TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 06:46:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nebuloze  (Pročitano 6285 puta)
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #31 poslato: April 30, 2013, 04:51:18 posle podne »

Ja pre jeo i do 10 jaja dnevno i vadio krv sve bilo ok.

Ima nekoliko studija koje pokazuju da kad jedes cela jaja povecava dobar holesterol (HDL) ali jbg to smeta u marketing svetu jer su jaja uvek bila jeftina i bice :)

Ja samo da dodam da GI se ne racuna kada obrok ima protein, masti, vlakna i hidrate (visok GI) jer kad se to sve pomesa usporava se varenje tako da GI nema nikakvog znacaja. Zato kad vidim nemoj uvece hidrate digne mi se pritisak

GI ima znacaja samo kada se konzumira sam hidrat.
Sačuvana
"scientia est potentia"
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #30 poslato: April 30, 2013, 03:37:18 posle podne »

Dokle vise, egzogeni holesterol (iz hrane) ne utice na tvoj holesterol.
Prekomerna ishrana da, ali egzogeni holesterol sam po sebi ne!

Postoji nekoliko studija koje su uspele da povezu unos UH sa visokim GI (GL) sa povecanjem holesterola, e sad pod kojim okolnostima i u kojoj meri nije me preterano zanimalo...


P.S.
Sto kaze prototype nema tu nekih para u jajima da bi se o njima zvonilo na sva zvona...
« Poslednja izmena: April 30, 2013, 03:38:51 posle podne od strane BBBbbb » Sačuvana
Prototype
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #29 poslato: April 30, 2013, 01:12:45 posle podne »

Jaja su previse jeftina da bi ih svetski "strucnjaci" hvalili ili okarekterisali kao korisne za ishranu. Mada studije pokazuju da konzimranje ove hrane nema nikakve veza sa srcanim problemima. Ali nikada nece biti velikih reklama u vezi ove hrane jer je jeftina. Ne ide to u korist lovatorima.

Ali zato ce se razliciti produkti raznoraznih proizvodjaca hvaliti na sva vrata, jer ima neko placa za to.

Najbolji BB reklamiraju razlicite proizvode i placeni su za to. A pritom te iste proizvode i ne koriste. Kao pre nekoliko kad provalise kao je Cell-Tech "tacno" 26x bolji od obicnog kreatina ?!!! I eto profi BB su taj proizvod reklamirali. Ali to ne taj proizvod ne koriste niti veruju da je on bolji 26x od obicnog kreatina.

BB u vreme Arnolda, '70-te, jeli kornet jaja za nekih 2-3 dana. Sirova jaja su dosta konzumirali, uz pratnju doktora da ne bi doslo do salmonele.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #28 poslato: April 29, 2013, 06:12:00 posle podne »

@Vandal Ok, ja nista ne govorim sam i donosim zakljucke sam nego odem na neki sajt pa vidim sta tamo pise. Ako su na "HealthAliciousNess" neki naucnici rekli da je to tako ja im verujem, nzm mozda sam naivan. U svakom slucaju video sam to, i nisam sad isao da vidim sta svaki sastojak radi u telu jer me nije interesovalo nego sam gledao o vitaminima na tom sajtu pa sam i ovo pogledao...
Vrlo malo stvari je samo crno ili samo belo, najcesce je istina u sredini. Sve sto cujes i procitas prihvati s dozom sumnje.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #27 poslato: April 29, 2013, 05:58:43 posle podne »

Ja jedem za dorucak bas bas cesto 4-6 celih jaja,i nista mi nije...
Skoro sam vadio rezultate i holesterol je u najboljem mogucem redu!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
pedjoni986
Gost
« Odgovor #26 poslato: April 29, 2013, 05:42:28 posle podne »

Ja jedem svaki dan 4-5 cela jaja i nista

Tako i jedan moj komsija,pa mu nije dobro sad :D
Sačuvana
Tachka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #25 poslato: April 29, 2013, 05:15:46 posle podne »

predragu, predrage, naivan si :D
ne treba da brines o holesterolu iz zumanceta, vec o holesterolu iz przenog ulja, ali nadam se da ne przis ulje.
ja bih jela vise zumanceta, ali ne mogu zbog odredjenog unosa masti, ali nemoj se tripujes :) ovde ce ti svako reci da zumance nije problem, samo je kaloricno, pa se nekome ne uklapa u dnevni meni, osim jednog ili dva, da ne bi bilo monotono samo sa belancima :)
Sačuvana
oh yes, I have to find my path
no less, walk on earth, water, and fire
the elements compose a magnum opus
my modus operandi is amalgam
Predrag94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #24 poslato: April 29, 2013, 01:59:28 posle podne »

@Vandal Ok, ja nista ne govorim sam i donosim zakljucke sam nego odem na neki sajt pa vidim sta tamo pise. Ako su na "HealthAliciousNess" neki naucnici rekli da je to tako ja im verujem, nzm mozda sam naivan. U svakom slucaju video sam to, i nisam sad isao da vidim sta svaki sastojak radi u telu jer me nije interesovalo nego sam gledao o vitaminima na tom sajtu pa sam i ovo pogledao...
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #23 poslato: April 29, 2013, 10:07:41 pre podne »

@predrag94

procitaj prvo
http://en.wikipedia.org/wiki/Cholesterol
http://en.wikipedia.org/wiki/Testosterone

Posto si dosta gluposti napisao ali dobro nema veze niko nije rodjen naucen i ja sam tako piskarao razne gluposti pre ;)
Sačuvana
"scientia est potentia"
Predrag94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #22 poslato: April 27, 2013, 10:09:24 posle podne »

Nzm za vas ali ja jedem po 4-5 jaja danima kada treniram, isprzim, prethodno izbacim zumance zbog holesterola. i dva puta nedeljno ubacim po 1 ili 2 jajeta cela zajedno sa ociscenim belancima zbog sadrzaja testosterona u zumancetu. to sam video da rade pro BB-ri na "bb.com" a ovde sam video o stetnosti zumanceta (kada se previse jede)

http://www.healthaliciousness.com/articles/foods-highest-in-cholesterol.php

"The yolks of eggs have the most cholesterol of any food with 1234mg per 100 gram serving or 411% of the DV. A single egg yolk will provide 210mg (70% DV) of cholesterol, while a whole egg provides slightly more with 212mg (71% DV). Thus all the cholesterol in eggs is found in their yolks.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Januar 13, 2013, 11:20:03 posle podne »

Tako je nazalost, i nas su tako ucili, ali ne mozes a da ne vidis da praksa pokazuje nesto sasvim drugo. Postoje stvari koje su daleko opasnije po krvne sudove a na njima se ne insistira.
Sačuvana
milicaalisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #20 poslato: Januar 13, 2013, 11:23:38 pre podne »

Da li si pre toga izbegavala jaja u ishrani? Ti si jos jedan primer u nizu koji pokazuje da jaja nisu stetna i da ih ne treba zaobilaziti u sirokom luku, kao sto se misli.

Ranije sam jela preporucena dva komada nedeljno, a ako bih jela hranu sa jajima, ne bih ih uopste jela... Meni doktori nisu verovali kad su videli rezultate, stara garda koja misli da cu da umrem od holesterola ako jedem jaja. A ja nisam imala snage da im objasnjavam sta je sve pogresno u tom stavu :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Januar 10, 2013, 08:57:58 posle podne »

Da li si pre toga izbegavala jaja u ishrani? Ti si jos jedan primer u nizu koji pokazuje da jaja nisu stetna i da ih ne treba zaobilaziti u sirokom luku, kao sto se misli.
Sačuvana
milicaalisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #18 poslato: Januar 10, 2013, 05:21:14 posle podne »

ja sam imala problema sa holesterolom, pocela da jedem svako jutro kuvana jaja - ukupan holesterol sishao na normalu za cetiri meseca. a nista drugo nisam menjala u ishrani... tako da svi mitovi o jajima kao losoj namirnici u mom slucaju padaju u vodu  ;)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 16, 2012, 09:53:39 posle podne »


Da, ja sam cuo za crveno meso da je kancerogeno...
[/quote]

Kada bi krenuli redom, manje vise se vecina namirnica pominju kao kancerogene. Sistemom eliminacije zaista ne znam sta bi nam ostalo da jedemo. I opet napominjem, nikada nece iskljucivo jedna stvar da dovede do problema, najcesce se radi o skupu faktora koji dovode do razvoja malignih procesa.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.