TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 11:33:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: VODA  (Pročitano 5089 puta)
maja
Gost
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 22, 2007, 12:27:52 posle podne »

Sta drugo reci sem da je svako od nas individua za sebe...
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 17, 2007, 06:36:45 pre podne »

meni obrnuto...ja jos vishe ogladnim....

Taj fazon je i kod mene, otkad pijem dosta vode, popravio mi se apetit.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 15, 2007, 06:44:40 posle podne »

meni obrnuto...ja jos vishe ogladnim....
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
maja
Gost
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 10, 2007, 08:20:40 posle podne »

Ja sam takodje primetila da kada sam gladna i popijem casu vode, osecaj gladi se delimicno ublazi barem na neki kraci period.
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 345


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 10, 2007, 01:52:34 posle podne »

Lično nikad nisam mogla da pijem vodu ako mi se ne pije tako da nisam mogla da otkrijem da li kod mene izaziva glad ili sitost..



Male količine vode popune želudac i prestaje intenzivan osećaj gladi..
Veće količine vode pokreću značajnije pokrete želuca te eliminaciju sadržaja i brže pražnjenje te i brže osećaj gladi...


Bas to...:) Ako se popije casa vode na veliku glad, ona u trenutku stvara osecaj sitosti ali ako se voda pije u vecim kolicinama na "duze staze" definitivno povecava apetit..

Mene zaboli glava kad sam gladna, zeludac tek kad je toliko "iscedjen" da krene da luci kiselinu  :-\ Ako u tom trenutku nije hrana pri ruci, popijem vode malo, tek da neutralisem kiselinu (mada pravilo kaze Voda u kiselinu nikad) ;)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 10, 2007, 01:27:30 posle podne »

Lično nikad nisam mogla da pijem vodu ako mi se ne pije tako da nisam mogla da otkrijem da li kod mene izaziva glad ili sitost..



Male količine vode popune želudac i prestaje intenzivan osećaj gladi..
Veće količine vode pokreću značajnije pokrete želuca te eliminaciju sadržaja i brže pražnjenje te i brže osećaj gladi...


Bas to...:) Ako se popije casa vode na veliku glad, ona u trenutku stvara osecaj sitosti ali ako se voda pije u vecim kolicinama na "duze staze" definitivno povecava apetit..
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 10, 2007, 01:07:57 posle podne »

Lično nikad nisam mogla da pijem vodu ako mi se ne pije tako da nisam mogla da otkrijem da li kod mene izaziva glad ili sitost..

Ali evo fiziologije iza teorije...

Male količine vode popune želudac i prestaje intenzivan osećaj gladi..
Veće količine vode pokreću značajnije pokrete želuca te eliminaciju sadržaja i brže pražnjenje te i brže osećaj gladi...
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 10, 2007, 05:37:16 pre podne »

A sta je sa onim da voda kada se dovoljno pije budi apetit...to mi je svaki nutricionista rekao, a evo sad ispade da gasi apetit...!? Mozda trenutno moze da ugasi glad, ali na duze staze definitivno pojacava, govorim iz licnog iskustva.

Sa svim ostalim se slazem...
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
maja
Gost
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2007, 02:49:06 posle podne »

Svakako treba biti obazriv...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 07, 2007, 05:22:44 posle podne »

drzte se :D
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2007, 10:00:50 pre podne »

Naša zemlja je 47 zemlja od 180 država, rangiranih po količini vodenih resursa u svetu.
Izvori vode se u svetu stalno smanjuju zbog porasta broja stanovništva, zagaĂ°enja i klimatskih promena.
Stručnjaci predviĂ°aju da će do 2025.godine 2/3 stanovništva osetiti ozbiljan nedostatak vode.
Trenutno podaci pokazuju da oko 6000 ljudi dnevno umre od dijareje, prouzrokovane zagaĂ°enom vodom.
Potrošnja vode se udvostručila od 1950.godine, a količina zagaĂ°ene vode je veća nego u basenima 10 najvećih svetskih reka.
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2007, 11:18:28 pre podne »

Hteo bi da dodam da se u danashnjoj vodi nalaze mnoge supstance poput minerala i raznih soli, tako da preteranim unosom vode moze doci do negativnih efekata.
ja neznam koliko dnevno unosim, mislim da je oko 4-5l
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
Misko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2006, 09:27:02 pre podne »

Mislim kad sam poceo da treniram unosio sam i do 4l na dan.
Danas je to nesto manje,inace kada neuzimamo dovolno vode to se jasno ocrtava na muskulaturi
nekako smo ravniji,a i gustina  misica je slabija
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2006, 03:46:12 posle podne »

Evo naisao sam na jedan text koji govori o tome zasto je jos voda dobra.

Smanjeno uzimanje vode utiče na srce
voda zivotaMalo je poznato koliko dovoljno ili nedovoljno unošenje čiste vode i sa njim povezana dugogodišnja i hronična dehidracija čitavog organizma utiče na kardiovaskularni sistem. Potrebe organizma za čistom vodom iznose oko 2 litra dnevno.

Pri tome moramo da imamo u vidu da gazirani napici, sokovi, čaj, a posebno alkohol i kafa, ni hemijski ni fiziološki nisu isto što i čista voda niti mogu da je zamene.

Ukoliko ne unosimo u organizam količinu vode koja je njegova minimalna potreba, i ukoliko to traje godinama, kako je u nizu svojih stručnih i praktičnih radova pokazao američki lekar dr Ferejdun BatmanheliĂ°, naš organizam polako ali sigurno dehidrira. To dovodi do fiziološkog odgovora niza mehanizama organizma za zaštitu od dehidracije (koje smo nasledili još od naših predaka vodozemaca) i do odgovarajućih promena u funkcionisanju organizma. Ovde ćemo se koncentrisati na uticaj dehidracije na krvne sudove, čije je zdravlje od suštinske važnosti za zdravlje srca.

Krvotok kao vodovodna mreža

Krvni sudovi su elastični i prilagoĂ°avaju se količini tečnosti koja je u njima šireći i skupljajući svoj lumen (obim). Oni moraju da se manjku tečnosti trenutno prilagode grčenjem, smanjivanjem obima, jer bi inače došlo do izdvajanja gasova iz krvi, što bi imalo fatalne posledice. Dakle, dehidracija, koja smanjuje i količinu krvne tečnosti, dovodi do grčenja, odnosno smanjenja obima krvnih sudova.

Drugo, smanjenje količine tečnosti u krvotoku dovodi i do pada pritiska na njegovim krajevima – kapilarnoj mreži koja snabdeva tkiva i organe krvlju. Stvar je potpuno ista kao sa vodovodom: manje vode, manji pritisak u slavini! Da ne bi došlo do oštećenja tkiva usled manjka krvi, kardiovaskularni sistem reaguje povećanjem pritiska! I tako, paradoksalno, manje unošenje tečnosti dovodi do povišenog pritiska. To je ona vrsta povišenog pritiska kome se zapravo ne zna uzrok i koji se, lekarski domišljato, naziva „esencijalnom hipertenzijom”.

Ako hipertenziju ove vrste lečimo diureticima – mi zapravo još pogoršavamo situaciju. Organizam ima manjak vode, a mi ga teramo da je još izbaci! Tako se stvara zatvoren krug koji dovodi do sve većeg pogoršavanja. On se može prekinuti jedino postepenim povećanjem unošenja čiste vode, dok se ne dostigne nivo minimalnih potreba – 2l dnevno!

Holesterol „štiti” krvne sudove od dehidracije

voda je veoma vaznaKad se u organizam ne unosi dovoljno tečnosti, krv, kao vodeni rastvor, postaje gušća. Po principu osmoze, krv tada počinje da crpi vodu iz ćelija krvnih sudova. Svaka ćelija, meĂ°utim, ima primarni mehanizam koji je, da tako kažemo, „stariji” i koji je štiti od dehidracije – a to je stvaranje „cigala” holesterola koje sprečavaju vodu da ističe iz ćelije! I tako, paradoksalno, manje unošenje tečnosti – dovodi do povećanja količine holesterola na zidovima krvnih sudova, a to je poznato kao zakrečavanje koje, nažalost, dovodi do postepenog smanjenog snabdevanja srca krvlju i progresivnog propadanja srčanog tkiva.

Pacijenti dr BatmanheliĂ°a koji su patili od visokog pritiska i holesterola, uz njegov nadzor, uspevali su da reše te probleme samo povećanim unosom vode. Zvuči neverovatno, ali je istinito, što pokazuje njegova dokumentacija, istorije bolesti i svedočenja samih pacijenata. Naravno, ako hoćete da pokušate ovaj metod, morate se konsultovati sa lekarom, jer se mora isključiti mogućnost problema sa bubrezima i pratiti zdravstveno stanje, u slučaju da se neko već leči klasičnim medikamentima protiv holesterola i visokog pritiska, koje bi pod lekarskim nadzorom trebalo da smanjuje onako kako se, sa povećanim unosom vode, smanjuju i vidljivi simptomi.

Izvor: http://www.zdraviilepi.com/
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2006, 09:35:48 posle podne »

da,i preveliko unoshenje,tj. nalivanje vodom moze da dovede do razgradnje minerala u organizmu..tako da ne treba ni preterivati..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.161 sekundi sa 18 upita.