TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:39:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nutritivne vrednosti velika odstupanja?  (Pročitano 4828 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #24 poslato: Avgust 15, 2013, 12:24:01 posle podne »

Bice da nisam dobro jeo, jednostavno nisam unosio dovoljno. Napravio sam novi plan ishrane i krecem u gym od nedelje pa cemo videti.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #23 poslato: Avgust 10, 2013, 10:49:00 posle podne »

Ok sa te strane, samo sto je uglavnom povrce zastupljeno u manjim kolicinama u nasoj ishrani ( uopsteno govoreci ), a pirinac, krompir, testenina i prosti hidrati su namirnice ciju kolicinu najradije povecamo.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #22 poslato: Avgust 10, 2013, 04:56:53 posle podne »

Ali hoce kolicina tog povrca :) kad pojedes pola kg karfiola bude ti i vise nego dosta... kad pojedes 450 gr graska bude ti taman xd a prakticno sa 450gr graska unese vise nego duplo uha...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Avgust 09, 2013, 09:41:13 posle podne »

Nece mu povrce napraviti znacajnu razliku, iako se i ono razlikuje po glikemijskom indeksu ( npr grasak, sargarepa, cvekla imaju vise secera ), ugljeni hidrati su ti kojima se manipulise.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #20 poslato: Avgust 07, 2013, 10:38:03 posle podne »

ako imas problem da uneses dovoljnu kolicinu ugljenih hdirata gledaj da jedes low fat junk hranu... ja koristim jafu na 1 kutiju od 150gr ima 6gr proteina 104 uha 13gr masti... samo nemoj da preterujujes a nebi zavrsio u prevelikom suficitu...
i generalno ja bi sto se unosa vlakna tice izbegavao hranu koja je na veliki volumen niskokaloricna kao jagode recimo,brokoli,karfiol... i vise se fokusirao na povrce koje je visekaloricno kao grasak i pasulj :)
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #19 poslato: Avgust 07, 2013, 10:27:30 posle podne »

ako stagniras a u kalorijskom suficitu si sa dobrim odnosom makronutrijenata onda je definitivno problem u treningu...
Ne znam da li se sve treninge drzis slicnog broja ponavljanja ako da ja bi presao na neki program koji koristi neliearnu periodizaciju znaci da menjas broj ponavljanja na istim vezbama iz trening au trening jedan recimo od 3x3-5 drugi 3x10-12... ukoliko svaku misicnu grupu treniras 1 nedeljno povecao bi i frekvenciju treninga na 2x i malo smanjo volumen znaci manje vezbi/serija po treningu
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #18 poslato: Avgust 07, 2013, 10:18:27 posle podne »

Velike su ove vrednosti za proteine i uh, tj. velike za mene, tesko da to mogu uneti. Max 150, ali ni to ne izguram svaki dan, prosek mi je 1.5g/po kg tt. Uz hleb, mleko, voce bude tu oko 2500kcal. 500-600g mesa, do 12-13 belanaca, 100-200g pirinca, ovsene. Ko znam mozda stagniram jer ne radim 'compound' vezbe tj. nisam to mogao kuci. Krecem od ponedeljka u gym pa cu videti kako to izgleda kroz par meseci sa sadasnjom ishranom.

Izbor namirnica je dobar ( slobodno ubaci i zumanca ), a ako je doslo do stagnacije menjaj nesto, u treningu ili u ishrani, "sokiraj" organizam.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #17 poslato: Jul 31, 2013, 02:01:36 posle podne »

Bacio sam oko na brzinu, koliko vidim u pitanju je klasicno povecavanje tezina, to i radim, ali u poslednje vreme izgled isti, a dizem teze i radim jace.  :-\
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #16 poslato: Jul 31, 2013, 01:52:21 posle podne »

Progressive overload izguglaj R1
Sačuvana
"scientia est potentia"
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Jul 31, 2013, 11:05:08 pre podne »

Velike su ove vrednosti za proteine i uh, tj. velike za mene, tesko da to mogu uneti. Max 150, ali ni to ne izguram svaki dan, prosek mi je 1.5g/po kg tt. Uz hleb, mleko, voce bude tu oko 2500kcal. 500-600g mesa, do 12-13 belanaca, 100-200g pirinca, ovsene. Ko znam mozda stagniram jer ne radim 'compound' vezbe tj. nisam to mogao kuci. Krecem od ponedeljka u gym pa cu videti kako to izgleda kroz par meseci sa sadasnjom ishranom.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #14 poslato: Jul 31, 2013, 12:01:29 pre podne »

pirinac i ovsene bi uvek trebao pre... jbg neko bez projanja kalorija i bilo cega drugog dodje do rezultata... mada ja mislim da ljudi koji broje(direktno ili indirektno) mogu lakse doci do zeljenih rezultata
sto se kalorija za dobijanje mase tice ne znam koliko si aktivan ali ja bi jeo 170 gr proteina 80gr masti 275 gr uha(to ti je 2500 kcal) meris se svako jutro i vidis u kom smeru tezina ide... gledaj da dobijes izmedju pola kg i 2kg mesecno po meni sto blize pola kg to bolje...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #13 poslato: Jul 30, 2013, 10:52:37 posle podne »

jos nesto, jel ovsene i pirinac merite pre ili nakon pripreme? :D nema teorije da mogu po obroku 100g ovsenih da pojedem, pa to je pola kesice skoro, to je pun tanjir :/ i na 175cm i ~75kg jel 2500kcal dosta za masu, kalkulatori kazu tako odprilike
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Jul 30, 2013, 10:35:48 posle podne »

Eh sto nisam od onih koji uzivaju u zivotu, ne pate se brojeci kalorije i proteine, a izgledaju odlicno. :'( Drug ni ne zna sta je protein, samo trenira kao lud, jede sta i kad stigne i ni grama sala.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #11 poslato: Jul 30, 2013, 10:32:04 posle podne »

jako zavisi od nacina pripreme... cak nije toliko bitno da li ces uzeti 22 ili 23 grama proteina na 100gr bitno je da uvek posmatras na isti nacin... znaci ako meris pre pripreme uvek pre ako meris posle uvek posle... za masu su ti bitnije kalorije da bi je uopste dobio moras jesti u suficitu a odnos makronutrijenata ce ti definisati odnos dobijenih masti i misica... moja preporuka ne ici ispod 1.8xtezina proteina dnevno i ne ici iznad 1.1xtezina u mastima
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #10 poslato: Jul 30, 2013, 10:22:59 posle podne »

Koliko 100g piletine ima kalorija? ja sam nasao podatak ~115kcal, to mi je nesto malo. Ispada po tome da ako unesem dovoljno proteina/uh/masti da sam i dalje u kalorijskom deficitu. ???

Takodje sta je bitnije za masu, broj kcal ili kolicine prot/uh i masti? Znam da je bitno i jedno i drugo, ali zanima me sta se desava u slucaju da se unese dovoljno ovih elemenata, a kalorijski unos bude nizi nego sto treba. Mada to je moguce samo ako meso ima ovako malo kalorija. Recimo za dzigericu sam nasao da ima 400+ kcal, na 100g.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 17 upita.