TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:01:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Treba mi pomoc sa skidanjem viska kg  (Pročitano 3939 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Maj 27, 2013, 02:27:44 posle podne »

Pozdrav Tijana :)

pošto si već dobila savete za ishranu i trening, nadovezala bih se na suplementaciju - ne moraš žuriti sa suplementima dok ne staneš na dobru osnovu što se tiče ishrane i treninga.

Od suplemenata, ono što bi bilo dobro da imaš, čim redovno i jako treniraš - je protein.  Protein je suplement koji pomaže u oporavku, izgradnji mišića (bez brige, nećeš se nabildovati), ukusan je proteinski šejk i može čak i da zameni neki obrok po potrebi.

Ja bih ti takoĂ°e preporučila neki laganiji vitaminsko mineralni kompleks poput Natrol Take one energizer, kao i Omega 3- obavezno, dobre su i za kožu,kosu,nokte... :)

sa sagorevačima bih krenula malo kasnije, ako i kad doĂ°e do zastoja. Za sada samo kvalitetna klopa i trening.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Maj 26, 2013, 08:48:30 posle podne »


Ok, za pocetak imas plan,ako nesto ne stima, onda menjas , jer plan mora da se menja sa vremena na vreme, nije uvek isti.. A pokusaj bar da ti ne bude toliko kasno trening,da imas posle treninga vremena za jedan kompleksni uh+protein,i onda pred spavanje vlaknasti+prot+mast i bice sve ok :) .Samo hard samo tvrdo
imam ja posle vremena za jos jedan obrok, nije to problem... problem sa kojim se susrecem je novac, nije ovo bas jeftin pos'o  :P skinula sam 2 kg, mada to je verovatno samo voda..

a i dalje nisam sigurna u vezi ovog

Citat
Takodje sam citala da ne valja raditi trening sa tezinama i intezivni kardio posle takvog treninga posto kardio moze da sagori i misice? Da li bih trebalo da odvojim trening sa tezinama i kardio trening u razlicitim danima?
mada onda bih jedino mogla kardio da radim kada su mi dani odmora ali to opet ne bi bio odmor  ::)
i ovo

Citat
radila po 3 serije od 20 ponavljanja ili 4 serije od 15 ponavljanja od svake vezbe. Ne znam da li trebam da povecam serije a smanjim broj ponavljanja


Sto se tice broja ponavljanja i serijama zamaras se glupostima..opseg ponavljanja 6-15 (bar 50-60% serija do otkaza u zadnjem ponavljanju, ) ..A sto se tice kardia, mozes samo i tegovima za pocetak da mrsavis i da se zatezes, kardio je za finalne finese, mozes ga raditi kada god zelis nije bas toliko bitno, hrana ti je 70% uspeha..a to da nije nimalo jeftino,naravno da nije, skup je zivot generalno,ne samo za ovaj sport,nego uopste za sve..ali to nije razlog da seodustaje,u danima kada bas nemas finansija da ispratis klopu pojacaj jos vise trening i daj sve od sebe i tako ces jacati i mozak.. Nije kod nikog bajno,svi se snalazimo kako znamo i umemo..
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #16 poslato: Maj 26, 2013, 08:42:56 posle podne »


Ok, za pocetak imas plan,ako nesto ne stima, onda menjas , jer plan mora da se menja sa vremena na vreme, nije uvek isti.. A pokusaj bar da ti ne bude toliko kasno trening,da imas posle treninga vremena za jedan kompleksni uh+protein,i onda pred spavanje vlaknasti+prot+mast i bice sve ok :) .Samo hard samo tvrdo
imam ja posle vremena za jos jedan obrok, nije to problem... problem sa kojim se susrecem je novac, nije ovo bas jeftin pos'o  :P skinula sam 2 kg, mada to je verovatno samo voda..

a i dalje nisam sigurna u vezi ovog

Citat
Takodje sam citala da ne valja raditi trening sa tezinama i intezivni kardio posle takvog treninga posto kardio moze da sagori i misice? Da li bih trebalo da odvojim trening sa tezinama i kardio trening u razlicitim danima?
mada onda bih jedino mogla kardio da radim kada su mi dani odmora ali to opet ne bi bio odmor  ::)
i ovo

Citat
radila po 3 serije od 20 ponavljanja ili 4 serije od 15 ponavljanja od svake vezbe. Ne znam da li trebam da povecam serije a smanjim broj ponavljanja
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Maj 26, 2013, 08:36:17 posle podne »

bas ste se iznalupali gluposti za medalju ovde haha :)
@Tijana pa gledas celokupni dnevni kalorijski unos, nebitno je u koje doba dana/noci jedes.. meni je zadnji obrok u 2-3 am,pa skidam obime, pusti te stereotipe da se uvece ne treba jesti,zato gomila cura su pune celulita i strija u 20tim sto su mnogo bistre i prate blic zena dijete :)
Dakle pirinac nece da te ugoji posle treninga, jer si naravno trenirala i treba da obnovis resurse u telu a i neces posle treninga pojesti kilo pirinca,nego koliko si vec zacrtala zavisno od dnevnog plana (50-100 gr default) ... A i ponovo mora da napravis lepo dnevni plan i da budes u deficitu da bi skidala kg i zatezala telo ..koliki je tvoj deficit moras sama otkriti, ili da dobrano platis , jedno od ta dva ;)

@Gasha LP : podeli sa nama ko je idejni tvorac  da se treba trenirati uglavnom ujutru ? :D
Jasno. Pa imam dnevni plan a sto se tice deficita, vec sam napisala u mom prvom postu da mi je planiran deficit 25%  sa treningom 5x nedeljno..

Ok, za pocetak imas plan,ako nesto ne stima, onda menjas , jer plan mora da se menja sa vremena na vreme, nije uvek isti.. A pokusaj bar da ti ne bude toliko kasno trening,da imas posle treninga vremena za jedan kompleksni uh+protein,i onda pred spavanje vlaknasti+prot+mast i bice sve ok :) .Samo hard samo tvrdo
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #14 poslato: Maj 26, 2013, 08:29:10 posle podne »

bas ste se iznalupali gluposti za medalju ovde haha :)
@Tijana pa gledas celokupni dnevni kalorijski unos, nebitno je u koje doba dana/noci jedes.. meni je zadnji obrok u 2-3 am,pa skidam obime, pusti te stereotipe da se uvece ne treba jesti,zato gomila cura su pune celulita i strija u 20tim sto su mnogo bistre i prate blic zena dijete :)
Dakle pirinac nece da te ugoji posle treninga, jer si naravno trenirala i treba da obnovis resurse u telu a i neces posle treninga pojesti kilo pirinca,nego koliko si vec zacrtala zavisno od dnevnog plana (50-100 gr default) ... A i ponovo mora da napravis lepo dnevni plan i da budes u deficitu da bi skidala kg i zatezala telo ..koliki je tvoj deficit moras sama otkriti, ili da dobrano platis , jedno od ta dva ;)

@Gasha LP : podeli sa nama ko je idejni tvorac  da se treba trenirati uglavnom ujutru ? :D
Jasno. Pa imam dnevni plan a sto se tice deficita, vec sam napisala u mom prvom postu da mi je planiran deficit 25%  sa treningom 5x nedeljno..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #13 poslato: Maj 26, 2013, 06:57:01 posle podne »

bas ste se iznalupali gluposti za medalju ovde haha :)
@Tijana pa gledas celokupni dnevni kalorijski unos, nebitno je u koje doba dana/noci jedes.. meni je zadnji obrok u 2-3 am,pa skidam obime, pusti te stereotipe da se uvece ne treba jesti,zato gomila cura su pune celulita i strija u 20tim sto su mnogo bistre i prate blic zena dijete :)
Dakle pirinac nece da te ugoji posle treninga, jer si naravno trenirala i treba da obnovis resurse u telu a i neces posle treninga pojesti kilo pirinca,nego koliko si vec zacrtala zavisno od dnevnog plana (50-100 gr default) ... A i ponovo mora da napravis lepo dnevni plan i da budes u deficitu da bi skidala kg i zatezala telo ..koliki je tvoj deficit moras sama otkriti, ili da dobrano platis , jedno od ta dva ;)

@Gasha LP : podeli sa nama ko je idejni tvorac  da se treba trenirati uglavnom ujutru ? :D
« Poslednja izmena: Maj 26, 2013, 07:03:27 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #12 poslato: Maj 26, 2013, 06:17:06 posle podne »

Zato dolazimo do toga da moras trenirati ujutru :)
Vec sam napomenula da nisam u mogucnosti trenutno da treniram ujutru.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2013, 06:07:17 posle podne »

Zato dolazimo do toga da moras trenirati ujutru :)
?
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Gasha_lp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2013, 05:27:35 posle podne »

Zato dolazimo do toga da moras trenirati ujutru :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #9 poslato: Maj 26, 2013, 04:53:20 posle podne »

Broj kalorija > raspored UH
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2013, 04:42:27 posle podne »

Pirinac ,pirinac i opet pirinac :D
kaloricni pirinac sa tunjevinom kasno posle treninga za skidanje masnih naslaga? :o nesto mi to sumnjivo zvuci..  :P
mislila sam da ne bi trebalo jesti kompleksne UH uvece, vec vlaknaste uh u vidu salata..
Sačuvana
Gasha_lp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2013, 03:11:56 posle podne »

Iskreno,protiv sam svih mlecnih proizvoda koji su prosli industrijsku obradu,tako i sira bez masti. Mlecnoj industriji nije bitno nase zdravlje vec profit. Te masti nisu stetne kao masti iz margarina,ili rafinisanog suncokretovog ulja,slanine (u velikim kolicinama). Nemoj se plasiti masti iz mleka i mlecnih proizvoda,veci neprijatelji su slozeni UH,koji se ako se ne potrose,pretvaraju u masti,koje se taloze i cuvaju kao rezerve energije. Posle treninga,da,pirinac,kuvani krompir,makarone (integralne).
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2013, 02:46:53 posle podne »

Razmisljala sam da zamenim jogurt mlekom zbog ukusa.. Istina je da se hranljive materije sadrze u mastima, ali to bas nisu zdrave masti kao sto su to npr orasasti plodovi... Ella sir jedem iskljucivo zato sto je nemasan i zbog proteina.
Jeste predugo 2 sata za trening, ali to je bilo samo zato sto sam bila na kruznom treningu, od ponedeljka pocinjem sa programom, dve particije misica dnevno tako da to nece trajati vise od sat vremena. Posle treninga jedem tunjevinu ili piletinu kao protein, ali sta da ubacim kao UH?


Pirinac ,pirinac i opet pirinac :D
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2013, 02:25:49 posle podne »

Razmisljala sam da zamenim jogurt mlekom zbog ukusa.. Istina je da se hranljive materije sadrze u mastima, ali to bas nisu zdrave masti kao sto su to npr orasasti plodovi... Ella sir jedem iskljucivo zato sto je nemasan i zbog proteina.
Jeste predugo 2 sata za trening, ali to je bilo samo zato sto sam bila na kruznom treningu, od ponedeljka pocinjem sa programom, dve particije misica dnevno tako da to nece trajati vise od sat vremena. Posle treninga jedem tunjevinu ili piletinu kao protein, ali sta da ubacim kao UH?
Sačuvana
Gasha_lp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2013, 12:17:41 posle podne »

Pozdrav Tijana. Mogu ti dati savet sto se tice mlecnih proizvoda. Taj jogurt sto pijes sa 0% masti,vise zapravo i nije jogurt..sve hranljive materije se sadrze u tim mastima,tako da ne dobijas nutrijente iz tog jogurta,posebno iz ella sira. Informisi se malo na internetu,naci ces puno clanaka o tome.. Moja preporuka je da odes na pijacu,pronadjes baku ili tetu sa sela koja sama pravi sir od domaceg punomasnog mleka. Informisi se malo na internetu,naci ces puno clanaka o tome.
 Sto se tice tvog treninga,2 sata je predugo. Radis previse grupa misica,a malo im ostavljas vremena za odmor. Program koji ti je Danijel savetovao je skroz ok,ali gledaj da ti trening traje izmedju 45min i sat vremena,zaista,uz takvu balansiranu ishranu,ne treba ti vise. Ne zaboravi posle treninga unos UH i proteina u odnosu 2:1,za oporavak misica - podizes nivo secera (glukoze) u krvi,i nadoknadjujes rezerve glikogena u misicima.
 Inace,malo si poremetila bioritam. Ako moras uvece da treniras,posle vecere sacekaj 1-2 pre nego sto odes na spavanje. Preporuka je svakako da treniras ujutru,i tegovi i kardio. A ujutru ovsene probaj sa mlekom,i malo meda,ili napravi kajganu od jaja i ovsenih. Osim badema,ponekad pojedi kikirikija,oraha(koji sadrzi neverovatno puno esencijalnih aminokiselina,i moze zameniti meso),brazilskog ili indijskog oraha. Od voca,probaj avokado,koji je zaista genijalan,ima pregrst nutrijenata,posebno omega 3 masnih kiselina (zdravih masti). Svezeg povrca sto vise! To je to za sada,ako imas jos neko pitanje,slobodno pitaj ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 17 upita.