TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:48:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Netolerantan na laktozu  (Pročitano 1991 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2013, 11:41:12 pre podne »

Zdravo ljudi,

nisam siguran da sam netolerantan na laktozu ili sta vec, ali u svakom slucaju ne prijaju mi mlecni proizvodi, tesko ih varim, izazivaju mi zgaravicu itd, mislim i da je moguce da je to i do mlecne masti, posto mi masna hrana generalno ne prija. E sada, znam da mogu da pijem dymatize iso 100 i to i radim i sve je to u redu, kad ga pijem nemam problema sa varenjem, ali je problem pred spavanje kada treba da pojedem nesto sto sadrzi sporo-apsorbujuci protein, a mladi sir tu ne dolazi u obzir, zbog toga sto je mlecni proizvod jelte. E sad, posto mi je malo preveliki trosak da kupujem i kazein uz iso 100, da li postoji hrana koju mogu da jedem pred spavanje kao alternativu?

Hvala unapred

videćeš kako ćeš se preporoditi kad potpuno eliminišeš mlečne proizvode....

da li si probao Scitec whey profesisonal?  Ima sigurno laktoze u tragovima ali je odličan i meni prija (isto kao ti ne prijaju mi mlečni)  - možeš ga kupiti u kesici da probaš... ima digestivne enzime u sebi takoĂ°e.

A uz piletinu ili ribu naseckaj malo avokada, ili kao što reče Nikola stavi malo maslinovog ulja
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2013, 10:30:25 posle podne »

Negde sam valjda procitao da masti usporavaju varenje pa uz to meso pojedi i malo lesnika-badema-oraha(u zavisnosti koliko preko dana uneses masti) :)

E hvala, znam da vecina ljudi jede kostunjavo voce uz taj mladi sir uvece, mogao bih i ja da probam uz ribu.

Ili dodaj malo kasicicu-dve maslinovog ulja na ribu.
Sačuvana
finnthehuman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2013, 08:53:55 posle podne »

Negde sam valjda procitao da masti usporavaju varenje pa uz to meso pojedi i malo lesnika-badema-oraha(u zavisnosti koliko preko dana uneses masti) :)

E hvala, znam da vecina ljudi jede kostunjavo voce uz taj mladi sir uvece, mogao bih i ja da probam uz ribu.
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2013, 08:49:57 posle podne »

Negde sam valjda procitao da masti usporavaju varenje pa uz to meso pojedi i malo lesnika-badema-oraha(u zavisnosti koliko preko dana uneses masti) :)
Sačuvana
finnthehuman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2013, 08:23:33 posle podne »

Pozdrav i dobro došao. :)

Možeš jesti pre spavanja bilo koji posniji izvor proteina(npr. riba ili neko meso), nema razloga da se opterećuješ toliko sa kazeinom. :) Čvrstom obroku isto će trebati izvesno vreme za apsorpciju.

E, hvala na odgovoru Roberte. Generalno imam problema sa gorusicom i vecina stvari koje pojedem pre spavanja (a ponekad i u toku dana) mi izaziva gorusicu i onda satima ne mogu da zaspim, ili jos gore, zaspim i onda jako lose spavam, ali mislim da bi riba mogla da funkcionise.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2013, 08:07:11 posle podne »

Pozdrav i dobro došao. :)

Možeš jesti pre spavanja bilo koji posniji izvor proteina(npr. riba ili neko meso), nema razloga da se opterećuješ toliko sa kazeinom. :) Čvrstom obroku isto će trebati izvesno vreme za apsorpciju.
Sačuvana
finnthehuman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2013, 07:56:05 posle podne »

Zdravo ljudi,

nisam siguran da sam netolerantan na laktozu ili sta vec, ali u svakom slucaju ne prijaju mi mlecni proizvodi, tesko ih varim, izazivaju mi zgaravicu itd, mislim i da je moguce da je to i do mlecne masti, posto mi masna hrana generalno ne prija. E sada, znam da mogu da pijem dymatize iso 100 i to i radim i sve je to u redu, kad ga pijem nemam problema sa varenjem, ali je problem pred spavanje kada treba da pojedem nesto sto sadrzi sporo-apsorbujuci protein, a mladi sir tu ne dolazi u obzir, zbog toga sto je mlecni proizvod jelte. E sad, posto mi je malo preveliki trosak da kupujem i kazein uz iso 100, da li postoji hrana koju mogu da jedem pred spavanje kao alternativu?

Hvala unapred
« Poslednja izmena: Februar 27, 2013, 08:02:50 posle podne od strane finnthehuman » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 18 upita.