TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:22:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pauza izmedju serija  (Pročitano 2620 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Jun 11, 2013, 08:00:10 posle podne »

Naucio pa zapustio pravilo :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Jun 11, 2013, 06:44:25 posle podne »

Pa valjda znaš da dišeš tokom vežbanja, postoji vreme kada je zaustavljanje daha korisno, a ima kada nije. To bi trebalo da si naučio prvo kada si krenuo da vežbaš ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #13 poslato: Jun 06, 2013, 08:13:46 posle podne »

Jel moze problem biti disanje? Malo malo pa zaustavljam dah pri opterecenju?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Jun 06, 2013, 08:05:08 pre podne »

Znam, ali ne nailazim na ogranicenje zbog nedostatka daha, nego jednostavno misic pre otkaze kada imam manju pauzu, nemam snage u njemu, koprcam se ali ne mogu da uradim zgib. Kad radim ovako kako kaze Starfucker imam vise snage, kao da se oporavi misic.

Pa onda si samo početnik i verovatno ne treniraš duže od par meseci...drugo objašnjenje nema.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
coldwater
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


I'm a lead farmer motherfucker.

« Odgovor #11 poslato: Jun 05, 2013, 10:46:41 pre podne »

Mišić i telo se navikavaju na napor kojim se izlažeš. Što se više potrudiš više će ti se telo navići na veći napor i manju pauzu.

Ja na velikim vežbama najčešće radim 1-2-3 ponavljanja sa 85-95% 1RM, a pauze su mi skoro uvek manje od minut. Nekad kombinujem dve vežbe (tzv jump sets), opet sa pauzom ispod minut. Lepo kaže Alen, nisam u teretani da se odmaram. Manje bitne vežbe zahtevaju i manju pauzu, ali njih i radiš sa manjim opterećenjem.
Sačuvana
--
cheers,
milan.
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #10 poslato: Jun 05, 2013, 08:57:08 pre podne »

Znam, ali ne nailazim na ogranicenje zbog nedostatka daha, nego jednostavno misic pre otkaze kada imam manju pauzu, nemam snage u njemu, koprcam se ali ne mogu da uradim zgib. Kad radim ovako kako kaze Starfucker imam vise snage, kao da se oporavi misic.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Jun 05, 2013, 07:01:50 pre podne »

E pa ne moze da se zavrsi jer je zbog toga pocela :D

Znaci ipak za moj trening koji nije jedno ponavljanje i 100% pauza treba da je 1min ili manje, sta ako ja sa takvim pauzama uradim duplo manje serija i ponavljanja u odnosu na pauzu od 3min? Jednostavno nemam snage, zadisem se previse, jbga ja sam pocetnik. Znaci jel bolje 30 zgibova sa pauzama od 3min ili 10 sa pauzom od 1min?

Pa onda si samo lenj, svi se zadišu, svima je teško, ali i dalje guramo to je i poenta ovog sporta...zato se zove teretana, a ne odmorana ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2013, 11:35:16 posle podne »

Slusaj sefe, drugo ti je kad uzmes teg koji mozes da dignes 15 puta pa radis 3 serije po 10 ponavljanja, tu ti je pauza 1min dovoljna da uradis sve tri serije po deset. Ako vec radis zgibove radi svaku seriju do otkaza, otkaz znaci da ne moze vise ni jedan, odmori se ko covek 3 minute i uradi sledecu seriju, i tako 3-5 serija i bice ti dosta, cilj je da ih uradis u tih par serija sto vise a ne sto manje, sa optimalnom pauzom.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #7 poslato: Jun 04, 2013, 10:32:19 posle podne »

E pa ne moze da se zavrsi jer je zbog toga pocela :D

Znaci ipak za moj trening koji nije jedno ponavljanje i 100% pauza treba da je 1min ili manje, sta ako ja sa takvim pauzama uradim duplo manje serija i ponavljanja u odnosu na pauzu od 3min? Jednostavno nemam snage, zadisem se previse, jbga ja sam pocetnik. Znaci jel bolje 30 zgibova sa pauzama od 3min ili 10 sa pauzom od 1min?
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2013, 12:40:47 posle podne »

Postoji pravilo i ono kaže da pauza zavisi od itenziteta treninga. Intenzitet treninga znači koliko je velika kilaža koja se radi na nekoj vežbi.

Primera radi ako je vežbač u stanju da radi bench press sa 100 jedno ponavljanje to je njegovih 100% maksimum.

Što su kilaže na treningu bliže toj 100% cifri pauza je duža.

Iz tog razloga u treningu maksimalne snage kada se redovno radi sa preko 85 - 90% pauze izmeĂ°u serija su i do 10 minuta, zavisno od kondicije sportiste. Neki minimum je 5 minuta

U treningu za hipertrofiju intenzitet treninga retko prelazi 80% i samim tme pauze su daleko manje i retko kad idu preko 2 minuta, a češće su bliže 30 - 45 sec.


Na ovome treba tema da se zavrsi,sve tacno i jasno kao dan :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Jun 04, 2013, 10:50:07 pre podne »

Postoji pravilo i ono kaže da pauza zavisi od itenziteta treninga. Intenzitet treninga znači koliko je velika kilaža koja se radi na nekoj vežbi.

Primera radi ako je vežbač u stanju da radi bench press sa 100 jedno ponavljanje to je njegovih 100% maksimum.

Što su kilaže na treningu bliže toj 100% cifri pauza je duža.

Iz tog razloga u treningu maksimalne snage kada se redovno radi sa preko 85 - 90% pauze izmeĂ°u serija su i do 10 minuta, zavisno od kondicije sportiste. Neki minimum je 5 minuta

U treningu za hipertrofiju intenzitet treninga retko prelazi 80% i samim tme pauze su daleko manje i retko kad idu preko 2 minuta, a češće su bliže 30 - 45 sec.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2013, 11:09:50 pre podne »

Uh pa ja vidim ne ide meni :D Radim masu pa gledam da dizem bas tesko, tj. da bude vec u prvoj seriji kriticno, opseg drzim na 6-8 ponavljanja, 3, max 4 serije. Znaci ipak moze 2-3min i vise. Super, pogotovo mi je drago za zgibove, vec dugo vreme mi se ne menja broj zgibova koje mogu da uradim, a ja ustvari svaki trening sve krace pauze imam umesto da stvarno odmorim.

Hvala za info ;)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2013, 07:25:39 pre podne »

Ako izaberes tezinu s kojom mozes da radis 10-15 puta ali da ne dodjes do otkaza pauza moze biti i 30ak sekundi. Ali ako izaberes tezinu s kojom ces doci do otkaza u 10-15 ponavljanja mora veci odmor.

Nasuport tome ako ides s vecim tezinama 90% i vise od 1rm pauza mora biti 3-5 minuta. Bukvalno sednes na klupu i odslusas celu pesmu do kraja a mozda i nacnes sledecu :)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2013, 08:36:57 posle podne »

Zavisi koju vjezbu radis i koju tezinu koristis. Za cucanj, benc, mrtvo dizanje mozes komotno 5 minuta da odmoris ako si blizu maximalne tezine, ako si na manjim tezinama onda 2-3min kao sto si rekao. Za ove izolacione vjezbe svejedno ides na 10+ ponavljanja tako da ti ni tezine nisu velika pa onda ti je odmor od 1-3 min. Za zgibove bi i ja isto pravio 3min pauzu, cilj je da ih uradis sto vise.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2013, 08:00:21 posle podne »

Ima li nekih pravila ili da sacekam da se odmorim do kraja pa makar to bilo i 3 minuta? Recimo kada sam pocinjao da treniram morao sam da pauziram po 2 min, ali sad sam poceo da smanjujem na 60sek, nekad i manje, ali vidim da odradim trening jedva tako.

Sa pauzom od 3min mogu da uradim 3x vise zgibova po treningu nego ako nastavim rad posle 60sek. Koliko maksimalno mogu da priustim odmora izmedju serije, ne bih da se previse ohladim, ali jel 2-3 min ok?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.