TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:49:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nagraditi sebe za dobar trud :)  (Pročitano 2406 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Jun 20, 2013, 09:38:57 pre podne »

Redukcija ishrane ispod vrednosti bazalnog metabolizmaje opasna pogotovo na duze staze i zagarantovano je ugrozavanje rada tiroidne zlezde sto povlaci za sobom pripremanje organizma za prezivljavanje i usporavanje rada svih hormona!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2013, 07:55:05 pre podne »

telo se prebacuje u "safe mode", naglo usporava metabolizam...  kalorijski deficit je ogroman da bi se gubile samo masti, odlaze mišići... i opet se usporava metabolizam zbog gubljenja mišićne mase, začarani krug...

ti si srećan jer gubiš kilažu, gubiš prvenstveno vodu, ugljeni hidrati vezuju vodu u telu i kada ostaješ bez njih naglo gubiš vodu...  pored toga mišićnu masu prvenstveno i tek onda nešto masnoća

rezultat svega, čisto da znaš:

1) malaksalost, gubitak energije
2) loša krvna slika
3) "mrtvački" izgled, sorry na izrazu ali znam takve...
4) naglo i izrazito gojenje čim kreneš normalno da jedeš
5) organizam ostaje bez važnih hranljivih sastojaka, počinje da "jede" sam sebe i ozbiljno ugrožavaš zdravlje

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2013, 12:49:34 pre podne »

Pitanje za nutriocioniste ili fintnes eksperte ili bilo koje drugo strucno lice, recimo u toku dijete koju sam napravio sam, a to je rigorozna dijeta sa unosom do 600 kalorija na dan (nema cak ni 1200 za normalan rad organizma) zanima me da li je moguce barem jednom u 7 dana nagraditi sebe sa nekim 2000+ kalorija i da li ce uticati previse na dosadasnje postignuce? Ovakvim nacinom cak 2kg nedeljno opada.a blizu sam granice normalne tezine naspram godina i visine, pijem L-Carnitine+Chrome tecni i Dema Burn, redovno trcim, radim aerobik kod kuce i teretana, nemam nikakvih problema sa treningom osim vrtoglavice ponkad,sto je razumljivo za slabi unos kalorija. Ali glavno pitanje je na pocetku, da li ce i koliko promeniti to ako sebe jednom nedeljno umesto max 600 kalorija nagradim nekom omiljenom visiko kaloricnom hranom?

Naziv teme bas i ne odgovara pitanju koje si postavio jer ti organizam kaznjavas time sto radis. Beba u odredjenom periodu treba da unosi do 600 kalorija dnevno, sta je to za odraslog coveka koji pride i vezba.

Najbolje je da se nedeljno skida do kilograma najvise, to je postepeno, uz manju verovatnocu da ce se kilogrami vratiti, i na kraju je krajeva zdravo, nema soka za organizam.
« Poslednja izmena: Jun 20, 2013, 12:51:25 pre podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2013, 04:10:07 posle podne »

Ma kakvi verujte savrseno mi je, nije mi ovo prvi put da radim,, jer sam jako brzo nadohnadio sve sto sam izgubio, pa radim sve iz pocetka, sa nekim ispravljenim greskama.Ja znam da je 600 previse malo ali ciilj mi je sto brze, kapirate? xD zNAM da mucim svoje telo tako ali izdrzava nekako :)
http://www.youtube.com/watch?v=QHHzie6XRGk
http://www.youtube.com/watch?v=EY1DsZMNfNw
http://www.youtube.com/watch?v=hw3kfRkqVWU
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2013, 03:55:55 posle podne »

Super, onda srecno, sada ti se telo naviklo,a to ne znaci da ti je super, nego da ce jednog dana da otkaze nesto i pisaces nam iz bolnice,samo se ti zajebavaj.  To sto radis je nebulozno i nema nikakvu poentu.
Sačuvana
AleksandarSpasic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2013, 03:54:03 posle podne »

Ma kakvi verujte savrseno mi je, nije mi ovo prvi put da radim,, jer sam jako brzo nadohnadio sve sto sam izgubio, pa radim sve iz pocetka, sa nekim ispravljenim greskama.Ja znam da je 600 previse malo ali ciilj mi je sto brze, kapirate? xD zNAM da mucim svoje telo tako ali izdrzava nekako :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2013, 03:36:23 posle podne »

600 kalorija unosis na dan ? Ti ces da zavrsis uskoro u Urgentnom centru da te prikace na infuzioni stalak.. Ne postoji dijeta ispod 1000 kalorija, to je bullshit, mozes samo zdravstveno da najebes i onda cao poz. Meni nema obroka jednog ispod 600 kalorija a na dijeti sam.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2013, 03:35:59 posle podne »

600 kalorija..... pa jesi ti normalan covece???
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
AleksandarSpasic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2013, 03:16:11 posle podne »

Pitanje za nutriocioniste ili fintnes eksperte ili bilo koje drugo strucno lice, recimo u toku dijete koju sam napravio sam, a to je rigorozna dijeta sa unosom do 600 kalorija na dan (nema cak ni 1200 za normalan rad organizma) zanima me da li je moguce barem jednom u 7 dana nagraditi sebe sa nekim 2000+ kalorija i da li ce uticati previse na dosadasnje postignuce? Ovakvim nacinom cak 2kg nedeljno opada.a blizu sam granice normalne tezine naspram godina i visine, pijem L-Carnitine+Chrome tecni i Dema Burn, redovno trcim, radim aerobik kod kuce i teretana, nemam nikakvih problema sa treningom osim vrtoglavice ponkad,sto je razumljivo za slabi unos kalorija. Ali glavno pitanje je na pocetku, da li ce i koliko promeniti to ako sebe jednom nedeljno umesto max 600 kalorija nagradim nekom omiljenom visiko kaloricnom hranom?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.