TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 01:46:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NO2 Black  (Pročitano 2686 puta)
Lochpa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #6 poslato: April 23, 2013, 10:50:33 pre podne »

Hvala puno devojke, sjajne ste :). Sto se tice ishrane tu nemam nikakvih problema, znam na sta da se baziram upravo sto je MightyMO napisala. Interesovala me je iskljucivo suplementacija... Hvala jos jenom  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: April 23, 2013, 10:00:09 pre podne »

Suplementima koje si naveo - bcaa, protein - bih dala prioritet uvek (meĂ°u ostalim suplementima) i piješ ih tako kao što je Gorana navela - konkretno u dozama, 1 merica whey-a posle treninga sa vodom i bar 10 g bcaa, a pre treninga možeš isto bar 10 g bcaa sa vodom, whey možeš dodatno 1 mericu ujutru nakon ustajanja (ali ako imaš proteinski unos iz jaja npr, onda ne moraš).

Svalako, treba da imaš  u vidu da će uspeh zavisiti 80% iz ishrane - kojom treba da obezbediš visok unos proteina rasporeĂ°en u više obroka u toku dana (gradivna uloga) kao i da paziš na ugljene hidrate - da unosiš samo složene hidrate i u pravo vreme - ujutru i oko treninga, dok treba da ih izbegavaš u večernjim časovima, da jedeš što više vlakana (povrća), piješ dosta vode, i da unosiš umereno zdrave masti - maslinovo ulje, bademi sirovi... npr

Imamo poseban podforum ishrana ukoliko te više zanima. Ali to je to na šta treba da staviš akcenat i fokus
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: April 22, 2013, 11:57:29 posle podne »

Prakticno deluje kao NO reaktor. Arginin povecava koncentraciju azot oksida u organizmu, on je vazodilatator, tj povecava misicnu pumpu i dopremanje bitnih nutrijenata do misica. Tako ubrzava oporavak i dovodi do hipertrofije ( uz dobru ishranu i trening ). Protein i BCAA uzimas bez problema, mogu da idu zajedno. Whey nakon treninga, BCAA pre i posle treninga, ili u toku treninga.
Sačuvana
Lochpa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #3 poslato: April 22, 2013, 12:32:47 posle podne »

Pa mene prevashodno zanima kako deluje taj suplement, posto se nisam ranije sreo sa njim i nacin upotrebe je drugaciji nego kod onih u prahu, a i ne znam nista o njemu.Cilj mi je i  zelim da dobijem jace i ciste misice, masa me ne zanima puno. Visok sam 184 i imam 83 kg. Zelim da kombinujem i sa bcaa i sa proteinom, samo me zanima kako i u koje vreme sta da pijem ? Posto se ovaj NO pije pre dorucka i pre rucka pola sata. Da kazem jos, pio sam kreatin monohidrat, zavrsio sam sa njim pre malo jace od nedelju dana tacnije (14. aprila)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: April 22, 2013, 12:19:26 posle podne »

Videla sam na netu da je arginin AKG u pitanju u kombinaciji sa alfa lipoinskom kiselinom.

Može svakako da se kombinuje sa ostalim suplementima, protein i bcaa su itekako dobrodošli, posle treninga obavezno. Možeš ubaciti i neki kreatin - monohidrat ili kre alkalyn.

Sve zavisi kakvi su ti tačno cijlevi, o kojima nam nisi približnije rekao.
Sačuvana
Lochpa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #1 poslato: April 22, 2013, 12:04:16 posle podne »

Cao. Uzeo sam No2 black. Preparat je kupljen u Americi nema ga kod nas pa sam u nedoumici oko kombinovanja sa jos nekim suplementima. Ako neko moze da mi kaze sa cim je najbolje kombinovati (protein, bcaa) i kako ga kombinovati ? Suplement je u kapsulama i na nacinu upotrebe pise da se pije 4 kapsule 30 min. pre dorucka i 30 min. pre ruka.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.