TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:34:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 1881 puta)
Bogisa
Gost
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2013, 02:38:33 posle podne »

Ja mislim da bi ti svakako prijao protein, zbog oporavka.  TakoĂ°e i aminokiselina glutamin koja je vrlo korišćena u tvom sportu.

Od proteina preporučujem Dymatize Elite whey protein ili Scitec whey protein professional. Od glutamina Dymatize, Scitec...

protein piješ posle svakog treninga sa 10-15 g glutamina.

TakoĂ°e mislim da za jednog ozbiljnog veslača , iako je 15 godina, ima veliku važnost uzimanje vitamina i minerala, kao i izotoničnih napitaka tipa Isostar,uz kvalitetnu ishranu koja se podrazumeva.




Od vitamina pijem: 4g C vitamina, multivitamin, beta carotene, spirulinu neku od plavicastih algi, virago, immunaid. Hvala na savetu.:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2013, 12:54:55 posle podne »

Ja mislim da bi ti svakako prijao protein, zbog oporavka.  TakoĂ°e i aminokiselina glutamin koja je vrlo korišćena u tvom sportu.

Od proteina preporučujem Dymatize Elite whey protein ili Scitec whey protein professional. Od glutamina Dymatize, Scitec...

protein piješ posle svakog treninga sa 10-15 g glutamina.

TakoĂ°e mislim da za jednog ozbiljnog veslača , iako je 15 godina, ima veliku važnost uzimanje vitamina i minerala, kao i izotoničnih napitaka tipa Isostar,uz kvalitetnu ishranu koja se podrazumeva.

Sačuvana
Bogisa
Gost
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2013, 12:14:18 posle podne »

Put do kvalitetne definicije ide samo preko mase, nema drugog puta! To sto si cuo od znalaca da protein definise, pozdravi ih i pricajte o badmintonu jer nemaju veze sa bb-om.. Protein je gradivna materija a ne supstanca koja definise..To je samo dodatak ishrani pored hrane koju unosis.
E sad visok si skoro ko ja,a imas 76 kg,pa sta bi ti da definises ? ja jos nisam krenuo sa definicijom a imam 99 kg.
E sad jedino ako ti je cilj samo stomacic da ocrtas, a u ostalim particijama da budes kao girl,to je druga pricha, to mozes i bez teretane ;)

Pazi ja cu jos rasti, veslaci su inace tezine oko 90kg, i visine oko 190-195, i imam velike predispozicije da budem te visine. A ne zelim da imam 100kg jer ce mi tako biti samo teze u veslanju. Jedina masa mi treba u nogama, jer u veslanju bukvalno rade samo noge i ledja, ruke i stomak mi i nisu od neke posebne vaznosti za definiciju.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2013, 11:24:39 pre podne »

Bilo koji whey protein,moja preporuka nesto od Scitec Nutrition.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2013, 11:14:30 pre podne »

Put do kvalitetne definicije ide samo preko mase, nema drugog puta! To sto si cuo od znalaca da protein definise, pozdravi ih i pricajte o badmintonu jer nemaju veze sa bb-om.. Protein je gradivna materija a ne supstanca koja definise..To je samo dodatak ishrani pored hrane koju unosis.
E sad visok si skoro ko ja,a imas 76 kg,pa sta bi ti da definises ? ja jos nisam krenuo sa definicijom a imam 99 kg.
E sad jedino ako ti je cilj samo stomacic da ocrtas, a u ostalim particijama da budes kao girl,to je druga pricha, to mozes i bez teretane ;)
« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 11:17:07 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Bogisa
Gost
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2013, 09:08:29 pre podne »

Imam 15 god, 76kg, 185cm, treniram veslanje (svaki dan po 2-3 sata, nekad idem 2 puta dnevno). Odlucio sam da pocnem da pijem proteine, sa raznih strana sam cuo da proteini sluze za dobijanje misicne mase ne definicije, onda da bez proteina nema definicije... Znam da je ishrana na prvom mestu, ali da li trebam da pocnem neki protein da pijem i koji? Necu masu, samo definiciju.  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.