno!
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #19 poslato: Februar 25, 2013, 07:27:56 posle podne »

1:1 je po meni najbolja varijanta
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #18 poslato: Februar 25, 2013, 06:10:39 posle podne »

Pedjoni devet-osam-sest ti je sve vece rekao,da se ne ponavljam i ja. Uh unosis ujutru,po meni mozes i uz slozene UH i nesto brzih,tako isto i posle treninga.U PWM brze,u obrok posle slozene UH. Telo posle treninga ne razlikuje da li je 9 ujutru ili 21 h,pod stresom je i treba mu oporavak. Razlika kod tebe je u tome sto neces uzimati neke ogromne kolicine UH. Uz whey uzmes deks ili malto,odnos u gramazi 1:1 mada je sve vise pobornika odnosa 2:1 za u korist whey-a,(old school je isao 1:1,1:2 u korist UH),odnosno deksa ili malta do 3o grama,i posle jedes neko meso uz pirinac ili krompir,int. testeninu. Meni posle treninga 75 grama pirinca odradi posao bez zamascivanja,msm da ce i tebi.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Februar 25, 2013, 03:04:42 posle podne »

I da, niko od vas mi nije odgovorio sta da radim nakon treninga,znaci posle 21:00?! :D
Da l' da uzmem protein?! :)

Kad god da ti je trening,posle treninga trebas da ides sa UH+Protein, znaci klasican PWM u sejku sta god uzimas,i kad dodjes kuci ponovo unos slozenih hidrata,proteina naravno putem hrane.
Al meni je za sada cilj da skinem ovo salo sa stomaka i butina, ne znam bas kolko je pametno da jedem posle 21:00 .. Znaci da probam sa nekim proteinom? Koji..? Elite,Whey..?! :)


Kao sto rekoh i kad si na definiciji u obroku posle treninga se ide sa hidratima,ako ih seces seci ih u ostalim obrocima,nebitno je sto je 21h jer si imao stres pre toga i imao jak trening(nadam se da jako treniras).. Dakle ako vec ides na rotaciju ili low carb, primarni unos hidrata ti je u dorucku i posle treninga,a ove ostale obroke balansiraj i vidi po sebi sta i kako..
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #16 poslato: Februar 25, 2013, 03:00:56 posle podne »

I da, niko od vas mi nije odgovorio sta da radim nakon treninga,znaci posle 21:00?! :D
Da l' da uzmem protein?! :)

Kad god da ti je trening,posle treninga trebas da ides sa UH+Protein, znaci klasican PWM u sejku sta god uzimas,i kad dodjes kuci ponovo unos slozenih hidrata,proteina naravno putem hrane.
Al meni je za sada cilj da skinem ovo salo sa stomaka i butina, ne znam bas kolko je pametno da jedem posle 21:00 .. Znaci da probam sa nekim proteinom? Koji..? Elite,Whey..?! :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Februar 25, 2013, 02:56:04 posle podne »

I da, niko od vas mi nije odgovorio sta da radim nakon treninga,znaci posle 21:00?! :D
Da l' da uzmem protein?! :)

Kad god da ti je trening,posle treninga trebas da ides sa UH+Protein, znaci klasican PWM u sejku sta god uzimas,i kad dodjes kuci ponovo unos slozenih hidrata,proteina naravno putem hrane.
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #14 poslato: Februar 25, 2013, 02:53:53 posle podne »

I da, niko od vas mi nije odgovorio sta da radim nakon treninga,znaci posle 21:00?! :D
Da l' da uzmem protein?! :)
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #13 poslato: Februar 25, 2013, 02:49:15 posle podne »

OK,puno hvala na savetima,poslusacu ih a proteinske cokoladice cu preskociti za sada. :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Februar 25, 2013, 11:05:17 pre podne »

Proteinske cokoladice su po meni preskupa opcija,meso uvek na prvom mestu.

Supreme protein bar na akciji 200 din  ;D

cokolad(ic)a ima skoro 100 g i 30 g proteina  ::)   8)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Februar 25, 2013, 10:26:45 pre podne »

Nemoj ni da gladujes,to nije poenta ovakvog nacina zivota i ako mnogi misle,niti da kupujes Welness junk. Piletina sa rostilja ti je ubedljivo najbolji izbor,smanji kolicinu hleba/lepinje koje ces pojesti sa njom i dobar si. To sto pominjes da se pece na istom mestu gde i druga hrana,to je nuzno zlo,ali svakako manje nego Wellnesi i sl. izreklamirane gluposti. Proteinske cokoladice su po meni preskupa opcija,meso uvek na prvom mestu.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #10 poslato: Februar 25, 2013, 09:39:39 pre podne »

ne treba da jedes wellnes keks, to je glupost :)
nosi meso u kutijicama, ili pravi neke mesne mafine, to je bas zgodno za poneti i lako za pojesti
orasastih 10ak, 15, dnevno, to nikako nije samostalan obrok

batali cokoladice, to je varijanta ako bas nista drugo nisi uspeo da spremis i poneses, ja bih, da sam na tvom mestu, za 3 hiljade dinara kupila meso
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.