TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:31:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nedostatak snage  (Pročitano 2440 puta)
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #14 poslato: Februar 24, 2014, 10:22:22 pre podne »

Super,hvala na predlozima. Kombinovacu,neki dan jaja ,neki dan pileca prsa ,pa ce onda i  kasnije da mi dosadi. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Februar 24, 2014, 10:18:28 pre podne »

Probacu sa kuvanim jajima,to mi je bezbolnija varijanta,jer bi me mrzelo da pallim sporet ujutru za kajganu,iako je vise volim. :)

pa da, i rešio si problem...   ili šnita npr pilećih prsa ili npr pršute (čisto zbog ukusa) + mladi sir i paradajz ili masline...   bar nešto od proteina.
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #12 poslato: Februar 24, 2014, 10:12:06 pre podne »

Probacu sa kuvanim jajima,to mi je bezbolnija varijanta,jer bi me mrzelo da pallim sporet ujutru za kajganu,iako je vise volim. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Februar 24, 2014, 10:06:58 pre podne »

Razmisljao sam da promenim ovaj drugi obrok (sendvici koje jedem na poslu). Da li bi bila ok opcija da taj obrok zamenim pirncanim galetama? Mislim da bih na taj nacin uneo manje masnoca,ali opet unosio bih manje proteina (u sendvicu ima jaja,sira) .

galete su extra.  A što uz to ne bi poneo npr kajganu u nekoj činijiici?  ili kuvana jaja? 
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #10 poslato: Februar 24, 2014, 10:02:06 pre podne »

Razmisljao sam da promenim ovaj drugi obrok (sendvici koje jedem na poslu). Da li bi bila ok opcija da taj obrok zamenim pirncanim galetama? Mislim da bih na taj nacin uneo manje masnoca,ali opet unosio bih manje proteina (u sendvicu ima jaja,sira) .
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2014, 11:02:13 pre podne »

Ok. Ali jaja su u sendvicu koji je u drugom oborku. Mozda je bolje iona da se orijentisem na to da whey imam u prvom oborku? Znam da ide lepo sa ovsenim.

može naravno whey, sa ovsenim se jako lepo slaže i to je jedan od čestih doručaka sportista.
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2014, 09:07:01 pre podne »

Ok. Ali jaja su u sendvicu koji je u drugom oborku. Mozda je bolje iona da se orijentisem na to da whey imam u prvom oborku? Znam da ide lepo sa ovsenim.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2014, 11:47:46 pre podne »

ubaci obavezno u tom prvom obroku protein, može whey, ako ne to onda kajgana ili kuvana jaja... :)  to je ono što mi je odmah upalo u oči...
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2014, 01:12:08 posle podne »

Nameravam da budem uporan,iz iskustva znam da se isplati,narocito u treningu :) Sto se tice ishrane ,detaljnije: Prvi obrok,oko pola 8 su mi uvek ovsene sa jorgurtom mekinje i cimet(ako imam whey korstim ga umesto jogurta), oko pola deset sam vec jako gladan i na posao nosim integralno pecivo filovano kackavaljem jajima maslinama,krastavcima . Rucak mi je oko 4 sata i tad sam uglavnom mrtav gladan vec :) i tada jedem uvek neko kuvano jelo. Uglavnom se sva ta jela baziraju na pirincu i mesu. Kao npr pilav,punjene paprike. Posle tog oboroka ,nekih 2 sata idem u teretanu,pre treninga popijem kafu. Posle treinga uvek jedem neko voce jabuke,pomorandze,ananas,kivi,a zatim tunjevinu ili pilece belo meso sa salatom. To mi je poslednji obrok. Nekada kada sam gladan izmedju ovih obroka gricnem saku badema. Vodim racuna o tome da unosim puno tecnosti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2014, 12:33:12 posle podne »

iskreno, i meni deluje da je to u pitanju da ti treba jednostavno vremena da se opet vratiš na staro... sve će to doći na svoje, normalno da ne možeš istom snagom da treniraš kao i tada.  Samo tu psiha radi svoje, jer znaš kako si trenirao nekad...

sačekaj još malo sa suplementacijom za snagu,energiju... uzmi nešto za oporavak  - whey, bcaa, glutamin... vitamine.

Bilo bi dobro da još malo detaljnije opišeš ishranu da bi naša doktorica nutricionista mogla bolje da te posavetuje
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2014, 12:10:39 posle podne »

Vreme, druze,vreme.. budi uporan. :)
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2014, 11:50:28 pre podne »

Radim vezbe odredjene misicne grupe grudi triceps ,ledja biceps ,noge i ramena,trbusnake se trudim da radim 2 puta nedeljno. Trudim se da ne radim iste vezbe,ali ne izostavljam one osnovne( bench ,kosi bench, zbigobi,cucanj).  Pauza je trajala 7 meseci ,nisam bio u potpunom mirovanju,radio sam vezbe,ali nisam kontinuirano i nisam se puno naprezao. Trenirao sam MMA,par godina kontinuirano,tako da sam ranije radio vezbe za snagu koje se baziraju na bodyweight vezbama,tako da nemam narocito puno iskustva sa tegovima.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2014, 11:27:27 pre podne »

kako ti sada izgledaju treninzi?

koliko tacno meseci je bila pauza, i da li si u tom periodu bio u potpunom mirovanju?

kojim sportom si se bavio ozbiljno?
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2014, 11:09:16 pre podne »

Pozdrav svima.Potrebna mi je pomoc oko izbora suplementacije . Ranije sam se ozbiljno bavio sportom,imao sam treninge 6 dana u nedelji nekad i 2 puta dnevno i koristio sam whey ,glutamin,krealkalin,maltodekstrin u toku treninga. Napravio sam pauzu par meseci zbog povrede i skoro sam poceo da idem u teretanu, svaki drugi dan. Primetio sam da imam nedostatak snage,odnosno da mi snaga rapidno opada u serijama posle prve. Hranim se ovako : dorucak ovsene,jogurt,mekinje,cimet , drugi obrok je na poslu nosim sendvic od kuce (integralno pecivo,maslac,bareno jaje,masline,kackavalj) . Rucak je 2 sata pred trening ,uglavnom  jedem domaca kuvana jela koja se baziraju na pirincu ili krompiru i mesu. Posle treninga jedem dve vocke u paru i tunu iz konzerve ili pilece belo + salatu. Cilj mi je misicna definicija . Da li bi suplementacija mogla da mi pomogne sa tim nedostatkom snage ? Da li bi trebalo da korigujem ishranu ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 18 upita.