TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:25:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc,pocetnik  (Pročitano 5090 puta)
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #24 poslato: Jun 20, 2020, 10:52:44 pre podne »

Ako kojim slucajem moras da se odlucis za przenje najbolji izbor je domaca svinjska mast, maslac, kao i kokosovo ulje....
Hvala na savetima,potrudicu se da ispoštujem sve maksimalno.Za sada sam zadovoljan kako sve to ide.Hvala mnogo
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Jun 20, 2020, 09:19:03 pre podne »

Ako kojim slucajem moras da se odlucis za przenje najbolji izbor je domaca svinjska mast, maslac, kao i kokosovo ulje....
Sačuvana
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #22 poslato: Jun 20, 2020, 07:50:10 pre podne »

skuša i oslić su odličan izbor, trebalo bi napomenuti da je "svarljivost" ribljeg "mesa" mnogo lakša, jer ima manje vezivnog tkiva...a svakako da je "sveža" riba bolja od konzerviranih varijanti...

kako spremš oslić i skušu? pečenje, kuvanje?
U peci koja radi na bazi toplog vazduha i pare,dodje kao peceno ali bez dodavanja ulja ili masti.Dok meso spremam na palminom ulju da bi malo omekšalo da ne ostane zilavo junetina i belo meso.Tako spremam i povrće na bazi pare i dinstanu sargarepu uz malo belog luka,naravno ako smatrate da je pozeljno da na taj nacin unosimo povrce?
« Poslednja izmena: Jun 20, 2020, 07:57:09 pre podne od strane Miško12 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jun 19, 2020, 10:09:30 posle podne »

skuša i oslić su odličan izbor, trebalo bi napomenuti da je "svarljivost" ribljeg "mesa" mnogo lakša, jer ima manje vezivnog tkiva...a svakako da je "sveža" riba bolja od konzerviranih varijanti...

kako spremš oslić i skušu? pečenje, kuvanje?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #20 poslato: Jun 19, 2020, 07:19:14 posle podne »

Svaki drugi dan je odlicna opcija, ja tako često radim. Sasvim dovoljno vremena da se tijelo oporavi. Naravno ako imamo odredjenu granicu po misicnim partijama.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #19 poslato: Jun 19, 2020, 03:27:39 posle podne »

Probaj posle dva dana treninga da ubaciš dan odmora, pa onda noge, ramena. Mislim, idealno bi bilo trening-pauza-trening, kad već imaš 3x nedeljno....
Za ribu sam uvek za. Kada imaš više vremena da se posvetiš kuvanju ubaci u jelovnik skušu, oslić, neku rečnu, šta voliš...ugl.da ne bude samo konzervirano
Naravno mogu i tako svaki drugi dan trening cak bi mi i dobro došlo,sto se tice spremanja obroka imam mogućnost u sklopu mog posla je i kuhinja gde mogu spremiti i skuvati tu imam izbor ribe sukuša i oslic.
Sačuvana
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #18 poslato: Jun 19, 2020, 03:11:27 posle podne »

Koja je testenina u pitanju, ako nije tajna, proizvodjac? Pored tunjevine i sardine mogu biti dobar izbor...mozes ubaciti i pirincane galete...

Budi realan u ocekivanjima, 2-3 kg lean mase je odlicno...
Integralna testenina proizvodjač Conad Italija
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Jun 19, 2020, 02:35:56 posle podne »

Probaj posle dva dana treninga da ubaciš dan odmora, pa onda noge, ramena. Mislim, idealno bi bilo trening-pauza-trening, kad već imaš 3x nedeljno....
Za ribu sam uvek za. Kada imaš više vremena da se posvetiš kuvanju ubaci u jelovnik skušu, oslić, neku rečnu, šta voliš...ugl.da ne bude samo konzervirano
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Jun 19, 2020, 02:32:57 pre podne »

Koja je testenina u pitanju, ako nije tajna, proizvodjac? Pored tunjevine i sardine mogu biti dobar izbor...mozes ubaciti i pirincane galete...

Budi realan u ocekivanjima, 2-3 kg lean mase je odlicno...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #15 poslato: Jun 18, 2020, 07:21:15 posle podne »



Poštovanje hvala na savetu,poceo sam sa planom ishrane pahuljice,jaja,mladi sir,pirinac,krompir,meso belo crveno,kikiriki,umesto ribe uzimam tunjevinu ako moze takva zamena?Moze li se ubaciti integralna testenina ponekad umesto pirinca?Sa kilazom nisam mnogo napredovao 2-3kg ali sam znatno dobio na misicima i mogu vam reci da mi odgovara

I tunjevina je vrsta ribe. Integralna testenina moze da se ubaci, najbolje kao obrok nakon treninga.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #14 poslato: Jun 18, 2020, 07:19:39 posle podne »

Poštovanje hvala na savetu,poceo sam sa planom ishrane pahuljice,jaja,mladi sir,pirinac,krompir,meso belo crveno,kikiriki,umesto ribe uzimam tunjevinu ako moze takva zamena?Moze li se ubaciti integralna testenina ponekad umesto pirinca?Sa kilazom nisam mnogo napredovao 2-3kg ali sam znatno dobio na misicima i mogu vam reci da mi odgovara
Da,naravno.. samo se trudi da budes u kalorijskom suficitu i da se drzis odnosa proteini- UH-masti..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Posle treninga popijem mericu gejnera Maxler Mega gejner
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #13 poslato: Jun 18, 2020, 07:09:56 posle podne »

Poštovanje hvala na savetu,poceo sam sa planom ishrane pahuljice,jaja,mladi sir,pirinac,krompir,meso belo crveno,kikiriki,umesto ribe uzimam tunjevinu ako moze takva zamena?Moze li se ubaciti integralna testenina ponekad umesto pirinca?Sa kilazom nisam mnogo napredovao 2-3kg ali sam znatno dobio na misicima i mogu vam reci da mi odgovara
Da,naravno.. samo se trudi da budes u kalorijskom suficitu i da se drzis odnosa proteini- UH-masti..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2020, 07:05:39 posle podne »

Pozdrav 😊
Ishrana je osnova, suplementi dodatak.
Trening je takodje bitan za rast misicne mase i njeno odrzavanje.
Bilo bi pozeljno da nam das okvirno plan treninga na nedeljnom nivou...
Poslusaj savete.
Korekcija ishrane je takodje neophodna. Mozda ta dodatna merica nece ni biti potrebna...
Sto se tice treninga odradim grudi triceps,sl dan ledja bicepsa,noge ramena i dan odmora pa u krug.
Sačuvana
Miško12
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2020, 07:01:26 posle podne »

Poštovanje hvala na savetu,poceo sam sa planom ishrane pahuljice,jaja,mladi sir,pirinac,krompir,meso belo crveno,kikiriki,umesto ribe uzimam tunjevinu ako moze takva zamena?Moze li se ubaciti integralna testenina ponekad umesto pirinca?Sa kilazom nisam mnogo napredovao 2-3kg ali sam znatno dobio na misicima i mogu vam reci da mi odgovara
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Maj 30, 2020, 11:53:01 posle podne »

Dobro ce mi doci i vas savet ako grešim
Posto radim pre podne ujutro odma cronfleks sa mlekom,na poslu dorucak dal jaja ili belo meso-crveno uz povrce(sveze),omakne mi se nekad i burek da se nelazemo,kasnije obavezno voce,rucak kuvano obavezno,trening i merica gejnera,vecera dzem  mleko

Da malo korigujemo meni...

kornflex sa mlekom, ne - ovsene pahuljice + jaja

zatim...dva obroka po principu - meso( belo/ crveno) + pirinač/krompir/batat + salata

možeš i neki obrok po principu riba + salata ili mladi( posniji sir) + orašasti plodovi...

od džema, hleba i mleka, bureka i sl. nema mase, već samo masnih naslaga...mislim na vreme...a još kad na sav taj "junk" dodaš i šećere iz gejnera...hm, ne bih to preporučio...

i da, imaš ti bitnije suplemente, tj kategorije istih od gejnera...na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/prioriteti-u-odabiru-suplemenata
« Poslednja izmena: Maj 31, 2020, 12:08:25 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.