TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:27:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: totalni pocetnik, informacije za vise suplemenata  (Pročitano 2006 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2013, 03:17:55 posle podne »

uf, nemoj, animal cuts ima dosta, i previše stimulanasa i kofeina....  ne treba ti kofein i neće ti ni zafaliti, bez brige ;)
Sačuvana
rectalpinist
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2013, 04:36:20 posle podne »

BeastMode, hvala na obimom odgovoru! :) Sacekacu jos neki odgovor, da vidim kako se uklapaju razliciti odgovori pa na osnovu toga odlucim sta da uzmem. ako ima neko preporuku za nesto drugo sto ima istu funkciju kao navedeni suplementi nek navede, bas me zanima.

I ako je moguce, da mi kazete sta tacno taj hormon rasti radi jer sam sebi delujem pomalo sitno haha koja je tacno funkcija toga I sta ce tacno uraditi ako bih pio pred spavanje arginine? :)

Hvala jos jednom! :)

EDIT:

Umalo zaboravih, pijem oko 3-5l dnevno vode tako da se ne bojim dehidracije, ali zanima me ako bih uzeo sagorevac animal cut da li bih smeo istovremeno uzimati I kofein neposredno pred trening ako "zafali" ?
« Poslednja izmena: Maj 24, 2013, 04:38:37 posle podne od strane rectalpinist » Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2013, 04:28:37 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao :)
ehh , ovako ...

Beta Alanin - koristis oko 3-4g 20-30 min pre treninga , ja ga trenutno tako koristim i ono sto ces najverovatnije prvo osetiti je vise izdrzljivosti na treningu , pauze izmedju serija ce ti biti krace , neces osecati toliki zamor u misicima ... Moguce je da ce te peckati koza u toku treninga malkice , kao neki mali svrab na kozi , ali meni iskreno to ne smeta i vremenom se naviknes ...

Natrol EASY C - o njemu necu mnogo da ti pricam znas i sam ... samo cu da dodam da je razlika izmedju ovog i onog u tableticama u apoteci je izvor tog vitamina C (Vit C taj od 30 din je iz Askorbinske kiseline , mala mu je iskoristljivost i vrlo brzo prodje kroz organizam , dok je npr. kod ovog vitamina C iskoristljivost mnogo veca i ostace ti u organizmu mnogo duze)

Scitec MEGA ARGININE - Arginin je tako reci preduslov za dobru misicnu pumpu i vaskularnost , takodje se uzima 20-30 min pre treninga 3-7g (krenes sa 2-3g ako ti je ok onda ne menjaj doze , ako ti je ipak malo i ako ne osecas neku vidljivu razliku onda povecaj) ... Anabolizam je stanje(proces) izgradnje misica, anabolizam pokrecu neke aminokiseline (primarno L-Leucin ima najvecu ulogu tu) ... Mozes ga uzimati i pred spavanje za stimulisanje prirodnog lucenja sopstvenog hormona rasta , mada bi ti u tom slucaju ovo pakovanje kratko trajalo )

Sa Ginko Bilobom nemam nikakvih iskustava pa ne zelim da ti savetujem nista niti da ti pricam o njemu ...

Kofein - ponekad preeeeeeeeeedobra stvar :) Moze toliko da ti digne moral , motivise , da vise energije , samopouzdanja i  da ti pruzi taj "mentalni fokus" tj da imas vecu koncetraciju na treningu itd ... Njega uzimas isto 20-30 min pre treninga (mozes Beta Alanin , Arginin i kofein slobodno zajedno odjednom ) , 200mg ti je sasvim dovoljno , mozes da probas i sa 100mg u pocetku ... Uzimaj ga samo onda kada osetis da ti je potrebna dodatna motivacija itd itd ... Takodje moze da sluzi kao sagorevac jer pomaze u transportu masti u mitohondrije (pomaze sagorevanju masti) ... Pij dosta vode i pre treninga i u toku treninga da ne bi dehidrirao...

Sto se tice Animal Cut-a - lose si cuo , jedan od najjacih sagorevaca ... Izbacuje visak vode iz organizma , aktivira i pomaze sagorevanju masti , daje energiju , izdrzljivost , suzbija apetit itd itd ... Mada u tvom slucaju ti nije potreban ni jedan sagorevac samo regulisana ishrana i taj kofein ce napraviti cudo :)

Nadam se da sam pomogao , i ako sam negde pogresio neka me neko slobodno ispravi ... Pozz
« Poslednja izmena: Maj 24, 2013, 04:31:48 posle podne od strane BeastMode » Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
rectalpinist
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2013, 02:29:20 posle podne »

Pozdrav,
Zanimaju me neke stvari oko sledecih suplemenata kao i neki predlozi :)

Pre svega, ja sam pocetnik pa bi me zanimalo detaljno kako/kada koristiti sledece suplemente, da li mi odgovaraju i sl.

Prolab Beta-Alanine: Sto se ovog suplementa tice, procitao sam da utice na izdrzljivost i utice na sintezu karnozina koji se javlja u misicima i mozdanom tkivu. Interesuje me da li je predvidjeno da ga koristim kao generalno suplement bez obzira na cilj treninga (masa/definicja/kardio), jer sam tako planirao spram opisa buduci da utice na kogniciju (? koliko sam razumeo) i performansu na treningu. I naravno ako mislite da je to OK, recite mi gde je najisplativije kupiti ga i koliko. Zivim u Novom Sadu inace.

Natrol EASY C: jaca imuni sistem i smanjuje bolove u misicima posle napora. Pre svega me zanima da li ovde ima nesto sem C vitamina (jer ga mogu kupiti u apoteci za 30 dinara) i da li je isplativo jer kosta 800din. I da, isto bih ga konzumirao ka generalan suplement za sveokupno zdravlje.

Scitec MEGA ARGININE: pise da stimulise lucenje hormona rasta i odrzava misice u anabolizmu. Sta je to anabolizam tacno? I da li je uredu kupiti ovo takodje kao generalan suplement za zdravlje. I sto je najbitnije - da li je ovo nesto na foru steroida jer utice na hormone? ili je to vise fiktivni naziv za nesto drugo kad se kaze "hormon rasta" ? Kada se ovo treba uzimati i zasto i da li smem krljati kao vitamine pri preporucenoj dozi?

OMEGA 3 riblje ulje: o ovome znam da je super itd. samo me zanima koji je najbolje uzeti (spram proizvodjaca)?

Ginko Biloba: procitao sam o natrolovom ginkou i svidja mi se no zanimaju me vasa iskustva oko ovoga? da li je isplativo, da li funkcionise i kako? itd.



Napomena: Imam 20 godina, idem u teretanu na neku mesavinu kardio/liftinga sa ciljem da se izdefinisem, skinem salo (imam 85kg na 175cm) i eventualno malo misicne mase nabacim kasnije, no trenutno je cilj skidanje sala i definicija kao nusproizvod. :)

Pa bi me zanimalo kako bi ovi proizvodi uticali na moj tip treninga i cilj. da li su ok (koji ne/koji da)?

I da li bi ste mi preporucili jos nesto ili neke druge proizvode za generalno suplementaciju zdravlja umesto ovih koje sam naveo, ali da ostvarim iste cilj kroz njih: generalno zdravlje,imuni sistem, izdrzljivost na treninzima, i pojacanje kognitivnih sposobnosti.

...i hajd' da nabacim sve u jednu temu:

Dodatak:

Koje sagorevace masti da uzmem kako bih pre sagoreo sve? Mnogi su hvalili Animal cut, ali cujem da on u stvari samo cedi vodu iz sistema sto mi bas i nije cilj. Sa druge strane l-karnitin (cini mi se da je o njemu rec), cujem da je na biljnoj bazi i gotovo ne deluje... Sta vi mislite i koje su vase preporuke?

Pored toga, drug mi je rekao da je kofein dobar umesto sagorevaca. da jednostavno uzmem tabletu pred trening i dobijem malo energije, ubrzam sistem i onda sve ide brze.

Naravno pod sagorevace/kofein podrazumevam samo dodatak za treninge, a ne ono sto obicno pitaju "sta da pijem da smrsam". Dakle zanima me nesto sto deluje uz DOBAR trening. :)


Hvala unapred i izvinjavam se na ovolikom tekstu :D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.166 sekundi sa 17 upita.