TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:41:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Treba mi pomoc sa skidanjem viska kg  (Pročitano 3940 puta)
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2013, 10:58:58 posle podne »

Cao daniel.t hvala sto si odgovorio :) Svaka cast na skidanju kg i jos uz to zatezanje misica, za pohvalu :)
Samo da kazem da nisam osoba koja lako odustaje i kada nesto pocne mora to da zavrsi do kraja tako da sam sakupila novac za 6 meseci teretane i jos skupljam za dalje pa cu skupljati i za vitamine i whey.

Ok, od sada cu raditi dva dana pa cu uzimati pauzu i tako u krug.
Jedino sto mi je nejasno su serije i ponavljanja. Na forumima kazu jedno, a u mojoj teretani drugo. Ne deluju mi kao laici i da ne znaju o cemu pricaju ali sam po njihovom savetu radila po 3 serije od 20 ponavljanja ili 4 serije od 15 ponavljanja od svake vezbe. Ne znam da li trebam da povecam serije a smanjim broj ponavljanja i ako da, zanima me zasto je to tako :)

I danas mi je receno da bi mogla da odvojim kardio i vezbe sa tegovima, ali posto ne mogu ujutru da radim kardio, jedino da ga radim danima kad mi je odmor, mada to onda bas ni ne bi bio odmor zar ne.. :) samo se bojim da taj intezivni kardio koji radim na kraju svakog treninga mi ne ponisti sve sto sam radila sa tezinama...
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2013, 07:37:01 posle podne »

Pozdrav!

Ja nisam strucan i ima ovde mnogo strucnijih od mene, ali cu ti ja iz licnog iskustva reci sta po meni mozda treba da promenis. Ja sam imao slican problem kao ti, i uspeo sam za nepunih 7 meseci da skinem 23 kg, dobijem nesto misicne mase, zategnem sve misice, sredim ishranu i treninge na najefektivnije moguce za moje fizicko stanje i dizem skoro tri puta vece tezine nego na pocetku.

Ishrana koju si navela je slicna mojoj i nemoj da se tripujes oko jela u 23h. Ja ima kada jedem i u 1h nocu, jer mi je posao takav da nikada ne znam kada ce me zvati da radim do 3h ujutro. Ja sam na kalorijskom deficitu od oko 1000 kalorija dnevno, s tim da je meni BMR mnogo veci nego tebi, sto meni rezultira sa skidanjem od oko 3-4 kg mesecno i to je po meni sasvim OK. Preko toga ne bi ni bilo dobro. Jedina razlika izmedju tvoje i moje ishrane je sto ja koristim dosta suplemenata, pa recimo ujutro ovsene ne pravim sa jogurtom, nego sa whey proteinom, razmucenim u vodi, a drugi proteinski sejk pijem odmah posle treninga, sa malo dekstroze i to gadjam da mi uvek bude izmedju rucka i vecere, pa mi to dodje kao drugi medju obrok. Osim toga uzimam omega 3 riblje ulje i multi vitamin - multi mineralni kompleks. Sa proteinima i vitaminima po meni mozes da pocnes i odma, a za neke sagorevace jos cekaj malo...

Sto se treninga tice, ako ne mislis samo da gubis kile, nego i da sredjuejs misice, mislim da treba da poslusas devojku iz teretane i da radis dva dana, pa dan pauze, pa dva dana, pa opet pauza. Ja sam razdvojio trening po grupama misica, ali ih menjam svake druge nedelje, da mi ne dosadi, pa recimo ove nedelje radim:

- biceps i grudi
- noge i donja ledja
- pauza
- stomak i gornja ledja
- ramena i triceps
- pauza

Ja radim tako da za svaku grupu misica radim po, u proseku, 5 vezbi, sa po 4 serije od 10-12 ponavljanja, osim kod nogu i donjih ledja, jer mi za noge treba jedno 8 vezbi, a za donja ledja 2-3. Izmedju serija pravim oko 30 sekundi pauze, a izmedju vezbi minut do dva, pa taj deo sa tegovima i spravama zavrsim za max 45 minuta i onda posle toga ubacim 45-60 minuta trake, ali ne visokog intenziteta, nego gledam da mi puls konstantno bude u vrhu fat burning zone.

Triceps mozes da zategnes i tek kako, samo je potrebno strpljenje i rad.

Verovatno ce te jos drugi posavetovati, ali ako te nesto jos interesuje, pitaj... Parafraziracu Alena: Treba da probas i sama zakljucis sta tvom organizmu najvise odgovara.
Sačuvana
Tijana_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2013, 06:00:11 posle podne »

Pozdrav! Ja sam Tijana i imam 21 godinu. :) Citam forum par nedelja i imam par pitanja. U kratkim crtama cu vam ispricati moju pricu.

Pre 3 godina sam skinula 50 kg ovom ishranom (sto bi neki rekli bodibilderskom ishranom) ali bez ikakvog treninga.
Do sada mi se nije vratila kilaza iako nisam nastavila striktno da se hranim na taj nacin, ali zato imam problem vrlo opustenih tricepsa i ostao mi je visak na stomaku i kukovima. Trenirala sam aerobik poslednjih godinu dana ali nisam vodila racuna o ishrani tako da je to rezultiralo samo u jacim misicima u nogama tako da sam zadovoljna sto se makar nogu tice.

U svakom slucaju, imam oko 15kg viska koje sam konacno resila da sredim i ponovo sam zapocela sa ishranom pre 20 dana i prvi put zakoracila u teretanu.
Visina: 186
Tezina: 89
BMI: 25
TDEE: 2,705kcal
Planiran deficit 25%  sa treningom 5x nedeljno - 2,029kcal

Primer ishrane:
D: 40g ovsenih sa 200ml jogurta 0% masnoce ili 4-5 belanca sa mladim lukom
U: pomorandza
R: 150gr piletine sa 200gr krompira, ili 200gr oslica sa nekim drugim povrcem
U: 50gr badema
V: Tunjevina sa 100gr ella sira ili salatom, ili 150gr piletine sa ella sirom

Da napomenem da nazalost ne mogu da radim kardio ujutru i da mi dorucak obicno pocne oko 13h-14h.
U 23h zavrsavam sa treningom pa onda sledi obrok od proteina i ella sira. Zanima me da li to sto kasno jedem moze da me znatno nazaduje sto se i ishrane i treninga tice?

Medjuobroke tj uzine trenutno bas ne postujem cesto sa obzirom da od starta dana krecem kasno da jedem, obicno treniram posle rucka i nekako mi bas ne ide da odmah posle treninga jedem zdrave masti nekako se plasim da ne pokvarim sve sto sam uradila na treningu..
Interesuje me da li bih mogla ujutru jos nesto umesto ovsenih da jedem posto mi je malo mucno da sazvacem a i gladna sam posle njih..

Sto se tice treninga, 20 dana sam na kruznom treningu, radim
1 dan - noge
2 dan - gornji deo tela
3 dan - noge
4 dan - odmor
5 dan - gornji deo tela
6 dan - noge
7 dan - odmor

Trening mi traje 2 do 2 i po sata. Zagrevam se na kardio spravi 5 minuta pa zapocinjem trening sa tezinama. Posle treninga sa tezinama radim kardio 30-45 minuta.
Zanima me da li bih na drugaciji nacin trebalo da rasporedim trening, posto mi je juce devojka koja radi u teretani rekla da treba da treniram dva dana pa da pravim pauzu i tako u krug, posto sam juce jako tesko radila iskorak sa upalom misica... I da li je sada vreme da prestanem sa kruznim treningom i pocnem svaki dan da radim odredjene particije misica iako i dalje svaki drugi dan imam upalu nekog drugog dela tela?
Takodje sam citala da ne valja raditi trening sa tezinama i intezivni kardio posle takvog treninga posto kardio moze da sagori i misice? Da li bih trebalo da odvojim trening sa tezinama i kardio trening u razlicitim danima?

Da li je moguce oblikovati vrlo opustene tricepse u teretani ili je to ipak resivo samo operacijom?

Zanima me i da li su mi trenutno neophodni suplementi ili bih to trebalo da ubacim posle par meseca treninga u teretani?


To bi bilo to, nadam se savetima i da nisam previse udavila  :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.