TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 01:15:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za ishranu  (Pročitano 3802 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Maj 16, 2013, 02:24:43 posle podne »

ne znam odakle si, ali ima parkova napolju koji imaju sasvim fino napravljen deo za vežbanje, bar da možeš da radiš zgibove, propadanja, trbušnjake... :)    dosta je ograničen izbor vežbi ako nemaš ništa od opreme - tegova, klupa...

što se tiče ovsenih probaj sa nekom od opcija koje sam gore navela, da ti ne dosadi... možeš im slobodno dodati cimet, suvo grožĂ°e... 
Sačuvana
Apex Predator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


Rage

« Odgovor #20 poslato: Maj 15, 2013, 03:46:41 posle podne »

Pozdrav drugari, sa ishranom ide dobro kao pre ubacio sam ovsene za dorucak obicno pojedem 150-200 gr onako sa vodom bez icega navikao sam, ubacio sam takodje i integralne testenine, jedino sa mesom kuburim (fin. poteskoce). Jedino sam prestao sa teretanom za mesec dana do polovine juna posto imam da isporavljam neke ocene 
pa ako neko moze da predlozi neki kucni plan vezbanja za nekih mesec dana inace uradim 14-15 serija sklekova(razlicite varijacije).
Sačuvana
asasa
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #19 poslato: Februar 11, 2013, 10:22:53 pre podne »

Hm, pokusacu neko meso da ubacim sa pirincem :) Inace imam jos jedno pitanje vezano za Testenine(Makarone) jesu li dobre, mislim na nutritivnu vrednost posto nikako nema one tablice na kesici, pa ako neko zna .... :)

Pa sta znam, mogu da prodju ponekad,ja licno ih ne volim, idem klasika pirinac,krompir,integralni hleb,ovsene,a kad sam na defku samo pirinac i ovsene..mada sve zavisi od coveka do coveka,ako su ti ok,konzumiraj ih.
Odlicne su ovsene ubacio bih ja i njih u ishranu ali stvarno posle prvog zalogaja ovsenih mi je muka i realno dodje mi da povratim... ne znam zasto :(

samo bih ti rekla - navikni se :)    Svi smo mi mrzeli ovsene ali kasnije se navikneš do te mere da ih obožavaš, to je bio i moj slučaj :) 

Evo daću ti par predloga kako da ih učiniš ukusnijim

1)  ovsene pomešaj sa mlekom i malo suvog grožĂ°a, dodaj malo cimeta
2)  izmešaj ih sa jajima i prži kao kajganu, dodaj masline za dekoraciju
3)  samelji ih u mlinu za kafu i napravi brašno od njih, dodaj malo mleka i jaja i peci kao palačinku
4) kupi za početak neki musli bez šećera sa raznim dodacima i dodaj malo ovsenih, da ih bude u većem procentu
5) skuvaj kašu, dodaj whey protein i malo cimeta npr. ili meda

evo stefolinhoo me je već poslušao :) to mi je omiljeni doručak ;)

Ovo pod brojem 1 i 3 sam ja isprobao i savrseno je,pogotovu palacinci! :D
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Februar 11, 2013, 09:37:17 pre podne »

Hvala na savetima, inace moze li se i pred trening ubaciti kao obrok?

ovsene i žitarice bih ti preporučila za doručak , a u toku dana možeš probati sa integralnim pirinčem (malo se duže kuva ali je jako zdrav) ili sa nekom integralnom testeninom (pogledaj u zdravoj hrani, preporuka za zlatiborski rezanac)  - mislim na izvore hidrata
Sačuvana
Apex Predator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


Rage

« Odgovor #17 poslato: Februar 10, 2013, 01:31:11 posle podne »

Hvala na savetima, inace moze li se i pred trening ubaciti kao obrok?
Sačuvana
asasa
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Februar 10, 2013, 01:01:01 posle podne »

Hm, pokusacu neko meso da ubacim sa pirincem :) Inace imam jos jedno pitanje vezano za Testenine(Makarone) jesu li dobre, mislim na nutritivnu vrednost posto nikako nema one tablice na kesici, pa ako neko zna .... :)

Pa sta znam, mogu da prodju ponekad,ja licno ih ne volim, idem klasika pirinac,krompir,integralni hleb,ovsene,a kad sam na defku samo pirinac i ovsene..mada sve zavisi od coveka do coveka,ako su ti ok,konzumiraj ih.
Odlicne su ovsene ubacio bih ja i njih u ishranu ali stvarno posle prvog zalogaja ovsenih mi je muka i realno dodje mi da povratim... ne znam zasto :(

samo bih ti rekla - navikni se :)    Svi smo mi mrzeli ovsene ali kasnije se navikneš do te mere da ih obožavaš, to je bio i moj slučaj :) 

Evo daću ti par predloga kako da ih učiniš ukusnijim

1)  ovsene pomešaj sa mlekom i malo suvog grožĂ°a, dodaj malo cimeta
2)  izmešaj ih sa jajima i prži kao kajganu, dodaj masline za dekoraciju
3)  samelji ih u mlinu za kafu i napravi brašno od njih, dodaj malo mleka i jaja i peci kao palačinku
4) kupi za početak neki musli bez šećera sa raznim dodacima i dodaj malo ovsenih, da ih bude u većem procentu
5) skuvaj kašu, dodaj whey protein i malo cimeta npr. ili meda

evo stefolinhoo me je već poslušao :) to mi je omiljeni doručak ;)
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2013, 07:48:09 posle podne »

Hm, pokusacu neko meso da ubacim sa pirincem :) Inace imam jos jedno pitanje vezano za Testenine(Makarone) jesu li dobre, mislim na nutritivnu vrednost posto nikako nema one tablice na kesici, pa ako neko zna .... :)

Pa sta znam, mogu da prodju ponekad,ja licno ih ne volim, idem klasika pirinac,krompir,integralni hleb,ovsene,a kad sam na defku samo pirinac i ovsene..mada sve zavisi od coveka do coveka,ako su ti ok,konzumiraj ih.
Odlicne su ovsene ubacio bih ja i njih u ishranu ali stvarno posle prvog zalogaja ovsenih mi je muka i realno dodje mi da povratim... ne znam zasto :(
Eh taj problem sam i ja imao.Ali sam pronasao ovde na forumu predlog,lepo stavio ovsene u mleko i dodao malo cimeta i suvog grozdja.Promeni ukus i nije problem jesti ih!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Apex Predator
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


Rage

« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2013, 07:11:15 posle podne »

Hm, pokusacu neko meso da ubacim sa pirincem :) Inace imam jos jedno pitanje vezano za Testenine(Makarone) jesu li dobre, mislim na nutritivnu vrednost posto nikako nema one tablice na kesici, pa ako neko zna .... :)

Pa sta znam, mogu da prodju ponekad,ja licno ih ne volim, idem klasika pirinac,krompir,integralni hleb,ovsene,a kad sam na defku samo pirinac i ovsene..mada sve zavisi od coveka do coveka,ako su ti ok,konzumiraj ih.
Odlicne su ovsene ubacio bih ja i njih u ishranu ali stvarno posle prvog zalogaja ovsenih mi je muka i realno dodje mi da povratim... ne znam zasto :(
Sačuvana
asasa
pedjoni986
Gost
« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2013, 06:04:27 posle podne »

Hrana u zeludcu moze da se vari i 3-4 sata, zavisno od XX faktora. U tankom crevu 'svi ti procesi' traju priblizno duplo (5-8h). Dok se hrana u debelom crevu zadrzava i do 24h!

Svi mi ovde vezbamo misice, ali nisam ubedjen da vezbamo zeludac, creva, jetru, sokove...

Zato je jedem 3 sata pred trening, jer hocu da budem siguran da zeludac ne radi nista. A da li ce organizam usvajati nutrijente bas iz tog obroka, nisam siguran. Ali iz onog prethodnog sigurno hoce.


Zavisi koja hrana, jaja se ne vare toliko dugo, teletina se vari dugo, mleko i mlecni proizvodi takodje dugo..ali sve namirnice se ne vare na isti nacin i isto vremenski,zato je kvalitetno znati sta kad jesti da ne bi se zeludac opterecivao ;)
Najbitniji procesi su u tankom crevu,kad dodje do debelog,zna se sta se dalje radi ;)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #12 poslato: Februar 09, 2013, 06:03:09 posle podne »

Hrana u zeludcu moze da se vari i 3-4 sata, zavisno od XX faktora. U tankom crevu 'svi ti procesi' traju priblizno duplo (5-8h). Dok se hrana u debelom crevu zadrzava i do 24h!

Svi mi ovde vezbamo misice, ali nisam ubedjen da vezbamo zeludac, creva, jetru, sokove...

Zato je jedem 3 sata pred trening, jer hocu da budem siguran da zeludac ne radi nista. A da li ce organizam usvajati nutrijente bas iz tog obroka, nisam siguran. Ali iz onog prethodnog sigurno hoce.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Februar 09, 2013, 05:46:36 posle podne »

Potrebno je i malo proteina da imas u rezervama kada odes na trening,da se telo snabdeva u toku treninga..

Slazem se sa 'rezervama' ali meso se sporo vari i sporo resporbuje. Neces ti dobijati aminokiseline u toku treninga od mesa koje pojedes sat, dva pred trening vec od od prethodnih obroka.
A koliko se po tebi meso vari ? Znaci od ujutru sto pojedes uvece ces svariti ? 2-3 sata je sasvim dovoljno za spektar aminokiselinski i priliv ka misicu i u toku treninga.

Niko ne moze odgovoriti tacno na to pitanje. Ali apsorpcija u gornjoj polovini debelog creva i tankom crevu je jako dug proces i naravno da zavisi od veoma mnogo faktora.


Upravo,ovo si sad fino napisao, ali mi se razlikujemo od neaktivnih ljudi jer nasa fizicka aktivnost ubrzava sve procese u telu,i plus kad neko jos genetski ima brz metabolizam ,onda mu je telo isprogramirano da sve obavlja brzo i kvalitetno da bi se misicne skupine hranile.. E sad kod onih neaktivnih koji nista ne rade varenje moze biti i celog dana naravno.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #10 poslato: Februar 09, 2013, 05:45:06 posle podne »

Potrebno je i malo proteina da imas u rezervama kada odes na trening,da se telo snabdeva u toku treninga..

Slazem se sa 'rezervama' ali meso se sporo vari i sporo resporbuje. Neces ti dobijati aminokiseline u toku treninga od mesa koje pojedes sat, dva pred trening vec od od prethodnih obroka.
A koliko se po tebi meso vari ? Znaci od ujutru sto pojedes uvece ces svariti ? 2-3 sata je sasvim dovoljno za spektar aminokiselinski i priliv ka misicu i u toku treninga.

Niko ne moze odgovoriti tacno na to pitanje. Ali apsorpcija u gornjoj polovini debelog creva i tankom crevu je jako dug proces i naravno da zavisi od veoma mnogo faktora.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Februar 09, 2013, 05:30:48 posle podne »

Potrebno je i malo proteina da imas u rezervama kada odes na trening,da se telo snabdeva u toku treninga..


Slazem se sa 'rezervama' ali meso se sporo vari i sporo resporbuje. Neces ti dobijati aminokiseline u toku treninga od mesa koje pojedes sat, dva pred trening vec od od prethodnih obroka.

A koliko se po tebi meso vari ? Znaci od ujutru sto pojedes uvece ces svariti ? 2-3 sata je sasvim dovoljno za spektar aminokiselinski i priliv ka misicu i u toku treninga.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2013, 05:02:21 posle podne »

Potrebno je i malo proteina da imas u rezervama kada odes na trening,da se telo snabdeva u toku treninga..


Slazem se sa 'rezervama' ali meso se sporo vari i sporo resporbuje. Neces ti dobijati aminokiseline u toku treninga od mesa koje pojedes sat, dva pred trening vec od od prethodnih obroka.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2013, 04:56:40 posle podne »

Hm, pokusacu neko meso da ubacim sa pirincem :) Inace imam jos jedno pitanje vezano za Testenine(Makarone) jesu li dobre, mislim na nutritivnu vrednost posto nikako nema one tablice na kesici, pa ako neko zna .... :)
Prost UH, par grama proteina, par grama masti, puno kalorija. To je ipak samo testo, nista vise
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 18 upita.