TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:47:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: zdravo svima :)  (Pročitano 4083 puta)
Miss_Bukvic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2013, 09:04:16 pre podne »

e pa ovako, ja sam jedna od onih devojaka koja je pocela da se interesuje za mrsavljenje, ali koja je u toku celog tog procesa radila na svoju ruku kako jemislila da treba.
prvenstveno sam kao izvore informacija koristila internet i tako isla iz krajnosti u krajnost, a onda odlucila da se konacno prijavim na forum i pitam sta me sve zanima.
pre godinu dana sam pocela da izbacujem sve 'po meni' nezdrave namirnice, krenula sam naravno sa sokovima i grickalicama koje sam za pocetak smanjila na minimum. * da napomenem, da sam visoka 160cm i da sam tada imala 54 kg*
tih 54 kg su mi stalno boli oci jer sam niska i onda se svaki visak fino vidi, a kod mene nekako sve ide u butine. izbacivanjem grickalica i sokova dosla sam na 52 kg, ali to za mene i dalje nije bilo dovoljno.
potom sam nastavila da istrazujem po internetu, iscitavam, nisam neki fanatik za dijetama niti sam ih ikad primenjivala jer sam oduvek smatrala da imaju samo privremeni efekat, ali iscitavajuci sam se zainteresovala za dijetu 1200.medjutim, problem ove dijete je sto to preracunavanje polako krene u bolest i opsesiju i naravno uvek mislite da vam je sve mnogo pa spustate dnevni unos i do 700 kalorija na dan, za cime sam nazalost i ja posegnula. tako sam ja sa svojih 52kg spala na 45 kg. i da, bila sam konacno zadovoljna, sa jedne strane, medjutim pocele su da se pojavljuju klasicne posledice, pospanost, usporenost, mrzovolja itd....i da izgubila sam tonus misica.a onda sam shvatila da sam zaista otisla u jednu krajnost koja vodi samo u bolest, pa sam odlucila da se vratim na tih 1200 kalorija i pocnem da treniram. jer mi je glavna opsesija postala zadrzati 45. 46 kg i ostati zdrav. krenula sam na body forming, 3 puta nedeljno, i kalorijski unos mi je ugl oko 1200, 1300, 1400 kalorija...kako kad.
pored vaseg misljenja o svemu tome, zanima me i neki predlog za ishranu?
moja ishrana trenutno izgleda ovako:
za dorucak ugl idi zitarice i jogurt, uz to i neko voce.
za uzinu voce
za rucak jedem ono sto se sprema u kuci ako je nesto nezdravo smanjim kolicinu
uzina opet neka vocka
vecera salata, tunjevina, sir i ponekad uzmem wasa hleb.
tu sad moram da dodam moje dileme oko muslija zitarica koje me sad vec skroz izludjuju i vise od samo  istrazivanja ne znam u sta da verujem i sta je tacno?! dakle zivela sam na nestle zitaricama ali onim klasicnim bez voca cokolada itd jer sam cula da ovsene goje vise od ovih. eeee onda sam nasla negde da upravo te kupovne zbog raznih zasladjivaca i secera goje mng vise i da je bolje da svoj musli sama pravim....vise ne znam sta da radim, pa mi je potreban neko da mi ukaze na sve greske koje pravim sto oko muslija i izbora hrane sto ovako.
ja znam da je glavni problem u mojoj glavi jer kao sto rekoh, ja sam zelim da odrzim tezinu, da jedem zdravo i ostanem zdrava.
dakle, kakvi su vasi komentari i saveti? hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.185 sekundi sa 17 upita.