TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 04:08:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko kilaze  (Pročitano 1912 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Maj 29, 2013, 04:56:07 posle podne »

uf, teško bez prave hrane možeš nešto da uradiš po pitanju kvalitetne mase...

kao što je već rečeno u postu iznad, što ne probaš sa običnom integralnom kiflom, u nju staviš komad mesa, ili tunjevinu... vrlo jednostavno i praktično

možeš jesti umereno keks, banane, orašaste plodove (badem,lešnik itd...)  to je sve super i ultra kalorično, ali moraš unositi i proteine - jaja, meso, ribu, mladi sir...

probaj da doručkuješ kvalitetno kod kuće pre škole , npr jaja i crni hleb, sa jogurtom, a izmeĂ°u da ubaciš bademe, lešnike, banane, proteinski šejk... i kad doĂ°eš kući onda ručak
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #12 poslato: Maj 29, 2013, 04:23:37 posle podne »

Nije da nemam novca nego moji roditelji nece mi dozvoliti da kupujem te suplemente,nije mi problem da dobijem "salo" samo da rezultati budu brze vidljivi nisam neki fanatik da zelim cistu misicnu masu,meni je cilj gojaznost.
Ne jedem redovno jer ponekad nemam vremena,cesto preskocim dorucak pa dok dodjem iz skole oko pola 3 tako i rucak ponekad pa mislim izgubljeni dorucak i rucak zameniti nekom hranom koju "lako" jedem i mogu kupiti u prodavnici blizu skole,citao sam po netu kako je potrebno 3000kcal da se unosi dnevno za prosecnog coveka pa mi ova sulucija delovala idealno.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #11 poslato: Maj 29, 2013, 01:07:49 posle podne »

900 gr keksa je mnogoo... Gledaj, nije bitna samo kalorija kao kalorija vec izvor istih... Hocu reci nisu iste kalorije iz keksa i belog mesa.

Ti treba da pojacas unos kompleksnih hidrata, znaci pirinac, ovsene, krompir. I naravno sto vise proteina iz mesa, jaja, ribe, sira...

S obzirom na tvoju kilazu, nece tebi ni keks smetati ali ne treba to da ti bude osnovna namirnica i da se oslanjas samo na te kalorije tj na 900 gr keksa kao zamenu za obrok...

Sto se tice zamene za obrok, ako nemas para za neki blend ili makar whey, uzmes fino integralnu kiflu stavis mesa ili tunjevinu i eto obroka.

Teretana ne smanjuje rast, to je glupost i mit...
« Poslednja izmena: Maj 29, 2013, 01:10:22 posle podne od strane Stefan991 » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #10 poslato: Maj 29, 2013, 06:32:20 pre podne »

Bas zato nekada nemam vremena da jedem,pa bi mogao smazati keks ako unosim u organizmu supu ili corbu da li ce se rizik smanjiti od nekih problema koji se mogu dogoditi,naravno unosim i proteine (najvise jedem pilece meso,ribu,jaja i pijem dosta mleka),sto se tice teretane jos mi je rano koliko sam informisan smanjuje rast u ranim godinama.
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #9 poslato: Maj 29, 2013, 12:39:01 pre podne »

Interesantno je to da smo iste visine i kilaze , pocni da treniras vise ces jesti , mene je trening u teretani podstakao da jedem vise, jedi zdravu hranu povremeno junk uzmi neki gainer da ti olaksa malo,citaj vise vjeruj mi ja sam se ugojio na 56 ali to je bilo kvalitetnih 3 kilograma i razbolio se prije nedelju dana i odmah smrsao ponovo na 53 , samo se trudi i budi uporan rezultat mora doci.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2013, 01:56:29 posle podne »

pročitaj ponovo Goranin prvi post, jer tu je navela sve što treba da jedeš - odnosno na čemu da insistiraš... 

keks kao keks uglavnom ima dosta masti, šećera, puno ugljenih hidrata i trans masti a malo proteina - kao neka užina povremeno je ok ali da svaki dan jedeš 900 g keksa nije malo niti je dobro

povećaj voće, jaja, meso , ribu, krompir, testenine, žitarice, oraate plodove... to je kvalitetna hrana
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #7 poslato: Maj 28, 2013, 12:27:02 posle podne »

Zanima me koliko kalorija trebam unositi,i koliko kalorija ima keks avala pise 100gr keksa sadrzi 440kcal ako se ne varam,ako je to istina onda celo pakovanje 900gr trebalo bi sadrzatii oko 4000kcal i da li moze nesto krenuti po zlu ako previse jedem keksa,mislim svaki dan da pojedem po 900gr,neko voce (jabuka,banana),2/3 case mleka,2 przena jaja,pomfrit i ribu.
Da li moze doci do "slepljenja creva" ili drugih problema?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Maj 23, 2013, 09:38:50 posle podne »

Nemam problema sa apetitom,nego nekada nemam vremena da jedem od skole i retko kad doruckujem uglavnom uzina u skoli rucak i vecera,i u medjuvremenu ako nesto pojedem.
Uglavnom me mrzi da jedem posto kad sednem posle skole za kompijuter tesko da ustanem dok ne odem da spavam,sad ce raspust pa ce biti vise slobodnog vremena za jest :D

Pa ti nemas problem sa kilazom, ti samo ne jedes dovoljno, kako si ovo napisao, ne znam da li se hranis dovoljno za samo osnovne potrebe organizma. Mislim da ne bi bilo lose da uzmes neki vitaminsko mineralni kompleks posto se vec tako hranis, nece ti on zameniti ono sto trebas uneti putem ishrane ali ces bar uneti osnovne vitamine i minerale.

Jeste, ide leto, bice vise vremena ali ces se vise znojiti, pa se jede laksa hrana i nece ti biti lako da dobijes na kilazi.
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2013, 12:37:45 posle podne »

Uredu,hvala puno na savetima trudicu se pridrzavati ih.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2013, 11:36:21 pre podne »

Nemam problema sa apetitom,nego nekada nemam vremena da jedem od skole i retko kad doruckujem uglavnom uzina u skoli rucak i vecera,i u medjuvremenu ako nesto pojedem.
Uglavnom me mrzi da jedem posto kad sednem posle skole za kompijuter tesko da ustanem dok ne odem da spavam,sad ce raspust pa ce biti vise slobodnog vremena za jest :D

prva stvar, nateraj se da doručkuješ, bar malo... žitarice, integralni hleb, jaja... šta god voliš

druga stvar, ako te mrzi da jedeš nećeš se nikad ugojiti

treća stvar, manje kompa i više vežbanja

četvrta stvar, manje izgovora, raspust nije rešenje.... veruj mi sa godinama se samo nagomilavaju obaveze

mlad si, tako da ima vremena za tebe, samo što se pre odlučiš šta želiš tim bolje za tebe ;)

jer očekuješ pomoć od nas, što svakako možeš da dobiješ, ali savet sam po sebi ne znači ništa ako nećeš da ga primenjuješ
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2013, 10:19:21 pre podne »

Nemam problema sa apetitom,nego nekada nemam vremena da jedem od skole i retko kad doruckujem uglavnom uzina u skoli rucak i vecera,i u medjuvremenu ako nesto pojedem.
Uglavnom me mrzi da jedem posto kad sednem posle skole za kompijuter tesko da ustanem dok ne odem da spavam,sad ce raspust pa ce biti vise slobodnog vremena za jest :D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2013, 10:20:08 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao :-)

Posto si u godinama kada intezivno rastes i razvijas se, prakticno mozes sve da jedes bez problema, a ja cu ti napisati sta bi pretezno trebalo da ti bude zastupljeno u ishrani.
Proteine dobijas iz mesa, belog i crvenog, ribe, jaja, mleka i mlecnih proizvoda, zdrave masti iz maslinovog ulja, kostunjavog voca ( bademi, lesnici, orasi, pistaci..), a kvalitetne ugljene hidrate iz ovsenih pahuljica, krompira, pirinca, testenina - ponekad...Sto se tice hleba, mozes jesti crni ili integralni, s obzirom da zelis masu mozes i beli, ali su prva dva bolja varijanta. Vitamine i minerale ces uneti sa vocem i povrcem, povrce mozes jesti u velim kolicinama.
U principu, moraces da dosta pojacas ishranu, da jedes i kada ti se ne jede i nisi gladan, skoro na silu. Moras imati barem 4 jaka obroka u toku dana i neku uzinu, zavisi kako ti bude odgovaralo, da jedes redovno i ne preskaces obroke.

Kako se ti trenutno hranis? Da li imas problem sa apetitom?
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2013, 09:24:19 posle podne »

Pozdrav svim clanovima,molio bih neku strucnu pomoc posto imam problema sa kilazom.Dakle imam 16god visok sam oko 173cm tezina 50-53kg ,pokusavao sam vise puta da se ugojim i nadao se da cu samim tim izvuci "malo u visinu" ali bezuspesno   ,nisam neki strucnjak ne znam se pravilno hraniti,sto se tice aktivnosti vozim bicikl nekad na duzim relacijama nekad po gradu.
Voleo bih 80/85kg da imam jer sam celog zivota bio mrsav i ako se sad to ne promeni nikad nece,i zanima me koji vitamine trebam piti citao sam negde da su kalcijum i jos neki vitamini izuzetno dobri za rast i cvrstinu kosaka
Sta bi najvise trebao jesti da bi nabavio masu,koliko puta dnevno a da ne konzumiram suplemente?
Mislim na zdravu hranu koja se moci naci u nasim marketima.

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.