TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:26:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kazein  (Pročitano 33999 puta)
Nitro
Gost
« Odgovor #135 poslato: Septembar 24, 2009, 11:13:42 posle podne »

ja pijem jednu..mozes ti i deset ako imas pare
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #134 poslato: Septembar 24, 2009, 08:46:50 posle podne »

Jel dovoljna jedna merica za taj obrok pred spavanje ili je ipak malo?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #133 poslato: Septembar 24, 2009, 04:36:03 posle podne »

@ Nitro   Ma gde uvredio. Mene ustvari ovakve stvari naj vise interesuju, ali se tesko nalaze.
@ Coolic  Dolazim sutra ili subotu garant.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #132 poslato: Septembar 24, 2009, 03:33:00 posle podne »

Lupio sam jer sam tako procitao na forumu ;D I dobro je sto si napisao da ljudi koji nisu znali (kao ja ;D) shvate razliku.
A koliko je kalcijum kazeinat losiji od micelarnog kazeina? Tj. sta mu je losije ak. profil, apsorpcija...?

dobro je da se nisi uvredio jer mi to i nije bila namera...Pa razlika je samo u nacinu obrade,micelarni je najsitniji i najcistiji oblik kazeina...K.K se dobija nekim vrenjem neceg sa kalcijumom koji to izaziva cini mi se ,al ako nije tako nek me neko ispravi jer mi nije privlacilo paznju...naravno da je micelar bolji...ali kazem ti odlika svih mic kazeina je malko ukus krede..tj kredast a K.k-kao guma...ovaj ima oba stim sto se u prvih (ako ima 500ml tecnost) 100ml zestoko oseca u penastom delu kredast ukus a posle je kao puding...sto opet kazem verovatno znachi da odnos nije toliko jadan u ruku micelarnog :)
Sačuvana
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #131 poslato: Septembar 24, 2009, 03:03:49 posle podne »

Ako prodam woofer, uzecu taj pro long

LOL
Sačuvana
two more...no matter what...!
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #130 poslato: Septembar 24, 2009, 01:29:53 posle podne »

Ako prodam woofer, uzecu taj pro long da ga probam cisto, a i da se ima u steku kada nema elle  :)

@Nikolic
Ajde dolazi vise, ubudja se ovaj whey kod mene  ;D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #129 poslato: Septembar 24, 2009, 12:26:16 posle podne »

Lupio sam jer sam tako procitao na forumu ;D I dobro je sto si napisao da ljudi koji nisu znali (kao ja ;D) shvate razliku.
A koliko je kalcijum kazeinat losiji od micelarnog kazeina? Tj. sta mu je losije ak. profil, apsorpcija...?
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2009, 12:29:36 posle podne od strane Nikolic » Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #128 poslato: Septembar 24, 2009, 11:09:16 pre podne »

@ coolic ja upravo tako i radim...ali neznam zasto svi misle da moraju ellu da jedu kao zadnji obrok

@ Nikolic .Pre nego sto kazes nesto razmisli 2 puta jer si sad lupio...Ella u sebi sadrzi prirodni ,denaturisani KAZEIN....KALCIJUM KAZEINAT i MICELARNI KAZEIN su ti fabricki i hemijski obradjeni kazein,hidrolizovani radi izdvajanja od ostalih primesa....tako da ella sigurno nemoze da sadrzi ''micelarni kazein'' ..ELa kao i svaki drugi mlecni proizvod sadrzi mlecni protein koji je delom kazein i delom whey...to je kao kada bi rekao da imas IZOLAT WHEYA u SIRU...pobogu razmisljajte malo

Ako si procitao moj post vrlo dobro sam rekao da mislim da je odnos micelarnog i k,k ovde dosta dobar...a i da nije..Jel si probao micelarni cist  ;)nekad pa znas kako izgleda?

@ pansport team NE MENJAJTE MI POSTOVE AKO OCETE OBRISITE IH I ONDA OSTAVITE DA NE ZNANJE I ZABLUDE NEKO PROCITA
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2009, 11:35:11 pre podne od strane Nitro » Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #127 poslato: Septembar 24, 2009, 12:30:25 pre podne »

Sto se tice kvaliteta Ella je bolja jer sadrzi micelar kazein a u Pro longu imas mesavinu kalcijum kazeinata i micelarnog kazeina. E sad sa finansiske strane Pro long te kosta oko 2300din na kartici i za te pare imas 720gr cistiog proteina. Dok kod Elle ista kolicina proteina kosta oko 1730din, dobro kod Elle imas 20% whey, ali je opet jeftinije ;D Tako da ti je Ella bolja varijanta. Mada nije lose da se ima jedna kantica u stek kad nestane Ella ili kad te mrzi da je jedes ;)
p.s. dolazim za koji dan u Le, javicu ti...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #126 poslato: Septembar 23, 2009, 11:26:36 posle podne »

A koliko je ovaj Pro long adekvatna zamena za hranu, tj. Ellu? Da li se moze koristiti kao taj poslednji obrok umesto Elle i koliko je to o.k?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Nitro
Gost
« Odgovor #125 poslato: Septembar 22, 2009, 10:43:23 pre podne »

E ovako,probao sam pro long i mogu reci da sam prijatno iznenadjen...UKUS JE barem meni ,fantastican,od cokolade..potseca na ono strano nemacko kakao-cokoladno mleko,il puding cokoladni...Ono sto me je stvarno odusevilo je to da ocigledno odnos kalcijum kazeinat/micelarni kazein nije toliko ogroman u ruku kalcijum kazeinata...posto na povrsini shejka kad krene da se pije oseti se ''kredast'' odnosno chalky ukus..a to je odlika  micelarnog kazeina .E sad na jednu mericu od 25g imate 20g proteina...tako da na 30g bi bilo eventualno 3g manje nego whey,sto je delimicno dobar procenat proteina... sa druge strane nisam bas pristalica sciteca zbog nekih stvari koje znam al ovaj proizvod izgleda savim pristojno i mislim da se isplati za ove pare
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #124 poslato: Septembar 21, 2009, 11:07:26 pre podne »

verujem i ja da je extra ukus probacu ga ovih dana...ono sto jos uvek neznam je kakav mu je kvalitet i sta to oni stavljaju unutra...al to izgleda nikad necu saznati...posto znam da scitec nije ni blizu vrhu dobrih kompanija
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #123 poslato: Septembar 20, 2009, 11:22:33 posle podne »

 8) 8) 8)

znajuci scitec,verujem da je extra ukus  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Nitro
Gost
« Odgovor #122 poslato: Septembar 17, 2009, 10:59:38 pre podne »

Cisto da pitam pre nego sto kupim da probam...Zanima me ko je do sad pio Scitec Pro long...Da li je gust kao i ostali cisti kazeini,posto bi trebali da imaju vecu gustinu i kako se ponasa recimo na 3dl dal je i dalje gust ili slabije?..zatim koji ukusi su mu dobri i koje imate u ponudi...i na kraju kakva je cokolada  :D  XD
Sačuvana
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #121 poslato: Septembar 01, 2009, 09:12:38 pre podne »

Hmm pa pazi Franc ,obicno su te mesavine ukusnije od cistog kazeina,a jagoda ili bilo koji vocni ukusi uvek imaju obicaj da malo pene :P
UN Protein Sensation81 :) :) :) :) mmmmm
Sačuvana
two more...no matter what...!
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.