TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 05:54:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 24 god.treninga bez suplemenata-potreban savet  (Pročitano 1397 puta)
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2013, 09:00:26 pre podne »

Znas kako prijatelju, nisi mnogo propustio toga sto se tice suplemenata :) Kazes da treniras vise od 20 godina,imas kontinuitet,izgledas dobro,prirodni nivo testa verovatno ti je visok, hranis se dobro,to je ono sto ja pricam ljudima, hrana je mama :) Sa suplementima neces dobiti nista vise nego sto si dobio pravilnom ishranom, to je isto hrana, obican prasak koji se malo brze apsorbuje od recimo 100 g mesa.Znaci nekome recimo ko nema vremena  da sprema obroke,pa razmuti protein ili posle treninga ne moze da jede cvrstu hranu pa sibne 2 dozera whey-a.Jedino ti mozda kreatin da neke vidljivije rezultate,jer povuce vodu u misice,hidrira ih pa izgledas puniji. U sustini sva ta igra oko suplemenata je jedan veliki marketing,ja ne kazem da ne valjaju ali se moze i bez njih.
Mnogi ljudi miosle uh sad kad uzmem proteine, kreatin i no reaktor ima da se preobratim,kad ono posle par meseci se razocaraju.Ja sam recimo vecinu toga probao na sebi,i znam sta pricam,oni su odlicna stvar kad znas sta da ocekujes od njih,ali ne ocekuj cuda jer ih neces dobiti.Ako zelis cuda uzmi tesosteron depo i deca durablin :) ali opet zdravlje je najprece. U sustini sve treba probati,tako da te podrzavam u tvojoj ideji, tako ces znati sta valja i sta mozes da ocekujes od nekog suplementa,da ti ljudi ne pricaju bajke.
Moja preporuka za whey bi bila: recimo taj sto si naveo Elite whey,ili Scitec Profesional, ja recimo nemam neko pozitivno misljenje o Biotekovim proizvodima,a kreatin Dymatize definitivno.
« Poslednja izmena: Maj 08, 2013, 09:14:45 pre podne od strane Milan 21 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2013, 08:30:02 pre podne »

Pozdrav!

Što se tiče suplementacije, protein bih stavila kao primarni, kada se radi o ciljevima koje ti želiš da postigneš.

Koji god whey da uzmeš - skoro da nećeš pogrešiti.  Iso whey Biotech ima odličan sastav, super ukus, cena je korektna, i dobro je što ga ima u malom pakovanju da možeš da probaš da vidiš da li ti odgovara. Dymatize, mešavina izolata i koncentrata proteina surutke sa digestivnim enzimima - jedan od TOP najprodavanijih i najkvalitenijih protiena iz naše ponude. Nema greške!

Što se tiče Nitro gold pro, nije loša varijanta imati i njega - evo ja lično imam i Iso whey i nitro gold pro kući :)  Nitro gold je kompleksnijeg sastava, proteina iz 8 izvora, i možeš ga koristiti i kao zamenu za obrok, tj izmeĂ°u obroka kada ti treba dopuna ishrani ili zamena za obrok.

TakoĂ°e,od suplemenata možeš razmotriti uzimanje vitamina i minerala, zdravih masti poput omega 3 ribljeg ulja - ovo nije toliko vezano za izgled koliko za opšte zdravlje.

kreatin je ok, kreatin monohidrat klasičan je u redu ako radiš na povećanju mišićne mase.
Sačuvana
megalos3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2013, 05:56:44 pre podne »

Kao sto se iz naslova vidi vec sam 24 god u ovom sportu bez koriscenja suplemenata.Izgledam tako da svi misle da ih obilato koristim.Zasto bih bas sad da pocnem sa upotrebom,pa zeleo bih da vidim sta cu dobiti sa njima.E sad dolazi pitanje.Uzeo bih kreatin,sve mi je jasno sto se tice njega ali sto se tice proteina i nije bas.Ustvari ne znam koji whey da uzmem.Za oko mi je zapao Biotech 100 % iso whey zero.Koliko vidim sastav mu je dobar ali su misljenja oko njega bas podeljena.Ili je mozda Elite whey - Dymatize bolji izbor.I ima li smisla uz jedan od ova dva uzeti i Nitro Gold Pro - Biotech.Cilj mi je povecanje misicne mase za tri,cetiri kg.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.