TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:09:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najbolji termin za kardio trening  (Pročitano 7123 puta)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #18 poslato: April 05, 2013, 04:22:43 posle podne »

Nadam se da znaš razliku izmedju "ODMAH" i "mnogo brže".


Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #17 poslato: April 05, 2013, 04:21:46 posle podne »

Koja svrha je ubrzavanje metabolizma ako nisi u kalorijskom deficitu? Ubrzavanje metabolizma je toliko kompleksna prica a jednim kardio treningom ces mozda ubrzati metabolizam za par %. Cak iako je glikogen najnizi ujutru cardio ce dosta slabije biti odradjen jer telo nema energije sto ne znaci da ce se vise kalorija sagoreti. To sto ti govoris da kardio ujutru na prazan stomak odmah trosis uskadistene masti je tako netacno da ne znam ni odakle bih poceo da pisem pa onda bi svi bili toliko izrezani i bez sala. Ne treba zakomplikovati stvari pojedincima koje nisu komplikovane.

Ne stavljaj mi u usta reči koje nisam rekao. To obično rade političari.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #16 poslato: April 05, 2013, 04:16:05 posle podne »

Koja svrha je ubrzavanje metabolizma ako nisi u kalorijskom deficitu? Ubrzavanje metabolizma je toliko kompleksna prica a jednim kardio treningom ces mozda ubrzati metabolizam za par %. Cak iako je glikogen najnizi ujutru cardio ce dosta slabije biti odradjen jer telo nema energije sto ne znaci da ce se vise kalorija sagoreti. To sto ti govoris da kardio ujutru na prazan stomak odmah trosis uskadistene masti je tako netacno da ne znam ni odakle bih poceo da pisem pa onda bi svi bili toliko izrezani i bez sala. Ne treba zakomplikovati stvari pojedincima koje nisu komplikovane.
Sačuvana
"scientia est potentia"
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #15 poslato: April 05, 2013, 04:06:31 posle podne »

Što se tiče kardio treninga nakon ili u produžetku treninga u teretani, neki mnogo iskusniji vežbači od mene su mi rekli da to nije dobra ideja jer na taj način postoji povećani rizik od katabolizma mišića.

Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #14 poslato: April 05, 2013, 04:04:35 posle podne »

Ja sam u sistemu treninga kada topim masti.

Radim kardio 6 jutra u nedelji i teretanu 6 popodneva u nedelji.

Poštujem to da neko iz ovog ili onog razloga ne može raditi cardio ujutru, ali je medicinska činjenica da je nivo glikogena najniži odmah nakon budjenja, što znači da mnogo brže počinju da se troše uskladištene masti.

Kao i to da se nakon kardia značajno ubrzava metabolizam u toku dana, pa je malo bezveze raditi ga uveče a onda otići na spavanje, koje opet usporava metabolizam.

Ništa lično :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Jovan86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #13 poslato: April 05, 2013, 03:31:05 posle podne »

Verujem da jutarnji kardio ima svojih pozitivnih strana,ali ipak cu se drzati kardia nakon tegova,popodne,tako mi vise prija.:) Mislim da su sve to male finese,najbitnije je da se radi 2-3 nedeljno,a sad da li je to pre ili posle podne mislim da nije toliko bitno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: April 05, 2013, 01:50:51 posle podne »

Iskreno,ne mogu da zamislim kardio cim se probudim pogotovo ne pre dorucka,pogotovo zato sto nekad istrcim i do 10 km

ni ja nisam jutarnji tip tako da ovo i meni teže pada :)   ali mogu ti reći da sam probala nekoliko puta pre posla da odradim kardio, i jako je dobar osećaj posle, aktivniji si i bistriji ceo dan!

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: April 05, 2013, 11:34:47 pre podne »

Moze defka i bez kardia.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #10 poslato: April 05, 2013, 11:02:59 pre podne »

Licno sam kardio radio uvek posle treninga, s tim da sam imao dobre doze BCAA oko tegova i kardia...Sad kad krenem na def necu raditi kardio uopste.

A ujutro ga ne bih radio na prazan stomak sve i da pijem kantu BCAA dnevno..
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #9 poslato: April 05, 2013, 10:56:45 pre podne »

"Sve vam je dato al` nije vam sve na korist"

:-)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Jovan86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #8 poslato: April 04, 2013, 06:59:19 posle podne »

Iskreno,ne mogu da zamislim kardio cim se probudim pogotovo ne pre dorucka,pogotovo zato sto nekad istrcim i do 10 km
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #7 poslato: April 03, 2013, 09:47:48 posle podne »

Najniži nivo glikogena rano ujutru je činjenica. U toku dana se glikogen puni i onda prvih 20 min cardio treninga ode na potrošnju glikogena, a tek nakon toga se troše masti iz masnih deopa. Rano ujutru glikogena ima mnogo manje, pa potrošnja masti počinje mnogo brže. I to je činjenica, vezano za topljenje masti.
Hate to say it but it's broscience. Ne razumes neke stvari sto se tice fiziologije coveka.

Radite kardio kad god vam je zelja bitno je da ga radite i da pazite ishranu a da li je ujutru ili uvece nije bitno.
Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2013, 04:50:50 posle podne »

Ma kakvi,bez glutamina misici ce se istopiti ;)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #5 poslato: April 03, 2013, 03:40:02 posle podne »

bilo kako bilo, bcaa i glutamin oko kardio treninga su itekako dobrodošli - ako se već plašite katabolizma.

Plašimo se :)

I uzimamo glutamin ... :)

I naravno Whey ... :)

Ali i L-Karnitin ! :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #4 poslato: April 03, 2013, 03:38:04 posle podne »

Najniži nivo glikogena rano ujutru je činjenica. U toku dana se glikogen puni i onda prvih 20 min cardio treninga ode na potrošnju glikogena, a tek nakon toga se troše masti iz masnih deopa. Rano ujutru glikogena ima mnogo manje, pa potrošnja masti počinje mnogo brže. I to je činjenica, vezano za topljenje masti.

Kako sačuvati mišiće u procesu lipolize (topljenja masti) je već druga stvar i delimično se slažem sa tobom, mada je on više vezan za pojam neishranjenosti mišića, nedostatka hrane.

« Poslednja izmena: April 03, 2013, 03:39:41 posle podne od strane bbjelica » Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 17 upita.